Rolnicy z powiatu kaliskiego w gronie laureatów konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
31 marca 2017

Uroczysta Gala podsumowująca XVI edycje konkursu Wielkopolski Rolnik Roku 2016 odbyła się w sali Ziemi Międzynarodowych Targów Poznańskich w niedzielę 19 marca 2017 r. Kapituła Konkursu powołana przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosiła dwudziestkę najlepszych rolników, spośród których wybrano 10 laureatów nagrodzonych statuetką siewcy oraz nagrodą pieniężną w wysokości 10 tys. złotych. Powiat Kaliski reprezentowany na Gali przez Mieczysława Łuczaka Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego może się pochwalić nominacją, którą otrzymał Pan Wiesław Bruź hodujący bydło mleczne w miejscowości Zakrzyn oraz statuetką siewcy dla Pana Leszka Płócienniczaka prowadzącego gospodarstwo w Złotnikach Małych.

Od początku konkursu Wielkopolski Rolnik Roku zgłoszonych do udziału zostało ponad 1100 gospodarstw, w gronie nominowany było 339 rolników, a wśród laureatów nagrodzonych zostało 156 gospodarzy. Nagrodzone gospodarstwa charakteryzują się wysokim poziomem produkcji, stosują nowoczesne technologie a wszystko to w trosce o środowisko naturalne.

Szesnaście lat temu, zupełnie inaczej wyglądało wielkopolskie rolnictwo. Nikt z nas wtedy nie myślał, że zajdą takie zmiany, że nasza wieś będzie się tak rozwijała, a wielkopolscy rolnicy będą aż tak gospodarni i przedsiębiorczy, także przy wykorzystywaniu unijnych funduszy - mówił Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

W gronie laureatów konkursu znalazł się również Jerzy Jaskuła, który razem z żoną Kareną prowadzi gospodarstwo rolno-ogrodnicze o powierzchni 43 ha w kaliskim Dobrzecu. Na zakończenie uroczystości nie zabrakło również akcentu artystycznego. Tym razem świetną zabawę uczestnikom zapewnił Zespół Skaldowie.

Tekst: M.Kraszkiewicz

Foto: UMWW

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie