Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Wybory w Radzie Powiatowej Sołtysów

28 września 2016

Zebranie przedstawicieli Rady Powiatowej Sołtysów odbyło się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu w dniu 23 września br. Głównym celem zebrania było dokonanie wyboru nowego składu Rady na następną czteroletnią kadencję. W wyniku głosowania wybrano m.in. prezesa Rady, którym ponownie został Tadeusz Maciejewski. W obradach uczestniczyli także Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Jan Adam Kłysz.

Czytaj więcej o: Wybory w Radzie Powiatowej Sołtysów

Utrudnienia w ruchu

28 września 2016

Porządek XXV sesji Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 30 września 2016 r.

21 września 2016

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji przed XXV sesją Rady Powiatu Kaliskiego

21 września 2016
Powiększ zdjęcie

Krajowa Mapa Zagrożeń działa na terenie powiatu

21 września 2016
20 września br. w województwie wielkopolskim została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Również wszyscy mieszkańcy Kalisza powiatu mogą podzielić się z Policją informacjami o zagrożeniach, które zauważyli w okolicy. Zgłoszenia trafią do policjantów, którzy sprawdzą wskazane miejsca.Aplikacja nie zastepuje jednak tradycyjnego zgłoszenia na numer 997 lub 112.
Czytaj więcej o: Krajowa Mapa Zagrożeń działa na terenie powiatu
Powiększ zdjęcie

Wizyta doradców z Mołdawii

21 września 2016

Trzyosobowa delegacja ze stolicy  Mołdawii - Kiszyniowa wizytowała powiat kaliski i pleszewski. Trzech mołdawskich doradców z sieci doradców rolnych ACSA uczestniczyło w Targach Międzynarodowych – XVIII Dniach Ogrodnika w Gołuchowie. Tam spotkali się ze starostą kaliskim Krzysztofem Nosalem, by nawiązać współpracę z firmami, które zajmują się unowocześnianiem systemów szklarniowych, rozprowadzaniem nowoczesnych nasion pomidorów, oraz budowaniem nowoczesnych szklarni, czym najbardziej zainteresowani są doradcy.

Czytaj więcej o: Wizyta doradców z Mołdawii
Powiększ zdjęcie

Zakład Aktywności Zawodowej w Liskowie LODOŁAMACZEM 2016

20 września 2016

 W Pałacu Działyńskich na Starym Rynku odbyła się Wielkopolsko - Lubuska Gala I etapu XI jubileuszowego Konkursu LODOŁAMACZE 2016. Podczas uroczystości nagrodzeni zostali pracodawcy i instytucje zatrudniające osoby z niepełnosprawnością. Specjalną nagrodę i prestiżowe III miejsce otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej w Liskowie. 

Czytaj więcej o: Zakład Aktywności Zawodowej w Liskowie LODOŁAMACZEM 2016
Powiększ zdjęcie

Patryk Biskup w finale wyścigu na 100 metrów w Rio

16 września 2016

Potwierdzając świetną dyspozycję Patryk Biskup awansował do finałowego wyścigu na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem grzbietowym, podczas trwających w Rio Igrzysk Paraolimpijskich. Pływak reprezentujący Klub Sportowy Niepełnosprawnych START w Kaliszu ma realne szanse na zdobycie medalu, ponieważ w rankingu światowym sklasyfikowany jest na drugim miejscu. Występ Patryka będzie można obejrzeć o godz. 22.40.

Czytaj więcej o: Patryk Biskup w finale wyścigu na 100 metrów w Rio
Powiększ zdjęcie

Powiat kaliski składa wnioski na nowe drogi powiatowe

15 września 2016

Trasa z Żydowa do Porwit w powiecie kaliskim zostanie gruntownie przebudowana. Wniosek na tę inwestycję został złożony do  dofinansowania z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016- 2019“. W Chełmcach i Żydowie  powstaną ronda, które znacznie poprawią bezpieczeństwo podróżujących przez skrzyżowania, będą nowe chodniki i zatoki autobusowe, a przede wszystkim nowa nawierzchnia na 15 km  trasy.

Czytaj więcej o: Powiat kaliski składa wnioski na nowe drogi powiatowe
Powiększ zdjęcie

Radni wyrazili poparcie dla kolejnych inwestycji drogowych

14 września 2016

W piątek, 9 września na sesji Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak wraz z Radnymi Powiatu podziękowali Wicemarszałkowi Województwa Wielkopolskiego Krzysztofowi Grabowskiemu oraz Wójt Gminy Lisków Marii Krawiec za wspólną organizację Wojewódzko  - Diecezjalnych  Dożynek, które w tym roku odbyły się w Liskowie. Przygotowanie imprezy, która do powiatu kaliskiego przyciągnęła kilka tysięcy osób była nie lada wyzwaniem organizacyjnym z którym samorządy trzech szczebli bez problemu sobie poradziły.

Czytaj więcej o: Radni wyrazili poparcie dla kolejnych inwestycji drogowych
Powiększ zdjęcie

Turystyka to moje życie

13 września 2016

Otwarcie wystawy „Turystyka to moje życie” odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kaliszu w poniedziałek 12 września. O znaczkach turystycznych i swojej wyjątkowej kolekcji opowiedział zgromadzonym gościom pasjonat turystyki rowerowej Bogusław Monczyński. Podczas przygody, która trwa już od 16 lat Pan Bogusław zgromadził 1538 odznak krajoznawczych i rajdowych, 270 Polskich znaczków turystycznych, 230 Czeskich znaczków turystycznych oraz 2534 widokówek i kart pocztowych. Wystawę pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala będzie można oglądać do połowy listopada w Starostwie Powiatowym w Kaliszu w godzinach urzędowania.

Czytaj więcej o: Turystyka to moje życie
Powiększ zdjęcie

Wzorowi Ogrodnicy z Powiatu Kaliskiego

13 września 2016

XVIII Dni Ogrodnika - Targi Międzynarodowe, czyli największe targi ogrodnicze w kraju odbyły się na terenie Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniach 10 i 11 września. Najnowsze technologie i środki produkcji dla ogrodników prezentowało ponad 200 firm. W sobotę w Sali Gobelinowej gołuchowskiego zamku podczas uroczystej gali rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs „Wzorowy ogrodnik”. Laureatami zostali mieszkańcy gminy Blizanów Agnieszka i Ernest Kaźmierczak, a nominowani byli również Anna i Wojciech Adamkiewicz. W gali uczestniczyli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wójt Gminy Blizanów Sławomir Musioł.

Czytaj więcej o: Wzorowi Ogrodnicy z Powiatu Kaliskiego

Konkurs fotograficzny "Bogactwo lasów Wielkopolski"

9 września 2016

Zachęcamy do udziału w konkursie fotograficznym "Bogactwo lasów Wielkopolski". Konkurs organizowany jest przez Stowarzysznie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej i został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.  Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny "Bogactwo lasów Wielkopolski"
Powiększ zdjęcie

Będziemy wspólne dbać o bogactwo lasów Wielkopolski

8 września 2016

 „Działania edukacyjne poświęcone ochornie bogactwa lasów Wielkopolski” to nowy projekt, który będzie realizować Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. 70 tys. złotych przeznaczonych będzie na wydruk albumów fotograficznych akcje rozwieszania budek lęgowych w Wielkopolsce i przygotowanie wystawy fotograficznej, która będzie mogła być wystawiona w ośrodkach Kultury Leśnej Wielkopolski. Konkurs fotograficzny z nagrodami oraz konkurs dla szkół polegający na zbiórce kasztanów i żołędzi jako karmy dla dzikich zwierząt pod hasłem „Dbajmy o bogactwo lasów Wielkopolski”.  Cała akcja odbędzie się pod patronatem honorowym Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Czytaj więcej o: Będziemy wspólne dbać o bogactwo lasów Wielkopolski

Informacja

6 września 2016

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu informuje, iż w związku z aktualną sytuacją epizootyczną związaną z występowaniem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Polsce, Główny Lekarz Weterynarii mając na względzie fakt, że dla wielu ognisk źródłem choroby może być działalność człowieka, uruchomił na stronie internetowej specjalny formularz informacyjny. Formularz ten, dostępny jest pod adresem https://interwencja.wetgiw.gov.pl/ i przeznaczony jest dla osób, które zaobserwowały przypadki nielegalnych i negatywnych działań w zakresie przemieszczenia świń, mięsa wieprzowego i innych produktów pozyskanych od świń. Za jego pomocą można, przy zachowaniu pełnej anonimowości, zgłosić swoje obserwacje, które następnie zostaną przekazane do właściwego wojewódzkiego lekarza weterynarii.

Czytaj więcej o: Informacja