Wolontariusze Kampanii „Kromka Chleba dla sąsiada” w Starostwie Powiatowym

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
20 września 2017

Studenci PWSZ w Kaliszu (Dawid Bidka, Angelika Nowak, Marta Bartoś, Nikola Jakubowska, Jakub Manikowski, Erwin Błasiak) odwiedzili w środę 20 września Wicestarostę Powiatu Kaliskiego Jana Adama Kłysza. W ramach praktyk w Straży Miejskiej zostali oni wolontariuszami Akcji „Kromka Chleba dla sąsiada” organizowanej przez Caritas Polska. Akcja Caritas z jednej strony ma na celu zgromadzenie żywności, która zostanie przekazana osobom ubogim, z drugiej, zbiórkę środków na pomoc dla nich, z trzeciej zaś, uświadomienie społeczeństwa na ich potrzeby i los.

Środki finansowe zebrane w licznych zbiórkach prowadzonych przez Caritas posłużą na zakup żywności zarówno dla osób indywidualnych jak i dla ośrodków pomocy Caritas zajmujących się ich dystrybucją. Środki zebrane przez Caritas Polska zostaną przeznaczone na wsparcie ubogich, potrzebujących osób starszych, pomoc żywnościową. Akcji towarzyszyć będą spoty emitowane w Telewizji Polskiej i w Polskim Radio, artykuły w prasie oraz kampania internetowa uwrażliwiająca na sytuację i potrzeby samotnych osób starszych.

Bardzo ważną częścią akcji będzie wspólne dzielenie się chlebem, organizowane w niedzielę 24 września przez Caritas na rynkach polskich miast oraz w parafiach, w których działają Parafialne Zespoły Caritas. Wydarzenia te będą wyrazem łączności z ubogimi oraz symbolem Caritas – miłości mądrej i praktycznej, rozumiejącej, że najważniejszą rzeczą jest dzielenie się sercem.

Tekst: M. Kraszkiewicz/kromka.caritas.pl

Foto: M. Kraszkiewicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie