Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Pranie w Serbinowie – Niedziela u Niechciców

30 czerwca 2016

„Pranie w Serbinowie” to tytuł lipcowego festynu z cyklu "Niedziela u Niechciców", który rozpocznie się niedzielę – 3 lipca o godzinie 15:00 w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Czytaj więcej o: Pranie w Serbinowie – Niedziela u Niechciców
Powiększ zdjęcie

Zarząd Powiatu Kaliskiego z absolutorium

30 czerwca 2016

Podczas sesji absolutoryjnej, 22 czerwca, Zarząd Powiatu Kaliskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2015 rok. 12 Radnych opowiedziało się  "za"  udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Kaliskiego, 3 Radnych "wstrzymało się" od głosu, natomiast dwoje Radnych zagłosowało "przeciw". Na XXI sesji Rady Powiatu Kaliskiego Radni podjęli również uchwałę w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Kaliskiego za 2015 rok wraz  ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Kaliskiego za 2015 rok (15 głosów "za", 2 głosy "wstrzymujące się").

Czytaj więcej o: Zarząd Powiatu Kaliskiego z absolutorium

Zapraszamy na KONCERT KAMERALNY w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

29 czerwca 2016

KONKURS

29 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej wójta Józefa Podłużnego

28 czerwca 2016

Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej, 10-lecia pracy na stanowisku prezesa Lokalnej Grupy działania 7 Kraina Nocy i Dni oraz rocznego udziału gminy Godziesze Wielkie w Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej obchodzi w tym roku Wójt gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny.  Jubileusz – niespodziankę zorganizowała wójtowi społeczność gminy Godziesze Wielki zapraszając wszystkich przyjaciół gminy do sali OSP w Godzieszach Wielkich w dniu 25 czerwca 2016 r.

Czytaj więcej o: Jubileusz 30-lecia pracy zawodowej wójta Józefa Podłużnego
Powiększ zdjęcie

Nowe propozycje turystyczne powiatu kaliskiego

26 czerwca 2016

Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej oraz Szlak Kulinarny „Kaliskie Smaki”,  a do tego aplikacja multimedialna prowadząca po atrakcjach powiatu kaliskiego. To wszystko prezentowane było podczas Forum „Walory Turystyczne Powiatu Kaliskiego” jakie odbyło się w czwartek, 23 czerwca, w Pałacu Tłokinia.

Czytaj więcej o: Nowe propozycje turystyczne powiatu kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Rajd Rowerowy Murowaniec 2016 ODWOŁANY

24 czerwca 2016

Szanowni Państwo, w związku z ostrzeżeniem meteorologicznym nr 38 wydanym przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, dotyczącym wysokich upałów organizatorzy w trosce o zdrowie uczestników postanowili odwołać Rajd Rowerowy Murowaniec 2016, który miał się odbyć 25 czerwca 2016 roku o godz. 9.00. Nowa data rajdu opublikowana zostanie w późniejszym terminie. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Czytaj więcej o: Rajd Rowerowy Murowaniec 2016 ODWOŁANY
Powiększ zdjęcie

Moja przygoda w muzeum

22 czerwca 2016

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przystąpiło po raz kolejny do organizacji Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Do udziału zaproszono dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Na konkurs wpłynęło 166 prac w różnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej o: Moja przygoda w muzeum
Powiększ zdjęcie

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej – Lisków 2016

22 czerwca 2016

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej – Lisków 2016 odbył się 3 czerwca 2016 roku w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Organizatorami imprezy są niezmiennie od czterech lat Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Zespół Szkół nr 1 w Liskowie.

Czytaj więcej o: IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej – Lisków 2016
Powiększ zdjęcie

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 czerwca 2016

XI Powiatowy  Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych  z terenu powiatu kalskiego odbył się w dniu 10 czerwca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Łącznie w konkursie uczestniczyło 35 laureatów gminnych konkursów. Konkursowi patronował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Organizatorami konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Klub „ Blaszak” przy Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Czytaj więcej o: XI Powiatowy Konkurs Recytatorski
Powiększ zdjęcie

Kolonie w Smołdzińskim Lesie z dofinansowaniem KRUS

22 czerwca 2016

Stowarzyszenie KALISZ XXI jest od 1999 r. organizatorem wypoczynku letniego – kolonii dla dzieci i młodzieży. W tym roku także organizuje kolonie nad Bałtykiem, w Smołdzińskim Lesie. Dzieci których przynajmniej jeden rodzic lub prawny opiekun jest płatnikiem KRUS otrzymają DOFINANSOWANIE do kolonii.

Czytaj więcej o: Kolonie w Smołdzińskim Lesie z dofinansowaniem KRUS
Powiększ zdjęcie

Budzik Muzyczny w Tłokini Kościelnej

22 czerwca 2016

Piękna muzyka w pięknym przypałacowym parku – to propozycja nie do odrzucenia, przygotowana na niedzielne popołudnie, 3 lipca przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich. Bohaterami plenerowego koncertu będzie Trio im. Wiłkomirskich i dwie harfistki.  W pierwszą niedzielę lipca, na godzinę 17.00, Fundacja Rodziny Wiłkomirskich zaprasza do pałacu w Tłokini Kościelnej, a dokładniej rzecz ujmując do kolumnowej altany, by przy niewątpliwie sprzyjającej aurze i w otoczeniu przyrody poddać się urokowi niezwykłej muzyki w wykonaniu w sumie pięciorga artystów. Cały cykl „BUDZIK MUZYCZNY” współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Partnerami koncertu są Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gmina Opatówek i Fabryka Fortepianów Schimmel.

Czytaj więcej o: Budzik Muzyczny w Tłokini Kościelnej

Komunikat ostrzegawczy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

22 czerwca 2016

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 38 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 22.06.2016 r.

Czytaj więcej o: Komunikat ostrzegawczy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na Forum "Walory Turystyczne Powiatu Kaliskiego"

21 czerwca 2016