Bursztynowy Tour zbliża się wielkimi krokami

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 kwietnia 2019

Zaledwie kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2019". Tradycyjnie te ciekawie zapowiadające się zawody będą miały charakter międzynarodowy. Swój akces w imprezie potwierdzili bowiem zawodnicy z 7 ekip zagranicznych, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy i Łotwy.

W tym roku cykliści sprawdzą swoją formę sportową w dniach 12-14 kwietnia. Przemierzą łącznie ponad 450 kilometrów. Wyścig będzie miał podobną formułę jak w poprzednich latach. Rozpocznie się od piątkowego etapu - wyścigu ze startu wspólnego ze startem i metą w Warcie. Następnego dnia w Opatówku zawodnicy będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas, później z kolei cykliści przejadą etap Kalisz-Stawiszyn. Ostatnim akcentem togorocznych zmagań będzie wyścig, który rozpocznie się w Wieruszowie, a zakończy w Kaliszu.

- Chociaż w połowie samorządów, dotychczas współuczestniczących w organizacji wyścigów, po wyborach zmieniły się władze, wszystkie one ponownie i z wielkim zaangażowaniem włączyły się w prace związane z przygotowaniem oraz przeprowadzeniem "Hellena Tour 2019" - stwierdził na łamach oficjalnej strony internetowej Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego Bogdan Jamroszczyk, Prezes Klubu. - Kaliszan i mieszkańców regionu szczególnie serdecznie zapraszam w sobotę 13 kwietnia na Główny Rynek, gdzie o godzinie 15.00 odbędzie się start honorowy trzeciego etapu, a wcześniej, od 13.30, będzie można uczestniczyć w wyjątkowym pokazie i z bliska przyjrzeć się z poszczególnym grupom, ich sprzętowi i sposobom przygotowania się do rywalizacji na szosie. Zapraszam również następnego dnia na ul. Nowy Świat, na której przed aulą UAM finiszować będą około 14.30 uczestnicy wyścigu w kończącym go etapie. Wierzę, że na całej jego trasie nie zabraknie sympatyków i nie tylko kolarstwa.

Wyścigom tradycyjnie towarzyszyć będą kryteria uliczne na młodych adeptów kolarstwa od żaków do juniorów. Pierwsze z nich - Kryterium o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Stawiszyn odbędzie się 12 kwietnia (godz. 15.00-17.00), drugie - Kryterium o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza 13 kwietnia (start i meta ul. Nowy Świat, godz. 11.00-14.10). Tuż po nim na rundę po ulicach grodu nad Prosną wyruszą amatorzy.

W plikach do pobrania znajdziecie Państwo Okolicznościowy Katalog 34. Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Bursztynowym "Hellena Tour 2019".


Info: oficjalna strona internetowa Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego/Michał Marszałkowski

Foto: Oficjalna strona internetowa Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie