Wybieramy „Wielkopolskiego Lekarza z Sercem”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lutego 2018

Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolska Izba Lekarska uruchomiły II edycję Konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi”. Nabór kandydatów rozpoczął się 17 stycznia i potrwa do 28 lutego 2018 r.

Celem szczytnej inicjatywy jest docenienie osób, które poprzez swoją postawę życiową, oraz działalność pozazawodową, charytatywną i społeczną, niosą pomoc ludziom chorym i potrzebującym pomocy w kraju i za granicą. To osoby stanowiące wzór, inspirujące do działania, promujące wartości estetyczne oraz prezentujące postawę godną naśladowania.

 Patronem konkursu jest Kazimierz Hołoga, lekarz wywodzący się z Wielkopolski, którego scharakteryzować można jako człowieka wykonującego swój zawód z powołaniem, społecznika i filantropa. Kazimierz Hołoga w drugiej połowie XX wieku realizował i wcielał w życie ideały lekarza, bez reszty oddanego pacjentom. Laureatem I edycji konkursu został prof. dr hab.n.med. Jacek Łuczak, a wyróżnienia otrzymali: dr Bożena Janicka oraz dr Marek Daniel.

 Zachęcamy serdecznie do udziału w tej szczytnej inicjatywie i wskazania kandydatów, których altruistyczna, pełna poświęcenia postawa w sposób szczególny zasługuje na uwagę i docenienie.

Informacje i wzór karty zgłoszeniowe można pobrać ze strony internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego: www.umww.pl z zakładki start >> Urząd >> Departamenty >> Departament Zdrowia >> Dokumenty do pobrania. Informacje o konkursie znajdują się również na stronie internetowej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej: www.wil.org.pl w zakładce >> aktualności >> najnowsze aktualności.

 

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Departament Zdrowia/Michał Marszałkowski

Galeria

  • Powiększ zdjęcie