Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości na sportowo

23 czerwca 2018

Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych zbliża się wielkimi krokami. Jeśli lubisz aktywne formy wypoczynku i jednocześnie chciałbyś przyłączyć się do Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości to zapraszamy na wspólną wyprawę po malowniczym Powiecie Kaliskim, już w sobotę 23 czerwca. Uczestników Rajdu prosimy o zabranie ze sobą biało-czerwonych akcentów a wszystkim tym, którzy chcieliby się do nas przyłączyć przypominamy, że zapisy na rajd potrwają tylko do 20 czerwca. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej o: 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości na sportowo
Powiększ zdjęcie

Konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”

18 czerwca 2018

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów tegorocznej edycji konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego” odbyło się 14 czerwca 2018 r. w Villa Calisia. Głównym punktem uroczystości była prelekcja Anety Kolańczyk, poetki, autorki opowiadań, animatorki kultury i nauczycielki w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu pt. „Cicho płyńmy jak duch – Asnyk emigrant”. Nagrody w jednej z kategorii ufundował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”
Powiększ zdjęcie

Konkurs fotograficzny pod patronatem Starosty Kaliskiego rozstrzygnięty

15 czerwca 2018

121 zdjęć wykonali członkowie Kół Młodych Przyrodników w ramach konkursu fotograficznego „Przyroda Powiatu Kaliskiego” organizowanego w ramach realizacji programu kształtowania postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, a nagrodzone pracę wystawiono w centrum edukacyjnym w Nadleśnictwie Grodziec. Tam też odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny pod patronatem Starosty Kaliskiego rozstrzygnięty
Powiększ zdjęcie

Ruszyły zapisy na konsultacje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

15 czerwca 2018

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Tęcza w Wolicy" zaprasza na bezpłatne konsultacje specjalistyczne dla rodziców i dzieci niepełnosprawnych. W ramach konsultacji rodzice dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością bedą mogli otrzymać fachowe doradztwo ze strony psychologa, logopedy, fizjoterapeuty i pedagoga specjalnego.

Czytaj więcej o: Ruszyły zapisy na konsultacje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości

14 czerwca 2018

Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje o możliwości promocji przedsiębiorstw z terenu Powiatu Kaliskiego w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości.

Czytaj więcej o: V edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości
Powiększ zdjęcie

Opatówek, Blizanów, Kalisz i Szczytniki w Finale Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

13 czerwca 2018

Miniona środa upłynęła pod znakiem piłkarskich eliminacji toczonych w ramach XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. Rozgryki odbywały się trzech grupach, w których o awans do wielkiego finału rywalizowało łącznie 9 zespołów z terenu powiatu kaliskiego i Miasta Kalisza. Do wielkiego finału, który odbędzie się 24 czerwca w Stawiszynie awans wywalczyły ekipy z gmin Opatówek, Blizanów, Szczytniki oraz zespół reprezentujący miasto Kalisz.

Czytaj więcej o: Opatówek, Blizanów, Kalisz i Szczytniki w Finale Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

Awaria Systemu CEPiK usunięta

13 czerwca 2018

Wydział Komunikacji informuje, że wczorajsza ogólnopolska awaria systemu CEPiK została usunięta. W związku z tym w dniu dzisiejszym Wydział Komunikacji obsługuje petentów w pełnym zakresie czynności. Za powstałe utrudnienia w dniu wczorajszym przepraszamy.

Czytaj więcej o: Awaria Systemu CEPiK usunięta
Powiększ zdjęcie

Jubileuszowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości

12 czerwca 2018

Już po raz 10. odbyła się Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców na Jasną Górę. Pojechało 18 cyklistów, reprezentantów powiatu kaliskiego, gmin: Koźminek, Stawiszyn oraz Czajków. Cykliści przejechali 168 km. Pierwszego dnia przejechali blisko 98 km i pokonali trasę z Kalisza, przez Brzeziny, Czajków, Lututów, aż do gminy Osjaków koło Wielunia. Drugiego dnia trasa wyniosła 72 km. Rowerzyście uczestniczyli we mszy świętej na Jasnej Górze w intencji Ojczyzny, bo taka była też intencja pielgrzymki samorządowców  w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 

Czytaj więcej o: Jubileuszowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości
Powiększ zdjęcie

„Moja Przygoda w Muzeum”

12 czerwca 2018

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przystąpiło po raz kolejny do organizacji na szczeblu regionalnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, którego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Konkurs w Opatówku zorganizowany został pod patronatem Starosty Kaliskiego. Jego celem jest pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego typu i profilu specjalistycznego, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych.

Czytaj więcej o: „Moja Przygoda w Muzeum”
Powiększ zdjęcie

Stowarzyszenie KALISZ XXI zaprasza na jubileuszowe kolonie z dofinansowaniem

12 czerwca 2018

Podczas tegorocznych wakacji 120 dzieciaków z południowej Wielkopolski będzie wypoczywało nad morzem w Smołdzińskim Lesie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już dwudziesty rok organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Czytaj więcej o: Stowarzyszenie KALISZ XXI zaprasza na jubileuszowe kolonie z dofinansowaniem

Awaria systemu CEPiK

12 czerwca 2018

 

Wydział Komunikacji informuje, że wystąpiła ogólnopolska awaria systemu CEPiK. W związku z tym na chwilę obecną  nie jest możliwa obsługa w zakresie: rejestrowania, wyrejestrowania i wydawania dokumentów. Administrator systemu podjął już działania w celu jak najszybszego usunięcia usterki. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.  Po  usunięciu awarii ukaże się stosowny komunikat.

Czytaj więcej o: Awaria systemu CEPiK

Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego

11 czerwca 2018

w sprawie ustalenia drugiego terminu składania wniosków o udzieleni dotacji celwych z budzetu Powiatu Kaliskiego na 2018 rok na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Kaliskie Grześki okrzyknięte Hitem Handlu 2018

11 czerwca 2018

Kultowe wafelki Grześki produkowane przez firmę Colian, której siedziba mieści się na terenie usytuowanego w powiecie kaliskim Opatówku, już piąty rok z rzędu nie miały sobie równych w konkursie branżowym "Hit Handlu". Grześki Mega kakaowe w czekoladzie deserowej 48g zdobyły tytuł "Hit Handlu 2018", przyznawany najlepiej sprzedającym się produktom na polskim rynku.

Czytaj więcej o: Kaliskie Grześki okrzyknięte Hitem Handlu 2018
Powiększ zdjęcie ARiMR

ARiMR: Młodzi rolnicy mogą starać się o 100 tys. zł bezzwrotnej pomocy

11 czerwca 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naboru wniosków w ramach programu "Premie dla młodych rolników", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż rolnicy którzy są pełnoletni i nie mają 40 lat, mogą starać się o bezzwrotną premię w wysokości 100 tys. zł; wnioski należy składać od 29 czerwca do 30 lipca 2018 r.

Czytaj więcej o: ARiMR: Młodzi rolnicy mogą starać się o 100 tys. zł bezzwrotnej pomocy
Powiększ zdjęcie

VIII edycja Kaliskiego Festiwalu Smaków

11 czerwca 2018

W miniony weekend kaliski Park Miejski tętnił życiem, a w powietrzu unosiły się niepowtarzalne zapachy przyciągające z daleka mieszkańców najstarszego polskiego miasta. To efekt VIII edycji Kaliskiego Festiwalu Smaków stanowiącego część obchodów Święta Miasta Kalisza. Na malowniczych terenach było smakowicie, dźwięcznie i rodzinnie. Odwiedzający mogli skosztować smakowitych potraw i produktów przygotowanych przez wystawców. Festiwal zaszczycił swoją obecnością szwajcarski szef kuchni i znany krytyk kulinarny Kurt Scheller. Głównym organizatorem imprezy było Miasto Kalisz, a współorganizatorami Powiat Kaliski, Sanktuarium Św. Józefa i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni w Warszawie.

Czytaj więcej o: VIII edycja Kaliskiego Festiwalu Smaków