Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

 

Artykuły

Uwaga hodowcy trzody chlewnej

20 lutego 2018

Od 27 lutego 2018 r. zacznie obowiązywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenie MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U z 2018 r. poz. 360), w którym:

Czytaj więcej o: Uwaga hodowcy trzody chlewnej
Powiększ zdjęcie

Popołudnia z planszówkami

19 lutego 2018

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku zaprasza do udziału w spotkaniach poświęconych grom planszowym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 lutego 2018 r. (środa) w siedzibie biblioteki w Opatówku (Plac Wolności 18),godz. 17.00. Do udziału w spotkaniach będzie można dołączyć w dowolnym czasie. Propozycja Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku jest alternatywą dla rozmaitych sposobów spędzania wolnego czasu a, że granie w planszówki jest fajne, coraz bardziej popularne i pozwala na świetną integrację międzyludzką nie można z niej nie skorzystać.

Czytaj więcej o: Popołudnia z planszówkami
Powiększ zdjęcie WIOŚ%20Poznań

SMOG W KALISZU!!! – po raz 15 w tym roku przekroczono dopuszczalne normy jakości powietrza

16 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem 16 lutego 2018 r. przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, kolejnego w tym roku przekroczenia norm jakości powietrza dla Kalisza, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że mieszkańcy miasta i powiatu Kaliskiego mogą kontrolować stan powietrza za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. „Jakość Powietrza w Polsce”.
Aplikacja prezentuje dane bieżące o jakości powietrza z automatycznych stacji pomiarowych funkcjonujących w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). Dane dotyczą aktualnych stężeń pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku siarki (SO2), dwutlenku azotu (NO2), tlenku węgla (CO), benzenu (C6H6) i ozonu (O3).

Czytaj więcej o: SMOG W KALISZU!!! – po raz 15 w tym roku przekroczono dopuszczalne normy jakości powietrza

Święto Powiatu Kaliskiego Lisków 2018

16 lutego 2018
Powiększ zdjęcie ARiMR

Uwaga rolnicy

15 lutego 2018

Jest już dostępne oświadczenie potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym 2017 roku.

W związku ze zmianami w 2018 r. zasad dotyczących sposobu składania wniosków o przyznanie  płatności dla rolników, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017".

Czytaj więcej o: Uwaga rolnicy
Powiększ zdjęcie

Drogi do Niepodległości w Brzezinach

14 lutego 2018

Wystawa historyczna pn. "Drogi do Niepodległości" a także lekcje historyczne zaprezentowane zostały dzieciom i młodzieży w Szkole Podstawowej w Brzezinach. Jest to element  Powiatowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wystawa, podobnie jak koncerty patriotyczne "Artyści dla Niepodległości", będą gościć w każdej gminie powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Drogi do Niepodległości w Brzezinach
Powiększ zdjęcie

Agro Akademia Warzywnicza dla rolników z powiatu kaliskiego

13 lutego 2018

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wziął udział w Agro Akademii BASF, która odbyła się 13 lutego 2018 roku w Hotelu Kristoff w Łaszkowie. W przedsięwzięciu edukacyjnym zainicjowanym przez firmę BASF Polska oraz Powiatowy Zespół Doradczy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kaliszu wzięło udział ponad 100 rolników z terenu powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Agro Akademia Warzywnicza dla rolników z powiatu kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Powiat Kaliski z pozytywną oceną w konkursie Modernizacja Roku 2017

13 lutego 2018

Skrzydło Wschodnie Starostwa Powiatowego w Kaliszu przy ulicy Kolegialnej 4 uzyskało pozytywną ocenę w I etapie konkursu „Modernizacja Roku 2017” organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie Sp. z o.o.

Czytaj więcej o: Powiat Kaliski z pozytywną oceną w konkursie Modernizacja Roku 2017
Powiększ zdjęcie ARiMR

UWAGA ROLNICY od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej

13 lutego 2018

W związku ze zmianami w 2018 r. zasad dotyczących sposobu składania wniosków o przyznanie  płatności dla rolników, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus dostępnej poprzez stronę internetową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl.

Czytaj więcej o: UWAGA ROLNICY od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej
Powiększ zdjęcie ARiMR

Dofinansowanie dla hodowców ryb w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe"

13 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naboru wniosków o dofinansowanie w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie tego naboru można składać w terminie od dnia 13 lutego 2018 r. do dnia 28 lutego 2018 r. włącznie.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie dla hodowców ryb w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe"
Powiększ zdjęcie

VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018

13 lutego 2018

VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018, w ramach którego dzieci i młodzież z powiatu kaliskiego zaprezentowały bożonarodzeniowe widowiska sceniczne odbył się w środę 7 lutego. Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia była, już po raz szósty, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biernatkach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły „Nasze Dzieci”, a patronat honorowy objął Wójt Gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski.

Czytaj więcej o: VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018
Powiększ zdjęcie ARiMR

Nowy nabór wniosków ARiMR na „Modernizację gospodarstw rolnych”

12 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w obszarze związanym z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakościprodukcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski będzie można składać w terminie od dnia 19 lutego 2018 r. do dnia 20 marca 2018 r.

Czytaj więcej o: Nowy nabór wniosków ARiMR na „Modernizację gospodarstw rolnych”
Powiększ zdjęcie ARiMR

Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

12 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 . Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski będzie można składać w terminie od dnia 30.03.2018 r. do dnia 29.04.2018 r..

Czytaj więcej o: Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój
Powiększ zdjęcie

Uczniowie „Ogrodnika” wygrali Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołajczyku

12 lutego 2018

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku osiągnęli duży sukces podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku. „Ogrodnicy” w konkursie rozegranym 03 lutego 2018r. w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu okazali się bezkonkurencyjni i zajęli zespołowo 1. miejsce.

Czytaj więcej o: Uczniowie „Ogrodnika” wygrali Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołajczyku
Powiększ zdjęcie

Sztab 1862 podsumował Kaliskie Imprezy Zamknięte

12 lutego 2018

Podsumowanie XII edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych odbyło się 09 lutego 2018 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Zbiórki przeprowadzane przez wolontariuszy przyniosły znakomity, rekordowy wręcz efekt. Zebrano bowiem ponad 36 000  złotych.

Czytaj więcej o: Sztab 1862 podsumował Kaliskie Imprezy Zamknięte