Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie

II Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2017"

16 października 2017

Rozpoczął się II Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2017". Festiwalowe wydarzenia, których organizatorami są Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka" oraz Parafią pw. Narodzenia NMP w Chełmcach, zostały zaplanowane na cały październik.

Czytaj więcej o: II Międzynarodowy Festiwal "Jesień Organowa - Chełmce 2017"

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

13 października 2017

                    

Czytaj więcej o: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Powiększ zdjęcie

Pomoc dla rolników, którzy ponieśli straty wskutek sierpniowych nawałnic

11 października 2017

Rolnicy z terenu powiatu kaliskiego, którzy ponieśli straty wskutek sierpniowych nawałnic  mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z Agencji  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc dotyczy szkód wyrządzonych w uprawach rolnych, lasach oraz budynkach służących do prowadzenia działalności rolniczej w wyniku wystąpienia huraganu, nawalnego deszczu lub gradu. Termin składania wniosków mija z końcem października.

Czytaj więcej o: Pomoc dla rolników, którzy ponieśli straty wskutek sierpniowych nawałnic
Powiększ zdjęcie

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym na drogach powiatu

11 października 2017

W piątek 29 września oraz w niedzielę 1 października b. r. po drogach  powiatu kaliskiego rozgrywano  Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym – jazdy na czas dwójek i drużyn. Jak na nizinne warunki organizatorzy wytyczyli dość selektywną trasę po terenach gmin  Godziesze Wielkie, Brzeziny, Szczytniki i Opatówek. Na podium zwycięzców stawali najlepsi w Polsce zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych. Świetne wyniki zanotowali reprezentanci Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego oraz UKS Koźminianki Koźminek.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym na drogach powiatu
Powiększ zdjęcie

II Kaliskie Forum Biznesu

11 października 2017

Prezydent Miasta Kalisza i Prezes Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości mają zaszczyt zaprosić na II Kaliskie Forum Biznesu, które odbędzie się 19 października 2017 w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości przy ul. Częstochowska 25 w Kaliszu. Tematyka Forum będzie dotyczyła problemów i wyzwań rynku pracy.

Czytaj więcej o: II Kaliskie Forum Biznesu
Powiększ zdjęcie

System kolejkowy i rejestracja przez internet sprawdzają się w Wydziale Komunikacji

11 października 2017

Dokładnie 28 marca 2017 r. otwarto nową siedzibę Wydziału Komunikacji, która mieści się przy ulicy Kolegialnej 4 (wejście od ulicy Łaziennej – obok Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu). Od tego momentu urzędnicy obsłużyli ponad 30 tys. osób, co jest dużo lepszym wynikiem niż analogicznie w tym samym czasie ubiegłego roku. W obsłudze interesantów znacznie pomaga elektroniczny system kolejkowy dla spraw związanych z rejestracją pojazdów, który bardzo usprawnił pracę Wydziału Komunikacji. Wprowadzone rozwiązania pozwoliły elastyczniej zarządzać ruchem interesantów, dzięki czemu znacznie polepszyła się jakość obsługi.

Czytaj więcej o: System kolejkowy i rejestracja przez internet sprawdzają się w Wydziale Komunikacji
Powiększ zdjęcie

„Żakardy. Dzieła sztuki użytkowej XIX – XXI wieku”

11 października 2017

Wernisaż wystawy „Żakardy. Dzieła sztuki użytkowej XIX – XXI w.” odbył się 6 października w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Wystawa, która prezentowana będzie do 6.01.2018 r. ma przybliżyć zarówno technikę żakardową – zastosowaną w produkcji tekstyliów - jak i poprzez wybrane przykłady – wytwory europejskiego przemysłu i osiągnięcia polskiej tkaniny artystycznej. 

Czytaj więcej o: „Żakardy. Dzieła sztuki użytkowej XIX – XXI wieku”

Dotacja na zakup i montaż m.in. instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy kotłów na biomasą.

10 października 2017

W związku z prowadzonymi przez Powiat Kaliski działaniami wspierającymi wykorzystanie czystej odnawialnej energii, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że od dnia 16 października 2017 roku rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu PROSUMENT na który można otrzymać nawet 30% dotacje ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW)

Czytaj więcej o: Dotacja na zakup i montaż m.in. instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła czy kotłów na biomasą.
Powiększ zdjęcie

Wystawa zdjęć ”Podziel się Swoją historią”

9 października 2017

W holu I piętra Starostwa Powiatowego, prezentowana jest wystawa zdjęć, będących pokłosiem akcji społecznej organizowanej przez Fundację Nasza Historia pt. „Podziel się Swoją historią”. Na wystawę składa się 15 dużych plansz, zawierających wybrane zdjęcia, powiększone i opisane. Fotografie dokumentują wygląd miasta Kalisza i jego mieszkańców od początku XX wieku do lat 90 XX wieku. Wszystkie prezentowane fotografie pochodzą z rodzinnych albumów fotograficznych i prywatnych kolekcji zdjęć.

Czytaj więcej o: Wystawa zdjęć ”Podziel się Swoją historią”
Powiększ zdjęcie

Zainaugurowano Rok Akademicki na WPA UAM w Kaliszu

6 października 2017

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 odbyła się 6 października na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W inauguracji wziął udział Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Zainaugurowano Rok Akademicki na WPA UAM w Kaliszu
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na otwarcie wystawy w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

6 października 2017

6 października, w piątek o godz. 17.00, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, pragnie zaprosić wszystkich chętnych na otwarcie wystawy pt: „Żakardy. Dzieła sztuki użytkowej XIX-XXI wieku”. Całość uświetni koncert fortepianowy prof. Adama Podskarbiego.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na otwarcie wystawy w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Powiększ zdjęcie

Nagrodzono ludzi kultury w Powiecie Kaliskim

1 października 2017

Powiatowe Spotkanie z kulturą połączone z Jubileuszem 40-lecia Kapeli Ludowej Brzeziny i Jubileuszem 20-lecia Zespołu Pieśni Brzezinianki odbyło się w sobotę, 30 września w Brzezinach. Spotkanie było okazją do uhonorowania działających na terenie powiatu kaliskiego osób, zespołów ludowych, orkiestr dętych, kół gospodyń wiejskich a także stowarzyszeń za wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju i promocji powiatu kaliskiego w dziedzinie kultury.

Czytaj więcej o: Nagrodzono ludzi kultury w Powiecie Kaliskim
Powiększ zdjęcie

Pomoc dla Polonii z Mołdawii

30 września 2017

Pomoc Polonii w Mołdawii to główny temat wizyty delegacji z powiatu kaliskiego i wrzesińskiego w Nadniestrzu i Mołdawii w minionym tygodniu. Delegacja odwiedziła ubogie gminy Nadniestrza, miejscowości Swoboda Raszków, Raszków i Rybnica. Rozmawiano z Polonią w Bielcach, podpisano umowę o współpracy z Rejonem Orhei , kontynuowano rozmowy z partnerami z Rejonu Riscanii i gmin  Mitoc oraz Malajesti. Kilkudniowy pobyt zakończyło spotkanie w Ambasadzie RP w Kiszyniowie oraz spotkanie z biskupem diecezji mołdawskiej. Jesteśmy jedynymi samorządowcami, które uczestniczyły w oficjalnych rozmowach w ambasadzie w tym roku i chcą kierować pomoc dla Polonii.

Czytaj więcej o: Pomoc dla Polonii z Mołdawii
Powiększ zdjęcie

Nadano Medal Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego Kapeli Ludowej Brzeziny

29 września 2017

XXXIX Sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbyła się w czwartek, 28 września w kaliskim starostwie. Na Sesji Rada Powiatu Kaliskiego podjęła uchwałę w sprawie nadania Medalu „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego” Kapeli Ludowej Brzeziny.

Czytaj więcej o: Nadano Medal Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego Kapeli Ludowej Brzeziny