Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym w Koźminku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 września 2017

Finał Pucharu Polski w Kolarstwie Szosowym odbył się w Koźminku w dniach 1-3 września br. Przez dwa dni zawodów było wiele emocji sportowych i nawet deszczowa pogoda nie ostudziła zapału zawodników do zdobycia podium.  Przez dwa dni został rozegrany na drogach powiatu w gminie Opatówek i gminie Koźminek Finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas i starcie wspólnym oraz Otwarty Ogólnopolski Wyścig Mastersów.

Organizatorami wspomnianego wydarzenia był UKS „Koźminianka” a współorganizatorami : Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gmina Koźminek, Gmina Opatówek oraz Wielkopolski Związek Kolarski.

Pomysłodawcą organizacji Pucharu Polski w Koźminku był Marek Cieślak – V-ce Prezes oraz trener UKS „Koźminianka” . Funkcje Dyrektora wyścigu pełnił Bronisław Krakus.

Celem wyścigu była popularyzacja kolarstwa wśród młodzieży, zdobycie punktów do rankingu Pucharu Polski 2017 oraz promocja Powiatu Kaliskiego, a także Gminy Koźminek i Opatówek.

Wśród zwycięzców zawodnicy UKS Koźminianka. Gratulacje dla Aleksandry Trzebińskiej, Klaudii Bielawskiej, Damiana Papieskiego i Wiktora Richtera.

 

W sobotę 2 września 2017 roku odbyła się jazda indywidualna na czas na dystansach:

- 5,1 km w kategorii:

ŻAK DZIEWCZETA

1 miejsce Braun Kornelia SZKOŁKA KOL. KTC KOŁOBRZEG, czas: 09 m 36 s 19,

2 miejsce Zagórska Otylia KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE, czas:10 m 02 s 04

3 miejsce Sapała Oliwia FUNDACJA KK AGNIESZKA SKALNI, czas 10 m 15 s 40

 

ŻAK CHŁOPCY

1 miejsce Kordalski Kamil GK PIAST SZCZECIN, czas 08 m 59 s 65,

2 miejsce Kij Piotr UKS ZEFIR WOLA DROSZEWSKA, czas 09 m 07 s 45,

3 miejsce Nowak Łukasz UKKS IMIENIN TEAM CORRATEC, czas 09 m, 13 s 19

 

MŁODZIK

1 miejsce Kot Julian NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI, czas 07 m 30 s 60,

2 miejsce Rykowski Łukasz KKS Ciechanów, czas 07 m 33 s 29,

3 miejsce Wyrzykowski Dominik WARMIŃSKO – MAZURSKI KLUB SPOR,

czas 07 m 46s 91

 

MŁODZICZKI

1 miejsce Długaś Anna KTK KALISZ, czas 08 m 24 s 40,

2 miejsce Nawrocka Natalia UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK, czas 08 m 25 s 62,

3 miejsce Pasternak Roksana UKS ZEFIR WOLA DROSZEWSKA, czas 08 m 33 s 85

 

- 11,1 km w kategorii:

 

JUNIORKA MŁODSZA

1 miejsce Olejniczak Zuzanna KKS Gostyń, czas 17 m 38 s 27,

2 miejsce Kowalska Julia KTK KALISZ , czas 17 m 41 s 67,

3 miejsce Rusnarczyk Julia WLKP. KRAKUS – bbb CZAJA, czas 17 m 48 s 75

 

JUNIOR MŁODSZY

1 miejsce Majewski Kacper KKS Gostyń, czas 14 m 58 s 41

2 miejsce Kuderczak Dawid KLOC KONIN, czas 15 m 23 s 25,

3 miejsce Byczkowski Jakub UKS MOTO AGBUD STELWELD J.LA, czas 15 m 27 s 30

 

- 17,8 km w kategorii:

 

JUNIOR

1 miejsce Papierski Damian UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK, czas 22 m 47 s 82,

2 miejsce Drobny Szymon WLKP. KRAKUS – BBC CZAJA, czas 23 m 37 s 54,

3 miejsce Richter Wiktor UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK, czas23 m 51 s 86

 

JUNIORKI

1 miejsce Polak Wiktoria , czas 26 m 14 s 40,

2 miejsce Trzebińska Aleksandra UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK, czas 26 m 19 s 75,

3 miejsce Bielawska Klaudia  UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK, czas 27 m 16 s 58

 

MASTERS M30 – M39

1 miejsce Swędrowski Jacek KTK IMAGE CYCLING TEAM, czas 24 m 47 s

2 miejsce Pawłowski Grzegorz EWOOD TEAM, czas 28 m 22 s,

 

MASTERS M40 – M49

1 miejsce  Bielawski Robert UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK, czas 27 m 43 s

 

KOBIETY OPEN

1 miejsce Nerlo Aurela MAT ATOM DEWELOPER czas, 24 m 48 s 76

2 miejsce Jasińska Edyta TKK PACIFIC NESTLE FITNESS C, czas 24 m 52 s 89,

3 miejsce Brzeżna Monika MAT ATOM DEWELOPER czas, 24 m 55 s 14

 

 

W niedziele 3 września odbyły się wyścigi ze startów wspólnych na trasie okrężnej o długości 17,1 km  - dystanse:

 

ŻAK DZIEWCZĘTA – 1 okrążenie 17,1 km:

 Zagórska Otylia KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE,

 Smoliga Aleksandra UKS ZEFIR WOLA DROSZEWSKA,

 Braun Kornelia SZKÓŁKA KOL. KTC KOŁOBRZEG,

 Młynarczyk Oliwia UKS CENTRUM SPEDYCJA PAWBUD,

 

KOBIETY MŁODZICZKI- 1 okrążenie 17,1 km:

Pasternak Roksana UKS ZEFIR WOLA DROSZEWSKA,

Jędrzeja Milena MLUKS VICTORIA JAROCIN,

Nawrocka Natalia UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK,

Długaś Anna KTK KALISZ,

Dąbrowska Julia LKS „ZIEMIA OPOLSKA”,

Legieć Julia UKS CENTRUM SPEDYCJA PAWBUD

 

MŁODZIK – 2 okrążenia 34,2 km:

Rykowski Łukasz KKS Ciechanów,

Kot Julian NOSIR NOWY DWÓR MAZOWIECKI ,

Matuszak Piotr KK TARNOVIA TARNOWO PODGÓRNE,

JUNIORKI MŁODSZE – 4 okrążenia 68,5 km:

Krzesak Natalia KK SKAN BIKE TEAM OPOCZNO,

Włodarczyk Dominika MAKS. WIELUŃ ,

Zborowska Wiktoria LKS ATOM BOXMET DzierżoniówM

 

JUNIOR MŁODSZY – 5 okrązeń 85,6 km:

Jurasz Dawid GKK. OPTY – MAZOWSZE,

Poniatowski Daniel UKS MOTO AGBUD STELWELD J.LA,

Woźniak Adam KS SPOŁEM ULISSE CENTRAL ŁÓD

 

JUNIOR- 6 okrązeń 102,8 km:

Pastuła Michał KS DEICHMANN ABUS MAT SOBÓTK czas 2 h 00 m 20 s,

Tryc Jakub KK. OPTY – MAZOWSZE, czas 2 h 00 m 20 s,

Sztrauch Patryk KLOC KONIN czas 2 h 00 m 20 s

 

KATEGORIA Master M30 – M39

1 miejsce Wasiak Szymon  KUZNIA KOLARSKA czas 2 h 04 m 59 s,

2 miejsce Mocek Przemysław NIEZRZESZONY czas 2 h 05 m02 s

3 miejsce Pawłowski Grzegorz  EWOOD TEAM czas 2 h 06 m 30 s

 

KATEGORIA Master M40 – M49

1 miejsce Walczak Jacek KS TEAM STARE MIASTO czas 2 h 06 m 30 s,

2 miejsce Szurgota Krzysztof  NIEZRZESZON czas 2 h 06 m 35 s

3 miejsce Paluszkiewicz Marek KOŁO CYCLING TEAM czas 2 h 15 m 17 s

 

Kategoria Kobiety Orliczki

1 miejsce Rózyńska Nikola ALKS STAL-OCETIX-IGLOTEX GRU ,czas 2 h 14 m 12 s,

2 miejsce Lach Marta MAT ATOM DEWELOPERczas 2 h 19 m 02 s

3  miejsce Fajkowska Ewa ALKS STAL-OCETIX-IGLOTEX GRU, czas 2 h 19 m 02 s,

 

Kategoria Kobiety Juniorki

1 miejsce Bielawska Klaudia UKS KOŹMINIANKA KOŹMINEK,czas 2 h 19 m 02 s

2 miejsce Sagan Anna LKS POM – SPARTHERM czas 2h 19 m 02 s

3 miejsce Tonder Sara LKS ATOM BOXMET Dzierżoniów czas 2h 19 m 02 s

 

Elektroniczny pomiar czasu dla zawodników zapewniła profesjonalna firma  Akses – Sport Rafał Oporski.

 

Tekst: D.Kubiak

Foto: M.Kraszkiewicz, W.Przybylska, H. Bazela

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie