Z Powiatu Kaliskiego na Mont Blanc

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
9 sierpnia 2017

Basia i Dominik Szczepaniak- mieszkańcy miejscowości Zamęty w gminie Mycielin, wezmą udział w zorganizowanej wyprawie i planują zdobyć Mont Blanc. Patronat honorowy nad wyprawą objął Starosta Kaliski.

Cała wyprawa łącznie z podróżą potrwa 11 dni i rozpocznie się 10 sierpnia. Wyjazd organizuje Klub Alpinistów Warszawa, a grupa będzie składać się z 4 osób i lidera.

„Trenujemy praktycznie codziennie, na zmianę siłownia z treningiem interwałowym. W weekendy staramy się jeździć w góry oraz rowerem. Po zdobyciu części tatrzańskich szczytów zarówno w warunkach letnich jak i zimowych oraz przejściu szkolenia z zaawansowanej turystyki wysokogórskiej postanowiliśmy podnieść poprzeczkę trochę wyżej” – mówi Dominik Szczepaniak.Pomysł zrodził się dokładnie po zdobyciu najwyższego szczytu Tatr i Karpat - Gerlach, uczucie kiedy się stoi najwyżej jest nie do opisania. Chcielibyśmy też wypromować naszą miejscowość Zamęty a tym samym Powiat Kaliski” – dodaje Basia Szczepaniak.

"Gratuluję odwagi, bardzo się cieszę, że takie inicjatywy są podejmowane przez mieszkańców Powiatu Kaliskiego, którzy przy realizacji swoich marzeń i pasji chcą promować nasz region poza granicami kraju. Życzę osiągnięcia założonych celów i powodzenia w zdobyciu szczytu Mont Blanc" - mówi Wicestarosta Jan Adam Kłysz.


Ramowy plan wyjazdu:
Dzień 1 i 2 podróż i nocleg w Les Houches.
Dzień 3 Trekking Do Tete Rousse.
Dzień 4 Aklimatyzacja na wysokości 3167 m n.p.m.
Dzień 5 Wspinaczka przez (Schronisko Gouter ) na 4347 m n.p.m.
Dzień 5-6 Atak na szczyt Mont Blanc 4810 m n.p.m zejście do doliny.
Dzień 7-8 Czas na zwiedzanie Chamonix ( nocleg Camping).
Dzień 9-10 powrót.

Relację z wyprawy będzie można śledzić na powiatowym facebooku oraz na funpagu Basi i Dominika  „Nasze życie n.p.m.”

Czy flaga Powiatu Kaliskiego trafi na szczyt Mont Blanc? Mamy nadzieję, że tak. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Info: M.Wolarz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie