Pomóżmy Piotrowi Żakowiczowi w walce o życie!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 marca 2019

Sobotni Koncert, który odbył się w ramach Powiatowo-Miejskich Obchodów Dnia Kobiet miał również charakter charytatywny. W trakcie jego trwania, wolontariusze zbierali fundusze dla Piotra Żakowicza, nastoletniego chłopca z Kalisza, który w tej chwili walczy o życie, zmagając się z rakiem. Podczas Kocenrtu zebrano na ten cel 4.305,20 złotych. Wciąż możemy pomagać Piotrkowi. Liczy się każda złotówka!

Choroba sprawiła, że 16-latek przez raka stracił nogę. Kilka miesięcy wcześniej usłyszał straszliwą diagnozę: osteosarcoma - kostniakomięsak - najcięższy nowotwór kości u dzieci. Chłopiec jest niezwykle dzielny, ma silny hart ducha i nie zamierza się poddawać. Tak jak przystało na prawdziwego sportowca, bo kaliszanin to wielki entuzjasta sportu. Z sukcesami uprawiał piłkę nożną i karate. Uczeń Szkoły Podstawowej nr 18 ma w sobie mnóstwo wiary, nadziei i entuzjazmu. Chce walczyć i pokazać, że mimo ciężkiej choroby, można cieszyć się życiem. Marzenia chłopca jest powrót do normalnego życia i do tego co kocha najbardziej - sportu. - Myślałem, jeśli wszystko dobrze wyjdzie z protezą, nad piłką nożną albo nad siatkówką – mówi 16-latek.

Aby zrealizować te marzenia niezbędny jest zakup dwóch protez, tymczasowej i stałej, a także specjalistyczna rehabilitacja. To koszt blisko 100 tysięcy złotych, a ta kwota zdecydowanie przewyższa możliwości matki wychowującej samotnie dwójkę dzieci.

Fundacja Klucz działająca przy Stowarzyszeniu „Samorządny Kalisz” uruchomiła zbiórkę na rzecz Piotrka. Wspomóżmy chłopca w walce z chorobą i dajmy mu szanse na spełnienie marzeń!
Szczegóły na Facebooku i na stronie Fundacji Pomagam

 

Info: Michał Marszałkowski

Foto: Fakty Kaliskie (http://www.faktykaliskie.pl)

Galeria

  • Powiększ zdjęcie