Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym na drogach powiatu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 października 2017

W piątek 29 września oraz w niedzielę 1 października b. r. po drogach  powiatu kaliskiego rozgrywano  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym – jazdy na czas dwójek i drużyn. Jak na nizinne warunki organizatorzy wytyczyli dość selektywną trasę po terenach gmin  Godziesze Wielkie, Brzeziny, Szczytniki i Opatówek. Na podium zwycięzców stawali najlepsi w Polsce zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych. Świetne wyniki zanotowali reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego oraz UKS Koźminianki Koźminek.

W piątkowym wyścigu dwójek Wicemistrzami Polski w kategorii Juniorów Młodszych zostali mieszkańcy powiatu kaliskiego : Adam Długaś z Marianowa i Konrad Trzęsowski  z Iwanowic reprezentujący barwy Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego, którzy  na 20 km trasie uzyskali drugi czas w tej kategorii wiekowej – 27 min 54,6 sek z przeciętną prędkością 43,3 km/gdz. Tytuły wicemistrzowskie wywalczyły także ich koleżanki klubowe Julia Kowalska i Wiktoria Polak w kat. juniorek. Na 20 km dystansie uzyskały drugi czas 30 min 2,6 sek z przeciętną 41,2 km/gdz.

Zawodnicy UKS Koźminianki Koźminek : Dawid Pluta i Szymon Potasznik  pomimo defektu „wykręcili” bardzo dobry czas – 28 min 16,3 sek plasując się tuż za podium na IV miejscu  w rywalizacji 28 dwójek w tej kategorii. Rewelacyjnie natomiast pojechali ich starsi koledzy klubowi w wyścigu Juniorów - Damian Papierski i Wiktor Richter, którzy na dystansie 29 km wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w czasie 35 min 47,8 sek z przeciętną prędkością 48,6 km/gdz !

 W niedzielnym wyścigu drużyn na mistrzowskim podium także byli widoczni mieszkańcy naszego powiatu. Juniorska drużyna UKS Koźminianki Koźminek  w składzie : Damian Papierski, Dawid Pluta, Szymon Potasznik i Wiktor Richter okazała się Wicemistrzami Polski pokonując dystans 38 km w czasie 47 min 51,5 sek z przeciętną prędkością 47,8 km/gdz.

Drużyna Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego w składzie : Adam Długaś, Mateusz Janiak, Mieszko Jaśkiewicz i Konrad Trzęsowski w wyścigu Juniorów Młodszych na dystansie 29 km wywalczyła tytuł II Wicemistrza Polski z czasem 39 min 02 sek.

Warto tu nadmienić fakt, iż w powyższym gronie honorowanych na mistrzowskim podium zwycięzców, 6 zawodniczek i zawodników swe pierwsze sukcesy odnosiło podczas sprawdzianów na rolce kolarskiej o Puchar Starosty Kaliskiego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski rozgrywano w licznej obsadzie uczestników.  W piątkowych wyścigach sklasyfikowano 96 dwójek 192 zawodników, w niedzielnej rywalizacji uczestniczyło 51 drużyn , 200 zawodników.

Profesjonalne przygotowanie tras przez Wydział Dróg Powiatowych Starostwa Kaliskiego, wzorowe zabezpieczenie dróg przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i Druhów Strażaków ze Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Gmin : Brzeziny, Godziesze Wielkie, Szczytniki i Opatówek zaowocowało bezproblemowym przeprowadzeniem wyścigów, a służby zabezpieczenia medycznego Mistrzostw w wykonaniu firmy PRIOMEDICAL opatrywały „kolarskie szlify” jedynie w czterech przypadkach  u mniej wyszkolonych technicznie zawodników.

Organizatorzy Mistrzostw składają podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych wyścigów w ramach kolarskich Mistrzostw Polski Dwójek i Drużyn.

 

                                                                                               dyrektor  Wyścigu

                                                                                          / -/  Bronisław Krakus

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie