Atrakcje Powiatowo -Miejskiego Dnia Dziecka w Szałem –zapraszamy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
18 maja 2017

Wiele atrakcji dla najmłodszych, lot balonem, gry, zabawy, konkursy, dmuchańce, kolejki występy, pokazy służb mundurowych, specjały kulinarne gmin kaliskich, pływanie na „BYLE CZEM” oraz koncert Ani Dąbrowskiej z zespołem, a na zakończenie pokaz pirotechniczny – to atrakcje Miejsko-Powiatowego Dnia Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 27 maja, nad zalewem w Szałe koło Kalisza. W środę, 17 maja, odbyła się konferencja prasowa dotycząca wydarzenia z udziałm m.in. wicestarosty kaliskiego Jana Adam Kłysza, prezydenta miasta Kalisza Grzegorza Sapińskiego oraz Sebastiana Wardęckiego burmistrza gminy Opatówek.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Miasto Kalisz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Wójt Gminy Opatówek, Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu oraz Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

- Cieszę się  na tyle że nasza sytuacja finansowa jest dobra, że potrafimy przygotować wszystkie atrakcje, w ten sposób, że osoby korzystające nie muszą płacić, tylko wszystko jest pokryte już przez organizatorów i patronów. Jak co roku chcieliśmy wspólnie zaprosić wszystkich mieszkańców Miasta Powiatu Kalisz, powiatu ziemskiego ale oczywiście całej Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej, żeby wszyscy skorzystali z tych atrakcji. Co ub. roku obliczane są ilości korzystających tj. blisko 10 000 tys ludzi, więc liczymy, że w tym roku będzie podobnie, może jeszcze więcej i cieszymy się na tą imprezę, mam nadzieje, że to będzie udana zabawa, udany Dzień Dziecka i wszyscy będziemy się dobrze bawić, miło wspominać i zaraz po zakończeniu imprezy szykować się na kolejną”  - mówił  Grzegorz Sapiński – Prezydent Miasta Kalisza.

-Drodzy Państwo to kolejna wspólna impreza Miasta Kalisza, Powiatu Kaliskiego i Gmin Powiatu Kaliskiego. Cieszę się bardzo, że dogadujemy się w ramach współpracy powiatowo – gminnej i miejskiej w ramach współpracy aglomeracyjnej. Po Dniu Kobiet, Dzień Dziecka jest zawsze udaną imprezą, mam nadzieję, że i w tym roku ta impreza będzie właśnie cieszyć się taką dużą popularnością jak każde organizowane z miastem Kaliszem i gminami Powiatu Kaliskiego. Powiat Kaliski wspiera to działanie zarówno finansowo jak i rzeczowo, również poszczególne gminy Powiatu Kaliskiego ten udział swój, czy to rzeczowy, czy to finansowy, ten wkład wprowadzają, po to żeby w tym dniu dzieci miały jak najbardziej atrakcyjny pobyt w miejscowości Szałe. Oczywiście będziemy organizowali konkursy, będziemy dawali rożnego rodzaju gadżety, będziemy chcieli, żeby dzieci w tym dniu bawiły się jak najlepiej. Mam nadzieję, że pogoda dopisze. Pozostało mi zaprosić wszystkich Państwa, wszystkich mieszkańców Powiatu Kaliskiego, miasta Kalisza, całej Aglomeracji do odwiedzenia w tym dniu miejscowości Szałe, wspaniałego Ośrodka, którym zarządza Burmistrz Gmin Opatówek - mówił  podczas konferencji prasowej Jan Adam Kłysz – Wicestarosta Kaliski.

- To piękne wydarzenie dedykowane przede wszystkim naszym najmłodszym. Z tego tytułu mamy przygotowane mnóstwo atrakcji dla naszych najmłodszych. Będą również atrakcje przygotowane dla dorosłych i młodzieży. Zapraszamy  całe rodziny, mamy nadzieję, że to będzie wspaniale spędzona sobota wspólnie z nami. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze, że tłumnie Państwo odwiedzą miejscowość Szałe 27 maja” - powiedział Sebastian Wardęcki – Burmistrz Gminy Opatówek.

- Nasz cel jest jasno określony – chcemy przede wszystkim poprzez zabawę edukować zarówno najmłodsze dzieci i dzieci w wieku gimnazjalnym jak i oczywiście zachęcić starszą młodzież pełnoletnią do pracy i pokazać jak praca policjanta i w policji wygląda, poprzez w szczególności różnego rodzaju pokazy grup specjalnych. Pokażemy prezentacje psów przewodników wraz z umiejętnościami psów policyjnych, będą cykliczne pokazy, będziemy się starali, żeby były cogodzinne pokazy, żeby zachęcić i pokazać zarówno najmłodszym jak i wszystkim uczestnikom,  jak praca psa policyjnego wygląda. Będziemy chcieli również dla najmłodszych osób przedstawić pewnego rodzaju bloki tematyczne w ramach których będziemy edukować jak nie stać się ofiarą przestępstwa, jak bezpiecznie dojść do szkoły. Chcielibyśmy również poprzez edukację w szczególności osób w wieku gimnazjalnym pokrótce przedstawić jak między innymi  odpowiedzialność karna osób przedstawia się na obecną chwilę i jak mniej więcej dotrzeć do tych najmłodszych osób, osób  w średnim wieku poruszając tematykę związaną z uzależnieniami, czy to alkoholu czy to narkotyków. Także nie tylko zabawa, ale również edukacja jest naszym celem, aby przedstawić, zasygnalizować pewne problemy, ale też przekazać informacje profilaktyczne- powiedział Witold Goździelewski z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu.

-Kiedy trzy lata temu Komenda Miejska Policji wystąpiła z inicjatywą zorganizowania obchodów Dnia Dziecka, nigdy nie przypuszczaliśmy, że obejmie to święto zasięgiem taką liczbę widzów, bo praktycznie już w pierwszym wieku, kiedy została ta impreza zorganizowana skorzystało z atrakcji wszystkich, które zorganizowaliśmy ok. 10 000tys osób. Tak było również w roku ubiegłym i miejmy nadzieję, że będzie podobnie 27 maja- mówił podczas konferencji prasowej Mirosław Przybyła dyrektor OSRiR w Kaliszu.

Celem wydarzenia jest zabawa i edukacja. W tym roku zrezygnowano, ze względów finansowych, z pokazów grupy „Żelazny”, natomiast tę atrakcję zastąpiono inną atrakcją- powietrzną. Zorganizowany będzie balon, którym będą mogły wznieść się do góry dzieci - zwycięzcy konkursów.

Warto wspomnieć, że z sześciu gmin, które włączyły się w organizację tego przedsięwzięcia zostaną wystawione stoiska gminne z miejscowymi specjalnościami kulinarnymi i również będzie prezentacja i poczęstunek dla uczestników.

W wydarzenie angażują się firmy – Colian, Elena. Wydarzenie dla dzieci rozpocznie się od godz. 12.00 do godz. 20.00. Natomiast później odbędzie się majówka, podczas której wystąpi  zespół Piano Song, a gwiazdą wieczoru będzie koncert Ani Dąbrowskiej z Zespołem. Całość zakończy się po godz. 22.00 pokazem pirotechnicznym.

-Warto podziękować wszystkim służbom mundurowym, które angażują się w zapewnienie bezpieczeństwa. Warto wspomnieć o zaangażowaniu naszego miejscowego klubu SZTURWAŁ, który specjalnie dla tej imprezy przeniósł bardzo atrakcyjną widowiskową sprawę pływanie na „Byle Czem” z fajnymi nagrodami -mówił Mirosław Przybyła Dyrektor Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu.

 

Tekst/Foto: D.Kubiak

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie