Letnia Akdemia Instrumentów Dętych Blaszanych już w sierpniu

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 sierpnia 2019

XI Letnia Akademia Instrumentów Dętych Blaszanych + to tygodniowy kurs mistrzowski dla wszystkich klas instrumentów dętych blaszanych (trąbki, waltorni, puzonu, eufonium, tuby), a także perkusji, saksofonu, rogów myśliwskich i orkiestr dętych. Pomysłodawcą Akademii jest prof. dr hab. Roman Gryń, a organizatorem Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Henryka Melcera w Kaliszu. W wydarzeniu wezmą udział również orkiestry dęte z terenu powiatu kaliskiego.

To właśnie w sierpniu do Kalisza przyjadą młodzi ludzie z Polski i zza granicy, by przez cały tydzień wspólnie muzykować, uczyć się, ćwiczyć i koncertować. A będzie ich niemało, bo blisko 350. Akademia to nie tylko nauka, ale też i koncerty, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Kalisza i okolic. Na estradzie zaprezentują się zarówno uczniowie, jak i ich mistrzowie – z Polski, ale też m.in. z Rumunii, Brazylii, Argentyny, USA, Hiszpanii, Litwy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. A wydarzeń będzie sporo… Pierwszy koncert orkiestry dętej już w sobotę 17 sierpnia o godz. 16 na Rynku Miasta. W niedzielę o 19.30 inauguracja Akademii – koncert poświęcony Józefowi Walczyńskiemu – propagatorowi kultury, wychowawcy młodzieży, działaczowi sportowemu. Od poniedziałku do środy codzienne koncerty u św. Józefa o godz. 14.15, a wieczorne o 19.30 w szkole muzycznej. W środę na Rynku Głównym zagra Big Band Powiatu Ostrowskiego wraz z jazzmanem Charlim Greenem (USA). W czwartek, 22 sierpnia  o godz. 14.00 koncert orkiestr dętych przed Starostwem Powiatowym i po nim recital znakomitego trębacza Marco Pierobon (Włochy) u Św. Józefa. Wieczorem jam session w Komodzie przy ul. Niecałej. A w piątek wielki finał o 16 przed Ratuszem – 350 instrumentalistów w sercu Kalisza!

Oprócz tego mnóstwo wydarzeń spontanicznych – proszę się nie zdziwić jak w parku, przed ratuszem, przy pomniku Asnyka, czy przy Baszcie Dorotce usłyszą Państwo dźwięki muzyki.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Krystian Kinastowski – Prezydent Miasta Kalisza, Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski, Arkadiusz Ptak – Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew.

 Info: Liwio Szumała

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie