PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Kaliskiego pozyskaniem pomocy na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że PGNiG rozpoczyna od 2 maja 2018 r. program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ogrzewanie gazowe mogą uzyskać dofinansowanie sięgające nawet 3 tys. zł.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wylicza, że w Polsce nadal w około 3 milionach domów jednorodzinnych do ogrzewania wykorzystuje się niskiej jakości paliwa stałe i śmieci, co przyczynia się do znacznego zanieczyszczenia powietrza i jest jednym z głównych powodów powstawania smogu.

Odpowiedzią na ten problem ma być nowa inicjatywa PGNiG, która wpisuje się w działania związane z walką ze smogiem.

W ramach ogólnopolskiego programu dopłaty do kotła gazowego ma uzyskać w sumie 11 tysięcy gospodarstw domowych, z czego 10 tysięcy ma szansę otrzymać wsparcie do 1000 zł na zakup kotła gazowego, a tysiąc rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny może liczyć na jeszcze wyższe dofinansowanie sięgające 3 tys. zł.

Wnioski w ramach programu będzie można składać osobiście w Biurach Obsługi Klienta PGNiG Obrót Detaliczny od 2 maja br.

Wszystkie osoby zainteresowane dofinansowaniem będą musiały zlikwidować dotychczasowe źródło ciepła na paliwo stałe, a także zakupić i zainstalować jako źródło ogrzewania kocioł kondensacyjny zasilany paliwem gazowym.

red. gramwzielone.pl

 

Źródło link: http://gramwzielone.pl/walka-ze-smogiem/30688/pgnig-zaoferuje-do-3-tys-zl-na-wymiane-zrodla-ogrzewania

 

Kontakt z pracownikiem Wydziału Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji:

pan Damian Michalak

tel. 62 501-42-88