Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Terminy posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XLII Sesją Rady Powiatu Kaliskiego

12 grudnia 2017

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed XLII sesją Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 19 grudnia 2017 r.

Czytaj więcej o: Terminy posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XLII Sesją Rady Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

XLII Sesja Rady Powiatu Kaliskiego - 19 grudnia 2017 r.

12 grudnia 2017

Zawiadamiam, że XLII Sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbędzie się w dniu 19 grudnia 2017 roku  o godz. 14.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5.

Czytaj więcej o: XLII Sesja Rady Powiatu Kaliskiego - 19 grudnia 2017 r.

Informacja Wydziału Komunikacji

12 grudnia 2017

Informujemy, że w związku z planowaną inwentaryzacją Wydział Komunikacji będzie czynny:
w dniu 29.12.2017r. do godz. 10.00
w dniu 02.01.2018r. od godz. 11.00

Za utrudnienia przepraszamy

Czytaj więcej o: Informacja Wydziału Komunikacji
Powiększ zdjęcie

Świąteczna Wystawa w Starostwie

11 grudnia 2017

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac świątecznych  przedstawiającą piękno i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wystawa przygotowana została przez osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi będące podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Liskowie. Wystawę można oglądać w holu Starostwa Powiatowego w Kaliszu od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania.

Czytaj więcej o: Świąteczna Wystawa w Starostwie
Powiększ zdjęcie

Magiczne Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Niedźwiadach

9 grudnia 2017

Było magicznie, świątecznie, tradycyjnie i nie zabrakło prezentów dla nikogo. XV Świąteczne Spotkanie z Tradycją już za nami, odbyło się 9 grudnia w restauracji „Bursztynowy Dwór” w gminie Żelazków. Goście mogli spróbować wyjątkowych smaków z 12 stołów wigilijnych przygotowanych przez gminy powiatu kaliskiego i powiatowe Zespoły Szkół w Liskowie i Opatówku. Można było też posłuchać bardzo charyzmatycznego występu wychowawców i uczniów Szkoły Muzycznej ze Lwowa i obejrzeć występy dzieci ze szkoły w Biernatkach, a przy świątecznie nakrytych stołach śpiewał Zespół Kabaretowo- Ludowy Niechcice z Żelazkowa.

 

Czytaj więcej o: Magiczne Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Niedźwiadach
Powiększ zdjęcie

Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu

8 grudnia 2017

Uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza w dniu 28 listopada 2017. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński oraz Starosta Kaliskiego Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu
Powiększ zdjęcie

Spotkanie wigilijne w Chełmcach

8 grudnia 2017

2 grudnia w Domu Strażaka OSP w Chełmcach odbyła się Kolacja Wigilijna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP w Chełmcach. Ponad 200 mieszkańców Chełmc i Wolicy a także zaproszonych gości wzięło udział w spotkaniu, podczas którego z koncertem wystąpiła orkiestra dęta OSP Chełmce pod batutą Wojciecha  Olejnika. W spotkaniu Powiat Kaliski reprezentowali Starosta Powiatu Kaliskiego Krzysztof Nosal, Wicestarosta Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, oraz Radny  Krzysztof Dziedzic.

Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne w Chełmcach
Powiększ zdjęcie

Potrzebne artykuły medyczne dla Mołdawii

7 grudnia 2017

Kolejną zbiórkę w ramach pomocy dla Mołdawii organizuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Tym razem potrzebne są środki medyczne typu: jednorazowe strzykawki, igły, środki opatrunkowe, środki dezynfekcji. Jeśli ktoś chce wesprzeć akcje to zbiórka potrwa do 15 grudnia 2017 roku. Konwój z darami z powiatu kaliskiego wyruszy w połowie stycznia 2018 roku.

Czytaj więcej o: Potrzebne artykuły medyczne dla Mołdawii

Stypendia Starosty Kaliskiego przyznane

5 grudnia 2017

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kaliszu znajdują się wykazy uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy otrzymali stypendium Starosty Kaliskiego za rok szkolny 2016/2017.

Czytaj więcej o: Stypendia Starosty Kaliskiego przyznane
Powiększ zdjęcie

Gmina Ceków-Kolonia na Centralnych Targach Rolniczych Warsaw Expo w Nadarzynie

5 grudnia 2017

Gmina Ceków-Kolonia prezentowała swoje walory turystyczne oraz  potrawy bożonarodzeniowe na stoisku promocyjnym  podczas Targów Rolniczych w Nadarzynie, w dniu 1 grudnia br.  Swoje  wyroby tj.  ręcznie wykonane ozdoby, dekoracje świąteczne zaprezentowali twórcy ludowi Pani Halina Grzegorek, Katarzyna Koniak i Jadwiga Moras.  Zespół Śpiewaczy "Cekowianki" wystąpił na głównej scenie ze świątecznym repertuarem.

Czytaj więcej o: Gmina Ceków-Kolonia na Centralnych Targach Rolniczych Warsaw Expo w Nadarzynie
Powiększ zdjęcie

22 tys. zł na własną działalność gospodarczą tylko do 4 stycznia 2018 r.

5 grudnia 2017

„Firma OK” to program w ramach projektu „Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię”. Jego celem jest ułatwienie startu osobom, które chcą pracować na własny rachunek. Projekt realizuje Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o. w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Kaliszu. Osoby zainteresowane otwarciem firmy zapraszamy do Biura Projektu (Plac Świętego Józefa 5 - dawny budynek Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Kaliszu). Termin naboru mija z dniem 4 stycznia 2018 r.

Czytaj więcej o: 22 tys. zł na własną działalność gospodarczą tylko do 4 stycznia 2018 r.
Powiększ zdjęcie

"Sport dla Wszystkich"

4 grudnia 2017

Minister Sportu i Turystyki podpisał decyzję w sprawie ogłoszenia Programu „Sport dla Wszystkich” w ramach upowszechniania sportu w społeczeństwie poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych. Minister Sportu i Turystyki przeznaczył z budżetu państwa na realizację Programu w 2018 roku kwotę 24 000 000,00 zł. Wnioski należy składać osobiście, drogą pocztową lub w formie przesyłki kurierskiej oraz przesyłać elektronicznie w systemie AMODIT w terminie do 20 grudnia 2017 r.  Rozpatrzenie wniosków nastąpi nie później niż do 20 lutego 2018 r.

Czytaj więcej o: "Sport dla Wszystkich"

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

30 listopada 2017

Zarząd Powiatu Kaliskiego informuje o ogłoszeniu:

  • otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w 2018 roku zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
  • otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
  • naboru do Komisji Konkursowej opiniującej oferty na realizację w 2018 r. zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

Uchwała Nr 1267/2017 Zarządu Powiatu Kaliskiego z dnia 29.11.2017

30 listopada 2017

w sprawie rozstrzygnięcia otwarego konkursu ofert na powierzenie realizacji w 2018 roku zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu kaliskiego

Czytaj więcej o: Uchwała Nr 1267/2017 Zarządu Powiatu Kaliskiego z dnia 29.11.2017
Powiększ zdjęcie

Wnioski Powiatu Kaliskiego wśród liderów listy rankingowej - Starosta dziękuje Gminom

30 listopada 2017

Powiat kaliski na szczycie listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Tym razem wniosek na przebudowę 14,6 km drogi z Żydowa do Porwit jest na drugim miejscu listy zdobywając tym samym 29,29 punktów,  czyli o 0,2 punktu mniej niż lider listy – powiat leszczyński. Nasz drugi wniosek na przebudowę ponad 18 km drogi Morawin - Szadek zajął piąte miejsce na liście rankingowej z punktacją 27,53.

Czytaj więcej o: Wnioski Powiatu Kaliskiego wśród liderów listy rankingowej - Starosta dziękuje Gminom