Ruszyła "Akademia Wolontariatu Lokalnego"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
25 października 2018

Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" rozpoczęła realizację Akademii Wolontariatu Lokalnego - projektu, którego celem jest aktywizacja i doskonalenie umiejętności młodzieży, która chce bezinteresownie działać na rzecz lokalnej społeczności.

We wrześniu przeprowadzono wśród uczniów zainteresowanych wolontariatem rekrutację do projektu. Zadaniem młodzieży było przygotowanie w dowolnej formie tekstowej, graficznej czy filmowej odpowiedzi na pytanie: Jak mogę być wolontariuszem XXI wieku? Wszyscy autorzy prawie 30 prac zostali zakwalifikowani do udziału w projekcie. W dniach 29 września, 2 i 6 października odbyły się szkolenia dla uczestników, które poprowadziły Lucyna Roszak oraz Emilia Golińska z Fundacji Animacja z Pleszewa - doświadczone koordynatorki wolontariatu, prowadzące pleszewskie Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich. Przed ostatnim szkoleniem o działaniach Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" opowiedział jej prezes, Mateusz Walczak. W trakcie szkoleń uczestnicy dowiedzieli się jakie są podstawy prawne wolontariatu, w jaki sposób mądrze pomagać, a także opracowali "małe Inicjatywy dla Opatówka" - projekty akcji społecznych, które młodzi uczestnicy zrealizują z pomocą animatorów Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" w październiku i listopadzie. Młodzież będzie mogła zaplanować nie tylko działania, ale i wydatki, które pomogą im stworzyć ciekawą akcję społeczną w ich najbliższym otoczeniu. Z ramienia Fundacji szkolenie organizowały Klaudia Napierała oraz Ewa Machelak, które są także animatorkami "małych Inicjatyw dla Opatówka".

Pierwsza edycja Akademii potrwa do końca roku 2018, a jej uczestnicy zostaną nagrodzeni certyfikatami oraz wyjazdem studyjnym do organizacji pozarządowej. W roku 2019 zaplanowano kolejną edycję Akademii Wolontariatu Lokalnego.

Projekt Akademia Wolontariatu Lokalnego dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

Info i Foto: Mateusz Walczak Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka"

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie