Młodzi piłkarze zagrali dla Ksawerego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 lipca 2018

Ludowy Klub Sportowy Godziesze 1966 był głównym organizatorem II Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się 30 czerwca na boisku sportowym w Godzieszach. Zmagania przeprowadzono pod hasłem "Gramy dla Ksawerego" i przede wszystkim to właśnie młody, niepełnosprawny chłopiec - Ksawery - był głównym bohaterem Turnieju.

Mimo, iż turnieje wiążą się przede wszystkim z rywalizacją sportową, to w tym roku II Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej miał odmieniony charakter. Oczywiście, walki sportowej, zacięcia i determinacji na boisku sportowym w Godzieszach nie brakowało, ale w minioną sobotę bohater był tak naprawdę jeden. Mowa o Ksawerym, chłopcu, który uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stał się niepełnosprawny. To właśnie dla niego zorganizowano to sportowe wydarzenie.

- Tegoroczny Turniej miał nieco innych charakter, gdyż graliśmy dla Ksawerego, który stał się niepełnosprawny w wyniku poważnego wypadku. Pomysł na turniej właśnie dla Niego zainicjowała nauczycielka chłopca Monika Skrzypek ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Wspólnie uznaliśmy, że wspaniałą rzeczą będzie dla dzieci fakt, iż zagrają by uszczęśliwić Ksawerego - tłumaczy prezes LZS Godziesze, Krzysztof Knop.

W Turnieju wzięło udział 140 dzieci z różnych kategorii wiekowych. Na murawie boiska w Godzieszach pojawiły się Skrzaty, Żaki i Orliki, z takich klubów jak m.in.: LZS Godziesze, Piast Błaszki, Szczyt Szczytniki, Zieloni Koźminek i KKS Włókniarz 1925 Kalisz. Gościem wyjątkowym był sam Ksawery wraz z bliskimi, który w klubowym stroju kibicował drużynom. I to właśnie dla niego młodzi adepci futbolu rozegrali aż 25 piętnastominutowych meczów.

Każda drużyna otrzymała puchar, pamiątkowy medal , upominek i voucher od Hondy Reco Kaźmierczak. Zawodnicy LZS Godziesze 1966, otrzymali ponadto czapeczki dżokejki z logo swojego klubu. Organizator nie zapomniał również o stronie logistycznej w postaci kiełbasek, bułek, pączków, lodów, napojów i słodyczy.

- Takie przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez pomocy i zaangażowania mam naszych młodych zawodników, trenerów w osobach Jacka Pytlińskiego i Igora Sowińskiego, arbitrów i arbiterek, którzy charytatywnie sędziowali wszystkie spotkania, ale przede wszystkim współorganizatorom, którzy udzielili nam niezbędnej pomocy - powiedział Krzysztof Knop.

Turniejowi przez cały czas towarzyszyła dobra muzyka i zabawy z animatorem, w których chętnie brali udział licznie zgromadzeni kibice.

Firmy, które wspomogły organizację: Paintball Kalisz, Sklep MAX Ryszard Głąb, Kwiaciarnia Ola Walęcka, Gastro-Grill Łukasz Krążyński, Salon Płytek Ceramicznych CERTA Andrzej Domieracki, Arkadiusz Koszela, LBC Bogdan Całka, Instal-es Damian Knop, Piekarnia -Cukiernia JASIŃSKI, RAFPOL Łukasz i Filip Rafalak, HONDA RECO Kaźmierczak przedstawiciel Aleksandra Woźniak, Pizzeria Żółty Piec Patryk i Beata Walęcki, Powiatowe Zrzeszenie LZS, reprezentowanym przez Tadeusza Glapińskiego, ,,Karwit” Pana Tadeusza Matyszkiela, Colian SA Hellena Opatówek, Hurtownia Ogrodnicza Chojancki z Panem Józefem i Maciejem Chojnackim.

Info/Foto: Tadeusz Glap

Galeria

  • Powiększ zdjęcie