65-lecie Szpitala w Wolicy. Starostowie Powiatu Kaliskiego nagrodzeni

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
10 października 2018

We wtorek, 9 października, w Starej Powozowni w Gołuchowie, odbyły się uroczyste obchody 65-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Podczas celebrowania tego wyjątkowego Jubileuszu podziękowania i honorowe statuetki dla "Przyjaciół Szpitala" otrzymali Starostowie Powiatu Kaliskiego – Krzysztof Nosal i Jan Adam Kłysz.

Placówka w Wolicy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu oddechowego, w tym nowotworów złośliwych oskrzeli i płuc. Rocznie, z usług szpitala korzysta ponad 4,5 tysiąca chorych, a z konsultacji specjalistycznych i porad około 10 tysięcy pacjentów. Ten znajdujący się na terenie powiatu kaliskiego obiekt zapewnia chorym bardzo dobre warunki. Umiejscowiony jest w lesie, a przebywający w nim pacjenci mogą korzystać m.in. ze specjalnie wybudowanej ścieżki zdrowia. Warto zaznaczyć, że wolicki Zespół NZOZ w ostatnim czasie przeszedł wiele korzystnych zmian, w tym m.in. wprowadzenie nowoczesnego wyposażenia do sal chorych i pracowni. Obiekt w Wolicy poddany został także termomodernizacji, która obecnie zmierza ku końcowi.

- Z okazji 65-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy, mam zaszczyt złożyć podziękowania za owocną pracę oraz energię i czas włożony w realizację działań podejmowanych na rzecz Szpitala. Wyrażam szacunek dla pracy i niezwykłego zaangażowania w budowanie wizerunku placówki – pisze w oficjalnym grawertonie skierowanym do Krzysztofa Nosala i Jana Adama Kłysza, Dyrektor Szpitala w Wolicy, Sławomir Wysocki.

 

Info: Michał Marszałkowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie