Wystawa poświęcona rodzinie Wiłkomirskich już od 11 kwietnia w MHP w Opatówku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 kwietnia 2019

Dyrektor Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Jerzy Marciniak zaprasza na otwarcie wystawy "Wiłkomirscy. Dzieje niezwykłej muzycznej rodziny",  które odbędzie się 11 kwietnia 2019 roku o godz. 17.00.

Wernisażowi, na który wstęp jest bezpłatny, towarzyszyć będzie koncert Mileny Antoniewicz – fortepian oraz Jakuba Śmigielskiego – skrzypce.
 
Każdy z członków rodziny Wiłkomirskich wniósł tak wiele do kultury, muzyki polskiej i światowej. Otrzymywali liczne nagrody, rozsławiali naszą muzykę i Polskę na całym świecie. Wszyscy byli i są wyjątkowi – z racji swych talentów muzycznych, jako wykonawcy i twórcy muzyki – oraz jako ludzie. Ludzie niepospolici z racji swych przymiotów charakteru, nieprawdopodobnej pracowitości, ale także z racji dramatyzmu życia i wielu trudnych momentów, których im ono nie szczędziło. Pamięć o tej niezwykłej, pięknej muzycznej rodzinie nie może zaginąć. Wiedza o ich życiu i osiągnięciach powinna być propagowana wśród całego społeczeństwa.
Z inicjatywy Fundacji rodziny Wiłkomirskich Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przygotowało wystawę czasową poświęconą życiu Alfreda Wiłkomirskiego i jego dzieci: Kazimierza, Michała, Marii, Wandy i Józefa. Publiczność będzie miała wyjątkową okazję zapoznania się z dokumentami, fotografiami, zapisami nutowymi, listami, rękopisami wspomnień członków rodziny i różnymi pamiątkami rodzinnymi.
Zbiory udostępniły Fundacja Rodziny Wiłkomirskich z depozytu złożonego w Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu, MBP im. A. Asnyka w Kaliszu, Archiwum Państwowe w Kaliszu, Parafia NSJ w Opatówku oraz Józef Wiłkomirski, urodzony w Kaliszu a ochrzczony w Opatówku. Będzie też wyjątkowa możliwość zobaczenia fraka dyrygenckiego Maestra Józefa Wiłkomirskiego oraz wiolonczeli jego brata Kazimierza.

Wystawę będzie można zwiedzać do 16-go czerwca 2019.

Info za: www.opatowek.pl

Galeria

  • Powiększ zdjęcie