Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiat Kaliski przekaże 20 000 złotych na zakup karetki sanitarnej

19 lipca 2019

Powiat Kaliski przekaże pomoc finansową w kwocie 20 000 złotych dla Województwa Wielkopolskiego na zakup karetki sanitarnej, która będzie wykorzystywana do transportu pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Kaliskiego, która odbyła się 12 lipca, Dyrektor Szpitala Radosław Kołaciński, złożył na ręce Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala i Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Jana Adama Kłysza podziękowania za udzieloną pomoc.

Czytaj więcej o: Powiat Kaliski przekaże 20 000 złotych na zakup karetki sanitarnej
Powiększ zdjęcie

Powiat Kaliski dofinansował Ochotnicze Straże Pożarne

18 lipca 2019

Powiat Kaliski przekaże Gminom pomoc finansową w formie dotacji celowych przeznaczonych na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych. O tym jednogłośnie zadecydowali radni podczas Sesji Rady Powiatu Kaliskiego, która odbyła się 12 lipa br. Każda Gmina z terenu naszego powiatu otrzyma po 12.000 złotych. Łącznie z powiatowego budżetu na realizację zadań OSP przeznaczono 132.000 złotych.

Czytaj więcej o: Powiat Kaliski dofinansował Ochotnicze Straże Pożarne
Powiększ zdjęcie

Siedem Gmin z terenu powiatu kaliskiego otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś"

17 lipca 2019

Siedem Gmin z powiatu kaliskiego otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś". Dzięki temu, na ich terenie zostanie zrealizowanych 10 projektów na łączną kwotę opiewającą na 207 020,00 złotych. Konkurs jest elementem programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020" organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Umowy parafowano dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Czytaj więcej o: Siedem Gmin z terenu powiatu kaliskiego otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu "Pięknieje wielkopolska wieś"
Powiększ zdjęcie

Marszałek zaprasza do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego

16 lipca 2019

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak zaprasza reprezentantów młodego pokolenia działających w młodzieżowych radach do współpracy z Młodzieżowym Sejmikiem Województwa Wielkopolskiego. Sejmik będzie apolitycznym organem o charakterze konsultacyjnym, doradczym oraz inicjatywnym, a w swoich szeregach skupi przedstawicieli młodzieży z terenu Województwa Wielkopolskiego. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 15 października 2019 roku.

Czytaj więcej o: Marszałek zaprasza do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
Powiększ zdjęcie

Daniel Napierała na czele Grand Prix po trzech biegach. Zobacz aktualną klasyfikację

15 lipca 2019

Daniel Napierała pewnie przewodzi klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej po trzech biegach zaliczanych do tego cyklu. Nieco ponad trzy minuty traci do niego Marcin Andrzejewski z Kalisza, a na trzeciej lokacie znajduje się Dawid Ząbczyński. Wśród Pań niezagrożona wydaje się być Justyna Matczak, reprezentantka Drużyny Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Daniel Napierała na czele Grand Prix po trzech biegach. Zobacz aktualną klasyfikację
Powiększ zdjęcie

W Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert pieśni Stanisława Moniuszki

15 lipca 2019

W najbliższą sobotę, 20 lipca, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. H. Melcera w Kaliszu odbędzie się koncert pieśni Stanisława Moniuszki. Wydarzenie odbędzie się w ramach XII Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski, a w rolach głównych wystąpią Studenci i absolwenci Kierunku Wokalistyka Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Filii UMFC w Białymstoku. Początek o godzinie 18.00. Wstęp jest wolny.

Czytaj więcej o: W Państwowej Szkole Muzycznej odbędzie się koncert pieśni Stanisława Moniuszki

XI Sesja Rady Powiatu Kaliskiego

12 lipca 2019
Powiększ zdjęcie

UMWW ogłasza konkurs „Wymiana sportowców między Wielkopolską a niemieckimi regionami partnerskimi Województwa Wielkopolskiego”

10 lipca 2019

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w formie wspierania zadań publicznych Województwa Wielkopolskiego w roku 2019 w dziedzinie kultury fizycznej pn. „Wymiana sportowców między Wielkopolską a niemieckimi regionami partnerskimi Województwa Wielkopolskiego” na kwotę 40 000,00 zł.

Czytaj więcej o: UMWW ogłasza konkurs „Wymiana sportowców między Wielkopolską a niemieckimi regionami partnerskimi Województwa Wielkopolskiego”
Powiększ zdjęcie

Początek sierpnia pod znakiem XXI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych

10 lipca 2019

XXI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się 4 sierpnia w Brzezinach. W zmaganiach wystąpią najlepsze zespoły Ochotniczych Straży Pożarnych z wszystkich gmin powiatu kaliskiego. W Brzezinach obejrzymy rywalizację zarówno męskich jak i żeńskich drużyn pożarniczych. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 14.00. Na to wydarzenie zapraszają: Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Wójt Gminy Brzeziny Marek Cieślarczyk, Komendant Miejski PSP w Kaliszu Sławomir Kotoński, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kaliszu i Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Brzezinach.

Czytaj więcej o: Początek sierpnia pod znakiem XXI Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych
Powiększ zdjęcie

Rozpoczęto projekt "Witraże Ziemi Kaliskiej". Powstanie nowy portal internetowy

10 lipca 2019

Z początkiem lipca ruszyły prace w ramach projektu „Witraże Ziemi Kaliskiej”, realizowanego przez Fundację „Inicjatywa dla Opatówka”. Wśród zaplanowanych działań znajdują się m.in. wykonanie dokumentacji fotograficznej witraży znajdujących się w kościołach Kalisza i powiatu kaliskiego, która posłuży do sporządzenia metrycznych fotoplanów oraz ich opisów. Całość zwieńczy utworzenie tematycznego portalu internetowego.

Czytaj więcej o: Rozpoczęto projekt "Witraże Ziemi Kaliskiej". Powstanie nowy portal internetowy
Powiększ zdjęcie

Kadry filmowe w Dworku Marii Dąbrowskiej

8 lipca 2019

Nie bez powodu pierwsze spotkanie w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie, z cyklu „Niedziela u Niechciców” zatytułowano Kadry filmowe. Cały dzień w Russowie upłynął  licznie przybyłym gościom w atmosferze dzieł muzyki filmowej, tekstów literackich,  kadrów z filmu „Noce i dni” w reżyserii Jerzego Antczaka. Podczas wydarzenia podziękowano Pani Grażynie Przybylskiej, kustosz Muzeum, która po 40 latach pracy w placówce, przechodzi na emeryturę. W imieniu Mieszkańców Powiatu Kaliskiego, życzenia złożyli Krzysztof Nosal Starosta Kaliski, Jan Adam Kłysz Przewodniczący Rady Powiatu, oraz Dorota Karpieko Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Kadry filmowe w Dworku Marii Dąbrowskiej
Powiększ zdjęcie

Ruszyły zgłoszenia do Konkursu „Moja SMART wieś”

8 lipca 2019

Konkurs organizowany jest przez Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN wraz z partnerami - Fundacją Wspomagania Wsi, Związkiem Gmin Wiejskich RP, RURBAN Wieś-Miasto-Region w ramach programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Organizatorzy poszukują pomysłów i inicjatyw, które poprawiają jakość życia na wsi. Dla zwycięzców przewidziane są wysokie nagrody finansowe.

Czytaj więcej o: Ruszyły zgłoszenia do Konkursu „Moja SMART wieś”

UWAGA

5 lipca 2019

Informujemy, że od dnia 08.07.2019 r. do 31.08.2019 r. pracowicy Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej Starostwa Powiatowego w Kaliszu pracować będą od poniedziałku do piatku w godzinach 6:30 - 14:30.

Czytaj więcej o: UWAGA
Powiększ zdjęcie

Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej”

5 lipca 2019

Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodzeniem, a wyłonieni laureaci oraz zgłoszone kandydatury jasno wskazały, że w polskiej wsi tkwi szeroki potencjał turystyczny. Warto zaznaczyć, że wśród lubiegłorocznych kandydatów znalazł się także promowany przez Powiat Kaliski - Szlak Kulinarny "Kaliskie Smaki".

Czytaj więcej o: Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na polskiej wsi – rusza konkurs „Na wsi najlepiej”
Powiększ zdjęcie

Terminy i porządki posiedzeń Komisji merytorycznych przed Sesją Rady Powiatu Kaliskiego

4 lipca 2019

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed XI Sesją Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 12 lipca 2019 roku.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji merytorycznych przed Sesją Rady Powiatu Kaliskiego