Szkoły powiatu kaliskiego i miasta Kalisza zagrają dla WOŚP

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
8 stycznia 2018

Po raz dwunasty w dniach 9 – 11 stycznia 2018 r. w 43 szkołach miasta  Kalisza i powiatu kaliskiego w ramach Kaliskich Imprez Zamkniętych uczniowie „zagrają” dla Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 147 wolontariuszy będzie uczestniczyło w kweście poprzedzającej XXVI Finał.

Impreza Zamknięta odbędzie się też w Ochotniczej Straży Pożarnej w Koźminku. Tradycyjnie  w siedzibie Starosty Kaliskiego mieści się Sztab 1862, po raz kolejny koordynujący zamknięte kwesty. Kaliski sztab odwiedził siedzibę Fundacji i przywiózł dla wolontariuszy identyfikatory, puszki, plakaty i oczywiście serduszka. Obsługę bankową zbiórek zapewniają Banki Spółdzielczej Grupy Bankowej – placówki Banku Spółdzielczego Ziemi Kaliskiej i Banku Spółdzielczego w Pleszewie.

Również tradycyjnie w dniu 26 Finału 14 stycznia o godzinie 9-tej spod Starostwa do Warszawy wystartuje 18 Wielkoorkiestrowa Sztafeta  Cyklistów. Podczas telewizyjnego przekazu, na Placu Defilad cykliści „na żywo” zademonstrują symboliczny czek z uwidocznioną kwotą zebraną podczas tegorocznych  Kaliskich Imprez Zamkniętych i przekażą Owsiakowi pozdrowienia od kaliskich wolontariuszy. Cykliści przekażą również specjalne prezenty przekazane przez sponsorów, m.in. przez spółkę Colian, która rokrocznie wspiera kaliski sztab.

Warto tu nadmienić, że pierwsze w Polsce kwesty poprzedzające fundacyjny Finał miały miejsce w naszych szkołach. Do tej pory w czasie jedenastu kwest  uczniowie ze szkół miasta Kalisza i  powiatu  kaliskiego  zasilili  konto  Fundacji  WOŚP  kwotą 182 154 zł .05gr.  W tej kwocie  rekordowe wpłaty szkół : w Kaliszu - Szkoła Podstawowa nr 17 – 6 206, 01 zł,    w powiecie kaliskim – Szkoła Podstawowa w Goliszewie – 17 379, 04 zł.

Info: B. Krakus

Fot: M. Wolarz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie