W Morawinie odbędzie się Piknik Militarny i rekonstrukcja wydarzeń wojennych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 września 2019

Piknik Militarny połączony z rekonstrukcją historyczną dotyczącą wydarzeń wojennych z 1939 roku odbędzie się 15 września w Morawinie. Inscenizacje będą integralnym elementem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Piknik militarny organizowany jest w ramach projektu "Wrześniowe wspomnienia w krainie nocy i dni". To wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Nasze Kaliskie i Gminy Ceków-Kolonia. Obchody związane z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej rozpoczną się na placu przy pomniku pamięci w Morawinie od złożenia kwiatów i okolicznościowych przemówień.

Tuż po tym, na drodze gminnej przy szkole podstawowej zostanie przeprowadzona rekonstrukcja historycznych wydarzeń z 1939 roku. Przedstawiony zostanie nalot niemieckich samolotów na pozycje obronne Wojska Polskiego z udziałem grup rekonstrukcyjnych i mieszkańców gminy.

Na terenie parku przy szkole podstawowej już od godziny 11.00 rozpocznie się Piknik Militarny, który potrwa do 20.00. Mieszkańcy będą mogli podziwiać sprzęt i uzbrojenie wojskowe z tamtego okresu. O to zadbają grupy rekonstrukcyjne wystawiające swoje stoiska. Nie zabraknie także kina letniego wyświetlanego na specjalnym telebimie.

 

Info: Michał Marszałkowski

Foto: Gmina Ceków-Kolonia

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie