Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Dotacje na zabytki

31 sierpnia 2016

Zarząd Powiatu Kaliskiego przypomina,  że dnia 10 września 2016 roku upływa termin składania wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu kaliskiego na rok 2017.

Wzór wniosku o udzielenie dotacji wraz z regulaminem znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kaliszu.
Czytaj więcej o: Dotacje na zabytki
Powiększ zdjęcie

Tysiące mieszkańców świętowało Wielkopolskie Dożynki w Liskowie

30 sierpnia 2016

Kilka tysięcy osób odwiedziło podkaliską wieś Lisków na niezwykłym i historycznym wydarzeniu –Wojewódzko- Diecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich, które odbywały się już po raz osiemnasty. Zapraszali na nie Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Biskup Kaliski ks. Edward Janiak, wraz ze Starostą Kaliskim Krzysztofem Nosalem i Marią Krawiec, Wójtem Gminy Lisków. Miejsce nieprzypadkowe, bo ściśle związane z działalnością ks. Wacława Blizińskiego, który ponad 100 lat temu trafił do Liskowa, by zrobić z tej miejscowości wieś rozsławiona w całej Polsce, kwitnącą, związaną ze spółdzielczością, rozwijającą się kulturowo, skupiającą się na pomocy społecznej i opiece nad sierotami. Te tradycje pozostały żywe do dziś mimo upływu lat.

Czytaj więcej o: Tysiące mieszkańców świętowało Wielkopolskie Dożynki w Liskowie

FluMania 2016 – nauka poprzez zabawę

30 sierpnia 2016

Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy dbając o rozpowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki grypy, przygotował małe wyzwanie logiczno-intelektualne aplikację mobilną – grę o nazwie FluMania. W ramach kampani organizowany jest również konkurs Flumaniak 2016 skierowany do szkół podstawowowych i placówek medycznych.

Więcej informacji na stronie http://www.mp.pl/opzg/.

Czytaj więcej o: FluMania 2016 – nauka poprzez zabawę
Powiększ zdjęcie

Dożynki Gminne w Żelazkowie

29 sierpnia 2016

Coroczne Święto Plonów, które odbyło się w niedzielę, 21 sierpnia, w Gminie Żelazków pomimo niesprzyjającej aury – zgromadziło wielu mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą świętą w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Borkowie Starym, którą odprawił ksiądz proboszcz Grzegorz Mituła.

Czytaj więcej o: Dożynki Gminne w Żelazkowie
Powiększ zdjęcie

Rekordowa przebudowa dróg powiatowych i gminnch

24 sierpnia 2016

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wraz z członkiem Zarządu Benedyktem Owczarkiem podpisali umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego na przebudowę drogi powiatowej Pośrednik –Sobiesęki- Iwanowice Drugie. Umowy podpisało również 7 gmin powiatu: Ceków Kolonia, Lisków, Szczytniki, Mycielin, Stawiszyn, Brzeziny i Blizanów  na realizacje przebudowy dróg gruntowych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej o: Rekordowa przebudowa dróg powiatowych i gminnch
Powiększ zdjęcie

Święto plonów w Gminie Ceków - Kolonia

24 sierpnia 2016

Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Ceków Kolonia odbyły się w minioną niedzielę 21 sierpnia br. na placu przy Remizie Strażackiej w Przespolewie. Starostą tegorocznych dożynek był Zbigniew Wojciechowski,  a starościną Sylwia Kaczor. Ceremoniał Dożynkowy odbył się przy akompaniamencie Zespołu Śpiewaczego Cekowianki.

Czytaj więcej o: Święto plonów w Gminie Ceków - Kolonia

Utrudnienia w ruchu

23 sierpnia 2016

Informujemy, że w związku z przebudową drogi powiatowej nr 4612P na odcinku od Tłokini Nowej do Tłokoni Wielkiej, w dniach 23-24 sierpnia br. zostanie zamknięta ul. Św. Jana na odcinku od przejazdu kolejowego do Tłokini Wielkiej.

Czytaj więcej o: Utrudnienia w ruchu
Powiększ zdjęcie

Dożynki Gminy Blizanów

22 sierpnia 2016

Dożynki Gminne w Blizanowie odbyły się 21 sierpnia br. w miejscowości Lipe i połączone były z jubileuszem 600-lecia parafii Lipe. Święto plonów stało się okazją do przyznania odznaczeń: sześciu medali „Zasłużony dla gminy” i  czterech odznak honorowych „Zasłużony dla rolnictwa”. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli się przekonać o wyjątkowych walorach smakowitości przygotowanych przez 13 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Blizanów. Powiat Kaliski podczas Dożynek reprezentował Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz.

Czytaj więcej o: Dożynki Gminy Blizanów
Powiększ zdjęcie

Święto plonów w Szczytnikach

22 sierpnia 2016

W strugach deszczu przebiegły tegoroczne Dożynki Gminno- Parafialne w Szczytnikach. W niedzielę 21 sierpnia tuż po mszy świętej barwny korowód dożynkowy przejechał z Iwanowic na plac przy OSP w Szczytnikach. -Deszcz jest potrzebny, a więc potraktujmy go jako kolejnego gościa tej uroczystości- mówił prowadzący wydarzenie Mariusz Janiak dyr. GOKu otwierając wydarzenie. Chleby dożynkowe wypieczone z tegorocznych zbóż przygotowały sołectwa  z gminy Szczytniki oraz straż z Iwanowic i gościnnie miejscowość Kamienna z parafii Iwanowice. Wszystkie dary przyjął gospodarz dożynek wójt Marek Albrecht wraz z przewodniczącym Rady Gminy Szczytniki.

Czytaj więcej o: Święto plonów w Szczytnikach

Zachęcamy do głosowania na Gminę Lisków

18 sierpnia 2016

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kapituły Konkursu oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej  w Poznaniu informujemy, że  Gmina Lisków zakwalifikowała się do szóstej edycji Konkursu WIELKOPOLSKA OTWARTA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 

Czytaj więcej o: Zachęcamy do głosowania na Gminę Lisków

Fundusze Europejskie na start – spotkanie informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim

18 sierpnia 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia osób planujących założenie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej o: Fundusze Europejskie na start – spotkanie informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim
Powiększ zdjęcie

Dożynkowe świętowanie Gminy i Miasta Stawiszyn

17 sierpnia 2016

Czas podziękowania za plony, czyli Dożynki Parafialno-Gminne w Gminie i Mieście Stawiszyn odbyły się w dniu 14 sierpnia 2016 roku na terenie Klubu CKS  w miejscowości Zbiersk-Cukrownia. Słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu.

Czytaj więcej o: Dożynkowe świętowanie Gminy i Miasta Stawiszyn
Powiększ zdjęcie

Rajd „Tour de Calisia”

16 sierpnia 2016

W ramach VIII edycji ogólnopolskiego rajdu rowerowego „Tour de Calisia”, który odbył się 6 sierpnia, 350 rowerzystów ze 105 miejscowości z całej Polski przejechało wspólnie 100-kilometrową trasę po okolicach najstarszego miasta w Polsce.

Czytaj więcej o: Rajd „Tour de Calisia”

Terminy i porządek posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XXIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego

12 sierpnia 2016

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XXIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Terminy i porządek posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XXIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego

Porządek XXIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego

12 sierpnia 2016

Zawiadamiam, że w dniu 19 sierpnia 2016 roku (piątek) o godz. 14.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5 odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Porządek XXIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego