„Niepodległa do Hymnu” - włącz się w ogólnopolskie śpiewanie 11 listopada

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 października 2018

Rok 2018 jest z pewnością wyjątkowy. To właśnie w tym roku świętujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wielkimi krokami zbliża się 11 listopada, czyli dzień wyznaczający jedną z najważniejszych dat w naszej historii. W związku z tym faktem, Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do współtworzenia tego wyjątkowego wydarzenia, które w bezprecedensowy sposób zachęci Polaków do wspólnego i radosnego świętowania. „Niepodległa do Hymnu” to inicjatywa, której podstawowym celem jest zaangażowanie Polek i Polaków do wspólnego zaśpiewania hymnu w dniu 11 listopada, dokładnie o godzinie 12.00.

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza do udziału w akcji zarówno najważniejsze instytucje państwowe, jak i najmniejsze społeczności lokalne. O godz. 12:00 podczas oficjalnych obchodów na Pl. J. Piłsudskiego w Warszawie do hymnu staną przedstawiciele Państwa. O tej samej godzinie stacje radiowe w całej Polsce wyemitują hymn naszego Państwa, tak by każdy Polak mógł się dołączyć do wspólnego śpiewania.

Biuro Programu „Niepodległa” w związku z powyższym bardzo prosi o zarezerwowanie w programie oficjalnych uroczystości i innych oficjalnych spotkań kilku minut w samo południe na odśpiewanie hymnu, a także o zaproponowanie mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółki, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wspólnego wykonania Mazurka Dąbrowskiego.

Aby rozpropagować akcję można wykorzystywać hashtag #niepodlegladohymnu i zamieszczać informacje na stronach internetowych, profilach w mediach społecznościowych, jak i zachęcać inne osoby do tego samego.

Zapraszamy również do wykorzystania hashtagu #niepodlegladohymnu i zamieszczania informacji zarówno na Państwa stronach internetowych, profilach w mediach społecznościowych, jak i zachęcenie wszystkich uczestników do tego samego.

Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy kontaktować się poprzez email: hymn@niepodlegla.gov.pl.

 

Info: Biuro Programu "Niepodległa"

Galeria

  • Powiększ zdjęcie