Narodowe Święto Niepodległości na sportowo. Pora na ostatni akcent biegowy Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 października 2018

Trwają zapisy na ostatni bieg z cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Finalnym akcentem tegorocznego cyklu będzie "Bieg Niepodległości", a więc zmagania na dystansie 10 kilometrów, które odbędą się w Narodowe Święto Niepodległości. To właśnie 11 listopada pasjonaci sportów biegowych wystartują punktualnie o godzinie 9.00 spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Swój akces w "Biegu Niepodległości" potwierdziło już przeszło 200 biegaczy. Nie czekaj, zapisz się i świętuj razem z nami 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za nami już trzy biegi wchodzące w skład Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018. Do tej pory, pasjonaci biegania sprawdzili swoją formę sportową w Cekowie-Kolonii (5 kilometrów), Stawiszynie (15 kilometrów) i Murowańcu (półmaraton). Przed nami ostatni bieg. Tym razem sportowcy przebiegną 10 kilometrów. Po trzech odsłonach na czele stawki znajduje się kaliski biegacz Mateusz Łańduch, który o ponad 15 minut wyprzedza zajmującego drugą lokatę Konrada Pawlaka. Trudno oczekiwać, żeby ktoś wydarł pierwsze miejsce reprezentantowi Klubu Biegacza Baster Team. Walka o pozostałe lokaty zapewne będzie jednak bardzo zacięta, bo różnice w czołówce nie są już takie wielkie. Wśród Pań najwyższą dyspozycję przejawia z kolei Katarzyna Werner z KKB Finisz Kalisz. Ta zawodniczka jeśli nie wydarzy się jakiś kataklizm to zapewne będzie mogła 11 listopada świętować wygraną w kategorii Open Kobiet. Ciekawie natomiast zapowiada się walka o kolejne miejsca wśród kobiet, bo tam Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego o niecałe 2 minuty wyprzedza Weronikę Wodiczko.

A walczyć jest o co, i to ze względów zarówno sportowych, jak i kolekcjonerskich. Po każdej edycji zmagań, uczestnicy otrzymywali bowiem pamiątkowe medale. Warto przy tym wspomnieć, że każdy z nich stanowi część powiatu kaliskiego. Jeśli zatem ktoś z uczestników zgromadzi wszystkie cztery medale, to wówczas złożą się one w kompletną mapę naszego powiatu. Ostatni bieg ma także dodatkowy wymiar symboliczny. To właśnie 11 listopada będziemy świętować wspaniały jubileusz – 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto zatem wspólnie uczcić te wspaniałe momenty, kiedy to w 1918 roku po 123 latach zaborów, nasz kraj znów mógł się cieszyć wolnością.

Bieg Niepodległości wystartuje punktualnie o godzinie 9.00 spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Później trasa będzie wiodła: Wałem Jagiellońskim, ul. Sportową, Wałem Matejki, ul. Wiankową, ul. Wypoczynkową i z powrotem. Łącznie do pokonania będzie 10 kilometrów. Odbiór pakietów startowych będzie możliwy w sobotę (10.11.2018r.) w hali lekkoatletycznej OSRiR przy ul. Łódzkiej 19 w godzinach 10.00-14.00, a także w dniu zawodów w tej samej hali od godziny 7.00 do 8.30. Zachęcamy do odbierania pakietów już w sobotę. Sportowcy, którzy zdecydują się na odbiór pakietów w niedzielę, będą musieli przemieścić się z hali sportowej na miejsce startu (plac przed Starostwem Powiatowym przy ulicy Św. Józefa 5), a więc około 500 metrów.

http://www.foxter-sport.pl/uploads/results/item_857.pdf Klasyfikacja Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018

http://www.foxter-sport.pl/bieg-niepodleglosci-kalisz-2018 Bieg Niepodległości 2018 – zapisy i szczegóły.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie