Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 lutego 2018

Noc z 27 na 28 stycznia 2018 roku na zawsze pozostanie w pamięci uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Liskowie przygotowującego do pracy w służbach mundurowych  i jednostkach zarządzania kryzysowego oraz Technikum nr 1 im. ks. Wacława Blizińskiego w Liskowie, a także wychowawców i ich rodziców. Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie rozpoczął się o godzinie 18:00 w restauracji „Gościnna” w Stawie dokładnie na sto dni przed otwarciem pierwszego arkusza egzaminacyjnego.

Na wstępie głos zabrali uczniowie klas maturalnych, którzy mówili o swoich młodzieńczych marzeniach i dziękowali Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za okazaną pomoc w przygotowaniu imprezy studniówkowej, a także ogromny wkład włożony w proces edukacji i wychowania.

Część oficjalną Studniówki 2018 rozpoczęła Pani Beata Frontczak-Skrzypińska – Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, która w imieniu Pana Piotra Pasika – Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie,  powitała gości balu studniówkowego, składając maturzystom serdeczne życzenia niezapomnianej zabawy do białego rana i powodzenia na egzaminie maturalnym. Podkreśliła, że bal studniówkowy jest symbolicznym przekroczeniem progu dorosłości, która nie zawsze będzie usłana różami. Przypomniała młodzieży, iż w dużej mierze ich dorosłe wybory życiowe będą zależne od wyników egzaminu maturalnego. Życzyła im, aby wytworna elegancja była zawsze ich stylem, a promienne uśmiechy gościły na twarzy również podczas ogłoszenia wyników egzaminu maturalnego. Pani Beata Frontczak-Skrzypińska przekazała serdeczne życzenia, które z okazji balu studniówkowego nadesłali: Pan Krzysztof Grabowski – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Pan Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski, Pan Mieczysław Łuczak – Przewodniczący Rady Powiatu i Pani Maria Krawiec – Wójt Gminy Lisków.

Następnie młodzież wyraziła wdzięczność Dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie za stworzenie wspaniałych warunków do nauki oraz swoim wychowawcom: Pani Annie Piwońskiej – wychowawcy klasy IV a Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Liskowie, Pani Annie Kamińskiej-Kraus – wychowawcy klasy IV b Technikum Budownictwa w Liskowie, Pani Izabeli Kurdwanowskiej – wychowawcy klasy IV c Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Liskowie, Pani Monice Mularczyk – wychowawcy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Liskowie  i Panu Bartoszowi Jezierskiemu – wychowawcy klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Liskowie przygotowującego do pracy w służbach mundurowych i jednostkach zarządzania kryzysowego. Znakiem wdzięczności były bukiety kwiatów za troskliwą opiekę i staranne wychowanie.

 „Poloneza czas zacząć …” – wybrzmiały słowa i młodzież tanecznym krokiem wkroczyła   w dorosłość, zachwycając bogactwem figur, elegancją i nieopisanym czarem. Po raz pierwszy  w historii szkoły poloneza zatańczyli wychowawcy klas maturalnych. Tej nocy uczniowie odrzucili troski i zmartwienia, aby całkiem zanurzyć się w atmosferze dobrej zabawy i poddali się niezwykłemu urokowi pamiętnego wieczoru. Bal studniówkowy był okazją do wspaniałej integracji całej społeczności szkolnej.  Wszyscy bawili się szampańsko do białego rana. Przed maturzystami kolejny etap drogi w dorosłość. Życzymy im, by wkroczyli w nią z podobną gracją i radością, jaka towarzyszyła im podczas najważniejszego balu w życiu.

Tekst: Anna Piwońska

Foto: Andrzej Paruszewski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie