Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lutego 2018

W związku z głoszeniem przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego konkursu „Polacy w świecie znani z działalności misyjnej, technicznej, archeologicznej i przyrodniczej”. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Bretanii.

Celem Konkursu jest wzbudzenie zainteresowania wśród uczniów historią sławnych Polaków w świecie oraz historią, geografią i kulturą kraju, określonego w temacie na dany rok. Udział w Konkursie daje możliwość rozwijania wrażliwości i kreatywności dzieci i młodzieży poprzez twórczość artystyczną, uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata i różnorodność kulturową oraz zachęcenie ich do samodzielnej pracy przy wykorzystaniu różnorodnych źródeł informacji i technik plastycznych. Wiedza, że nasza Ojczyzna dała światu wybitnych ludzi, napawa nas dumą z Polski oraz ich wybitnych reprezentantów na przestrzeni wieków.

Rozstrzygnięcie Konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas XXII Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach od 23 do 25 marca br.

 

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu.
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 lutego 2018r.

 

Szczegóły znajdują się na stronie:

https://www.umww.pl/departamenty_departament-edukacji-i-nauki_konkurs-polacy-w-swiecie-znani-z-dzialalnosci-misyjnej-technicznej-archeologicznej-i-przyrodniczej

 

 

Kontakt z pracownikiem Wydziału Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji:

pan Damian Michalak

tel. 62 501-42-88