50 osób otrzyma dotacje na własną działalność gospodarczą

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 kwietnia 2018

W kaliskim oddziale Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości od poniedziałku podpisywane są umowy z uczestnikami projektu "Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię". W ramach zadania stymulującego rozwój przedsiębiorczości na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wsparcie finansowe otrzymało 50 osób. Łączna wartość projektu to 1 681 900, 80 PLN. Podczas podpisywania umów obecni byli Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego Alicja Łuczak.

Projekt "Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię" realizowany jest przez Wielkopolską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu. Inicjatywa ma na celu wzmocnienie rozwoju gospodarczego i przedsiębiorczości na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. W jej efekcie wyłoniono 50 uczestników, którzy otrzymali dotacje na własną działalność w wysokości 22 325,00 PLN. Projektem zostały objęte osoby bezrobotne i bierne zawodowo w wieku od 30. roku życia, które zadeklarowały utworzenie własnej działalności gospodarczej.

 - Powiat Kaliski cieszy się niezmiernie, że mógł być partnerem projektu, który ma na celu wspieranie osób bezrobotnych. Aktywizujemy te osoby, co pomaga w rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. 50 osób z całej Aglomeracji, w tym większość z terenu powiatu kaliskiego otrzymało dofinansowanie wynoszące ponad 20 tysięcy złotych, co łącznie daje kwotę ponad 1 milion złotych. Jest to bardzo duży zastrzyk finansowy, więc z naszej strony jest to wielka duma, że mogliśmy w ten sposób pomóc tym osobom – powiedział Wicestarosta Kaliski, Jan Adam Kłysz.

 - Fundusze przeznaczę na zakup instrumentów, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Jest to działalność w zakresie usług geodezyjnych. Nie boję się podjąć tego wyzwania. Mam styczność z tą branżą i bardzo lubię to robić. Trzeba walczyć, trzeba się nieustannie uczyć. Tym bardziej, że w tych czasach geodezja niesie za sobą wiele wymogów, które dla osób w takim wieku nie są takie proste, a na pewno wymagają tego, żeby się przestawić – przyznała beneficjentka projektu, Krystyna Ługowska.

Obszar projektu obejmuje teren powiatu kaliskiego i ostrowskiego: Kalisz, Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki, Żelazków, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice, Sośnie oraz teren gminy Gołuchów w powiecie pleszewskim. Łączna wartość projektu wynosi 1 681 900, 80 PLN z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiego to 1 597 805, 76 PLN.

 

INFO: Michał Marszałkowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie