logo
Serwis Telewizyjny Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Reklama
Reklama
Reklama

Gminy Powiatu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pogoda w Kaliszu

Koła Młodych Przyrodników w Powiecie Kaliskim


Strona główna Nasi uczniowie napiszą encyklopedię
Nasi uczniowie napiszą encyklopedię PDF Drukuj
  Czytano 737 razy
Wpisany przez Wioletta Przybylska   
środa, 20 listopada 2013 12:27

Czy znamy wybitnych mieszkańców naszego powiatu, ich nazwiska, historię? Przypomną nam o nich wkrótce uczniowie podstawówek, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Pomogą im również nauczyciele, którzy w najbliższych dniach wezmą udział w specjalnych szkoleniach.

 

 

W projekcie bierze udział 226 wielkopolskich szkół podstawowych, w tym aż dwanaście z naszego powiatu: Szkoła Podstawowa w Jankowie Pierwszym, Szkoła Podstawowa w Brzezinach, Szkoła Podstawowa w Kosmowie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Godzieszach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Woli Droszewskiej, Szkoła Podstawowa im. Andrzeja Mielęckiego w Koźminku, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kościelcu, Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie, Szkoła Podstawowa im. Ks. Augustyna Kordeckiego w Iwanowicach, Szkoła Podstawowa w Żelazkowie oraz Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. dr. Bronisława Koszutskiego w Kaliszu. W każdej szkole 20 uczniów czwartych, piątych i szóstych klas, podzielonych na zespoły, poszukuje najciekawszej – historycznej lub żyjącej - postaci ze swojej gminy. W czasie zajęć pozalekcyjnych stworzą autorską multimedialną notę, popartą badaniami i poszukiwaniami źródeł. Efekt końcowy? Do czerwca 2015 roku powstanie dostępna dla wszystkich „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Wpisy stworzą swoistą „mapę Wielkopolan”, opisanych ze względu na ich miejsce urodzenia.

Wierzymy, że „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopola” to projekt, który da uczniom i nauczycielom poczucie, że biorą udział w budowaniu doskonałego narzędzia promocji regionu – narzędzia stworzonego w całości przez nich. W encyklopedii pojawią się noty biograficzne, zdjęcia, filmy i wywiady opisujące ponad 1800 najwybitniejszych Wielkopolan – mówi Ewa Superczyńska, Dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Podczas pracy nad encyklopedią młodzież ma korzystać z nowoczesnych i innowacyjnych metod kształcenia. To również szansa na wyposażenie szkoły w najnowszy sprzęt komputerowy. - W każdej z 226 szkół powstanie laboratorium projektowe z laptopami i tabletami, oraz szkolna serwerownia, a cały budynek zostanie objęty siecią bezprzewodową, zapewniającą dostęp do Internetu, zasobów szkoły oraz zasobów serwerowni regionalnej – informuje Łukasz Rumatowski, Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej.

Do nowego wyzwania przygotowuje się również kadra pedagogiczna. 20 listopada rozpoczynają się 3-dniowe szkolenia dla dyrektorów szkół podstawowych, które przystąpiły do projektu. Zapoznają się oni ze skutecznymi sposobami zarządzania projektem, a także z praktycznym użyciem nowoczesnych technologii w edukacji. Przejdą też krótkie szkolenie z zakresu wystąpień publicznych. Dwa dni później, 22 listopada, szkolenia zaczną nauczyciele, którzy od stycznia 2014 poprowadzą zajęcia z uczniami. Dowiedzą się m.in. jak skutecznie poszukiwać informacji z różnych źródeł, jak posługiwać się platformą szkoleniową i pracować z grupą w metodzie projektu. Nauczyciele odbędą także warsztaty dziennikarskie i filmowe.

Projekt CDEW jest kontynuacją cyklu „eSzkoła”, w którym wcześniej uczestniczyli gimnazjaliści i licealiści z naszego powiatu. O wszystkich aktualnościach i postępach prac uczniów można przeczytać na stronie: www.cdew.pl lub na fanpage’u www.facebook.com/projekt.cdew.

 

***

Projekt „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” realizowany jest przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu oraz Ogólnopolską Fundację Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

 

Tekst: A.Walkowiak

 

Polska Atrakcyjna

logoWOSP2015

Szlak edukacyjno-rowerowy NATURA 2000

EuroRenoma

godny_uwagi

Baner-GIS

Projekty dotyczące przebudowy dróg Powiatu Kaliskiego

Subregion Kaliski OWES

Kalendarz wydarzeń

Ostatni miesiąc Sierpień 2015 Następny miesiąc
Po Wt Śr Cz Pt So N
week 31 1 2
week 32 3 4 5 6 7 8 9
week 33 10 11 12 13 14 15 16
week 34 17 18 19 20 21 22 23
week 35 24 25 26 27 28 29 30
week 36 31

Najbliższe wydarzenia

N Wrz 06 @13:00 -
Dożynki Powiatowo- Gminne w Koźminku

Starostwo Powiatowe

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Template ntc hosting Valid XHTML and CSS.

UWAGA! Ten serwis używa cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to: Czytaj więcej....

Akceptuję cookies na tej stronie.