Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

14. Świąteczne Spotkanie z Tradycją

7 grudnia 2016

Świąteczne Spotkanie z Tradycją już po raz czternasty odbyło na terenie powiatu kaliskeigo. Tym razem w gościnnych progach Hotelu Kristoff w Łaszkiwie, 3 grudnia, reprezentacje wszystkich gmin wraz z Kołami Gospodyń Wiejskich przygotowały tradycyne bożonarodzeniwe stoły z pachnacymi światami potrawami. Tegoroczna impreza miała charakter wyjątkowy, gdyż zbiegła się z jubileuszem 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich.

Czytaj więcej o: 14. Świąteczne Spotkanie z Tradycją
Powiększ zdjęcie

360 stopni Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w Kaliszu

7 grudnia 2016

W poniedziałek przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu stanęła interaktywna wystawa multimedialna. Wystawa prezentuje przykładowe projekty zrealizowane w całej Polsce przy wsparciu Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Wybrane inwestycje można obejrzeć przez Google VR – technologia 360 stopni pozwala przenieść się za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości na teren realizacji projektów i rozejrzeć się po okolicy. Kalisz jest kolejnym, po Włocławku, przystankiem na trasie wystawy. Po tygodniu wyruszy ona do kolejnych miast w Polsce.

Czytaj więcej o: 360 stopni Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy w Kaliszu

Informacja

7 grudnia 2016

Informujemy, że ze względu na zaplanowaną inwentaryzację Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kaliszu w dniu 30.12.2016r. będzie obsługiwał petentów do godziny 10:00, a w dniu 02.01.2017r. od godziny 11:00.

Za utrudnienia przepraszamy

Czytaj więcej o: Informacja

Ogłoszenie konkursu projektów „Usługi społeczne i zdrowotne" przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

6 grudnia 2016

W związku z ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego konkursu projektów „Usługi społeczne i zdrowotne" poddziałanie 7.2..2, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie projektów należy składać w formie elektronicznej poprzez Lokalny System Informatyczny do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (LSI 2014+) na stronie internetowej www.lsi.wielkopolskie.pl od dnia 29.12.2016 r. OD GODZINY 0.00 do dnia 18.01.2017 r. DO GODZINY 15.30.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie konkursu projektów „Usługi społeczne i zdrowotne" przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Informacja o szkoleniu

5 grudnia 2016

W związku z ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu organizuje we wtorek 13 grudnia 2016 r. szkolenie dla potencjalnych beneficjentów WRPO 2014+ - Poddziałanie 4.3.2 Gospodarka wodno-ściekowa w ramach ZIT dla rozwoju AKO.

Czytaj więcej o: Informacja o szkoleniu

Stypendia Starosty Kaliskiego

2 grudnia 2016

Informujemy, że Zarząd Powiatu Kaliskiego przyznał stypendia Starosty Kaliskiego za rok szkolny/akademicki 2015/2016. Wykaz uczniów Szkół Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy otrzymali stypendium dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Stypendia Starosty Kaliskiego
Powiększ zdjęcie Fundusze%20Europejskie%20Program%20Regionalny

Nabory wniosków WRPO - Gospodarka wodno-ściekowa w ramach ZIT AKO

1 grudnia 2016

W związku z ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach programu „Gospodarka wodno-ściekowa". Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie należy składać od 19.12.2016 r. do 31.01.2017 r. w formie elektronicznej poprzez Lokalny System Informatyczny do obsługi Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (LSI 2014+), na stronie internetowej https://lsi.wielkopolskie.pl oraz (w terminie 5 dni roboczych od daty wysłania wersji elektronicznej) w formie papierowej w Biurze Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko–Ostrowska, przy ul. Częstochowskiej 25, lok 31 od poniedziałku do piątku w godzinach: 7:30 do 15:30 lub wysłać pocztą za potwierdzeniem odbioru bądź przesyłką kurierską. Decyduje data wpływu dokumentacji do jednostki.

Czytaj więcej o: Nabory wniosków WRPO - Gospodarka wodno-ściekowa w ramach ZIT AKO

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

30 listopada 2016

Zarządu Powiatu Kaliskiego informuje, że wyniku przeprowadzenia otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji w 2017 roku zadania publicznego pn. "Realizacja w 2017 roku zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Kaliskiego" wybrała ofertę Fundacji Togatus Pro Bono z/s w Olsztynie, ul. Warmińska 7/1 . Na sfinansowanie wybranego zadania udziela się dotacji w wysokości 60.725,88 zł.

Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Porządek obrad XXVIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego

30 listopada 2016
Powiększ zdjęcie

Posiedzenia Komisji przed XXVIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego

30 listopada 2016
Powiększ zdjęcie

LED – Oświetlenie Energooszczędne

30 listopada 2016

W związku z zatwierdzeniem przez Rade Nadzorczą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu nowego Programu Priorytetowego „LED – Oświetlenie Energooszczędne”.

Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że ogłoszenie naboru wniosków wraz regulaminem i obowiązującymi dokumentami, planowane jest na I kwartał 2017 roku.

Czytaj więcej o: LED – Oświetlenie Energooszczędne

Środa z Funduszami Europejskimi na edukację – spotkanie informacyjne w Kaliszu

29 listopada 2016

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości  zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu wprowadzającym do zagadnień Funduszy Europejskich na lata 2014-2020, skierowanym przede wszystkim do osób, które nie mają doświadczenia w korzystaniu ze wsparcia Unii Europejskiej.

Spotkanie odbędzie się 07 grudnia 2016 roku w godzinach od 10.00 do 12.45 w sali szkoleniowej Naczelnej Organizacji Technicznej w Kaliszu ul. Rumińskiego 2, pokój nr  6.

Czytaj więcej o: Środa z Funduszami Europejskimi na edukację – spotkanie informacyjne w Kaliszu

Fundusze Europejskie dla młodych – spotkanie informacyjne w Kaliszu

29 listopada 2016

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości  zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu kierowane przede wszystkim do osób młodych do 29 roku życia, planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Spotkanie odbędzie się 08 grudnia 2016 roku w godzinach od 9.00 do 12.15 w sali szkoleniowej Naczelnej Organizacji Technicznej w Kaliszu ul. Rumińskiego 2, pokój nr  6.

Czytaj więcej o: Fundusze Europejskie dla młodych – spotkanie informacyjne w Kaliszu
Powiększ zdjęcie

Radni za projektem pn. „Zintegrowani w kulturze”

24 listopada 2016

Powiat Kaliski jako Lider złoży wniosek o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Zintegrowani w kulturze” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach ZIT dla rozwoju Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie przez radnych, podczas XXVII sesji Rady Powiatu Kaliskiego, która odbyła się  w dniu 23 listopada 2016 roku .

Czytaj więcej o: Radni za projektem pn. „Zintegrowani w kulturze”
Powiększ zdjęcie

Ruszyły zapisy do XVII Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Opatówek 2017

24 listopada 2016

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym XVII Międzygminnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Opatówek 2017. Podczas festiwalu mogą zaprezentować się wykonawcy (soliści) z gminnych ośrodków kultury, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z  terenu powiatu kaliskiego ziemskiego.

Czytaj więcej o: Ruszyły zapisy do XVII Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Opatówek 2017