"Tym, którzy byli przed nami" - projekt Powiatu Kaliskiego z nagrodą

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 października 2018

Projekt Powiatu Kaliskiego "Tym, którzy byli przed nami" otrzymał Nagrodę w konkursie "Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego" ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Projekt realizowany był we współpracy Powiatu Kaliskiego z Gminą Godziesze Wielkie, nagroda to wspólny sukces Wójta Gminy Godziesze Wielkie Józefa Podłużnego oraz Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Nagrody wszystkim laureatom konkursu przekazane zostały podczas uroczystej gali 8 października 2018 r z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w IBB Andersia Hotel w Poznaniu.  Ideą Konkursu jest pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych w zakresie proekologicznej i prokulturowej w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego.

Projekt ”Tym, którzy byli przed nami” dotyczył organizowanego nieprzerwanie od 2006 roku Festiwalu Pieśni Legionowej i Historycznej w Godzieszach Wielkich. Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej  jest bardzo ważną imprezą w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Powiatu Kaliskiego  i Gminy Godziesze Wielkie. Od samego początku przyświecają mu cele zgodne z założeniami Strategii Rozwoju Województwa Wielkopolskiego m.in. kultywowanie tradycji narodowych i społecznych, budowanie więzi środowiskowej uczniów regionu oraz więzi międzypokoleniowej, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, promocja młodych talentów oraz wymiana doświadczeń w pracy artystycznej, popularyzacja pieśni historycznych w środowisku ludzi młodych. W dwunastu przeprowadzonych dotąd Festiwalach wzięło udział łącznie ponad dwa tysiące młodych artystów z gmin Powiatu Kaliskiego, prezentując swoje umiejętności w formach chóralnych i zespołowych.  

W związku z przypadającą w roku 2018 rocznicą 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, tegoroczny Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej odbędzie się w dniu 16 listopada i zorganizowany będzie dla szerszej publiczności. Do udziału zaproszone zostaną  szkoły z terenu zarówno powiatu kaliskiego, miasta Kalisza ale także sąsiedniego powiatu ostrowskiego. Na zakończenie Festiwalu z koncertem wystąpi Wojskowa Orkiestra Garnizonu z Torunia.

 

Info/foto: Marta Wolarz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie