Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Marsz Generała Zajączka w Opatówku

22 lipca 2016

MARSZ GENERAŁA JÓZEFA ZAJĄCZKA W OPATÓWKU

NIEZAPOMNIANE SPOTKANIE Z HISTORIĄ

Czytaj więcej o: Marsz Generała Zajączka w Opatówku

urlop Rzecznika Konsumentów

22 lipca 2016

Powiatowy Rzecznik Konsumentów informuje, że w dniach 25 lipca - 5 sierpnia 2016r. będzie przebywać na urlopie.

Czytaj więcej o: urlop Rzecznika Konsumentów

Porządek XXII sesji Rady Powiatu Kaliskiego

21 lipca 2016

Zawiadamiam, że w dniu 28 lipca 2016 roku (czwartek) o godz. 13.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5 odbędzie się XXII sesja Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Porządek XXII sesji Rady Powiatu Kaliskiego

Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych przed XXII sesją Rady Powiatu Kaliskiego

21 lipca 2016
Powiększ zdjęcie

Miasto Ungheni z Mołdawii partnerem Powiatu Kaliskiego

21 lipca 2016

Porozumienie współpracy pomiędzy Miastem Ungheni w Mołdawii, a Powiatem Kaliskim jest owocem wizyty delegacji na terenie Powiatu Kaliskiego. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal podpisał z Burmistrzem Miasta Ungheni Alexandru Ambros porozumienie, którego celem jest wymiana doświadczeń, budowanie potencjału władz lokalnych oraz wspieranie działań w zakresie podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców poprzez tworzenie i wzmacnianie Ochotniczej Straży Pożarnej.

Czytaj więcej o: Miasto Ungheni z Mołdawii partnerem Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Lisków gospodarzem XVIII Wojewódzko – Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich

20 lipca 2016

XVIII Wojewódzko – Diecezjalne Dożynki Wielkopolskie odbędą się w Liskowie w ostatnią niedzielę sierpnia. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej  w Starostwie Powiatowym w Kaliszu szczegóły uroczystości zaprezentowali: Marek Woźniak – Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski – Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Maria Krawiec – Wójt Gminy Lisków, Krzysztof Nosal – Starosta Kaliski, Ksiądz Biskup Pomocniczy Łukasz Buzun oraz Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Gwiazdą wieczoru podczas tegorocznego święta plonów będzie zespół BAJM.

Czytaj więcej o: Lisków gospodarzem XVIII Wojewódzko – Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich

Środa z funduszami na projekty związane z rozwojem e-administracji i cyfryzacji

20 lipca 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu z cyklu „Środa z Funduszami", wprowadzającym do tematyki Funduszy Europejskich na lata 2014–2020.

Czytaj więcej o: Środa z funduszami na projekty związane z rozwojem e-administracji i cyfryzacji
Powiększ zdjęcie

Komendant Wieńczysław Prokop odszedł na emeryturę

19 lipca 2016

W piątek 15 lipca 2016 roku po 34 latach służby w mundurze st. bryg. mgr inż. Wieńczysław Prokop, szef kaliskiej straży pożarnej pożegnał się ze służbą. St. bryg. mgr inż. Wieńczysław Prokop był komendantem kaliskiej jednostki od 1993 roku, swoją funkcję sprawował nieustannie od 23 lat. Wcześniej przez dwa lata pełnił funkcję zastępcy komendanta oraz pracował w terenie z innymi strażakami. Podczas piątkowej uroczystości były już komendant podziękował wszystkim, z którymi współpracował oraz złożył raport o tak zwanym zaopatrzeniu emerytalnym z dniem 15 lipca.  Komendant Prokop w grudniu obchodziłby 35-lecie zaszczytnej służby.

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal

Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak

Zarząd Powiatu Kaliskiego

oraz Radni  Rady Powiatu Kaliskiego

dziękują za wieloletnią współpracę oraz zaangażowanie w pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Komendant Wieńczysław Prokop odszedł na emeryturę
Powiększ zdjęcie

Smaki LGD w Strzyżewie

19 lipca 2016

IV edycja imprezy pn. „Smaki LGD” odbyła się 17 lipca na placu przy OSP w Strzyżewie. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia był „Ziemniak nie tylko pieczony”. Zebrani goście zostali powitani przez Zbigniewa Słodowego Prezesa Zarządu Stowarzyszenia „Długosz Królewski”, Czesława Berkowskiego Wójta Gminy Sieroszewice oraz Bernadetę Białą sołtys wsi Strzyżew.  Gościem specjalnym imprezy był Jan Kuroń, szef kuchni, ekspert kulinarny, który wspólnie ze swoim pomocnikiem na żywo przygotowywał zupę ziemniaczaną z serem pleśniowym oraz burgery ziemniaczane.

Czytaj więcej o: Smaki LGD w Strzyżewie
Powiększ zdjęcie

Delegacja z Mołdawii z wizytą w Powiecie Kaliskim

18 lipca 2016

Dziewięcioosobowa delegacja z Miasta Ungheni na czele z Burmistrzem Alexandru Ambros skorzystała z zaproszenia Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala i w sobotę 16 lipca 2016 r. rozpoczęła kilkudniową wizytę w Powiecie Kaliskim. Celem wizyty jest wymiana doświadczeń związanych z funkcjonowaniem Ochotniczych Straży Pożarnych oraz analiza współpracy między tymi jednostkami, a lokalnym samorządem.

Czytaj więcej o: Delegacja z Mołdawii z wizytą w Powiecie Kaliskim
Powiększ zdjęcie

Woodstockowa Sztafeta Cyklistów

18 lipca 2016

Kaliska Woodstockowa Sztafeta Cyklistów, którą wystartował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wyruszyła spod siedziby kaliskiego starostwa po raz czternasty,  w piątek 15 lipca. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych uczestnicy rowerowej sztafety mieli do pokonania 335 kilometrową trasę na Przystanek Woodstock. Trasa wiodła przez Krotoszyn, Rawicz, Wschowę, Sulechów, Krosno Odrzańskie na woodstockowe pole w Kostrzynia nad Odrą. W historii kaliskich sztafet tegoroczny wyjazd okazał się najbardziej pechowym, bowiem cykliści doświadczyli aż sześciu konieczności wymiany dętek.

Czytaj więcej o: Woodstockowa Sztafeta Cyklistów

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu osobowego

18 lipca 2016

Powiatowy Inspektorat Weterynarii

ul. Warszawska 63b

62-800  Kalisz

ogłasza przetarg na samochód osobowy Renault Thalia

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż samochodu osobowego
Powiększ zdjęcie

Moda ślubna w fotografii

18 lipca 2016

            15 lipca 2016 r. odbył się w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku wernisaż wystawy Moda ślubna w fotografii, nad którą honorowy patronat sprawuje starosta kaliski Krzysztof Nosal .

Czytaj więcej o: Moda ślubna w fotografii
Powiększ zdjęcie

Inwestycje w Powiecie Kaliskim

15 lipca 2016

Konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Wicestarosty Kaliskiego Jana Adama Kłysza, Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysława Łuczaka oraz Lecha Gnerowicza Radnego Powiatu Kaliskiego odbyła się 14 lipca 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Podczas konferencji mówiono o rozstrzygniętym przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego Konkursie na budowę dróg lokalnych, zwiększeniu dotacji dla spółek wodnych oraz ustosunkowano się do apelu o przeprowadzenie zmian w Zarządzie Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Inwestycje w Powiecie Kaliskim