Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Informacja

4 maja 2016

o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń wykazu nieruchomości, stanowiących własność Skarbu Państwa, przeznaczonych do oddania w dzierżawę w drodze bezprzetargowej.

Czytaj więcej o: Informacja
Powiększ zdjęcie

Nowy sztandar dla strażaków z gminy Ceków Kolonia

4 maja 2016

Gminny Dzień Strażaka w Cekowie Kolonii odbył się w dniu 3 maja 2016 roku. Była to doskonała okazja do podziękowań strażakom za ich bezinteresowną służbę i ofiarną pomoc jaką niosą potrzebującym. Podczas obchodów wręczono sztandar dla Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej ufundowany przez społeczeństwo gminy Ceków Kolonia.

Czytaj więcej o: Nowy sztandar dla strażaków z gminy Ceków Kolonia
Powiększ zdjęcie

Prezydent RP Andrzej Duda w Kaliszu

2 maja 2016

Prezydent RP Andrzej Duda uczestniczył w XXIV Pielgrzymce Robotników i Pracodawców do Św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymka odbywa się od lat w dniu 1 maja. Kwiaty przed pomnikiem Św. Jana Pawła II oprócz Prezydenta RP składali wicestarosta kaliski Jan Kłysz i przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński wraz z przewdoniczącym Rady Miejskiej Andrzejem Plichtą, wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wraz z wicewojewodą Marleną Maląg oraz Zarząd Regionu NSZZ Solidarność w Kaliszu.

Czytaj więcej o: Prezydent RP Andrzej Duda w Kaliszu
Powiększ zdjęcie

Wręczenie nagród dla najlepszych producentów mleka

2 maja 2016

Uroczysta gala podsumowująca wyniki prac hodowców bydła na terenie powiatu kaliskiego oraz pleszewskiego za rok 2015, odbyła się w restauracji Bursztynowy Dwór w piątek 29 kwietnia. Wśród hodowców działających na terenie powiatu kaliskiego drugi rok z rzędu najlepszy wynik osiągnęło Gospodarstwo Państwa Anny i Andrzeja Jaworowiczów. Wszystkich laureatów nagrodzili Lech Gnerowicz Radny Powiatu Kaliskiego oraz Piotr Fabisz przedstawicie Starostwa Pleszewskiego. Organizatorem imprezy był Zarząd Rejonowego Koła Hodowców i Producentów Bydła w Kaliszu, a wśród zaproszonych gości obok władz Polskiej Federacji Hodowców Bydła, rolników i sponsorów znaleźli się również Sławomir Musioł Wójt Gminy Blizanów i Marek Zdunek Wójt Gminy Gołuchów.

Czytaj więcej o: Wręczenie nagród dla najlepszych producentów mleka
Powiększ zdjęcie

Nowa sala obsługi petentów

30 kwietnia 2016

Skrzydło wschodnie Starostwa Powiatowego w Kaliszu, znajdujące się przy ul. Łazienej, będzie zagospodarowane m.in. na Wydział Komunikacji z profesjonalną i nowoczesną salą obsługi petentów. Obecnie brakuje tego w budynku gdzie są obsługiwani mieszkańcy powiatu. Skrzydło wschodnie znajdujące się przy ul. Łaziennej w Kaliszu jest wyremontowane, powiat zabezpieczył też pieniądze na systemy informatyczne i nowe meble.

Czytaj więcej o: Nowa sala obsługi petentów
Powiększ zdjęcie

Pielgrzymka Rowerowa z Czajkowa przed kaliskim starostwem

30 kwietnia 2016

18-osobowa Rowerowa Pielgrzymka z Czajkowa do Kalisza, do Sanktuarium św. Józefa, dotarła dziś przed Starostwo Powiatowe. Cykliści przejechali 50 km na rowerach, by uczestniczyć w uroczystej mszy świętej, wracali również na rowerach. Przed starostwem cyklistów witał wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz. Na czele grupy cyklistów stanął wójt gminy Czajków Henryk Plichta. Rowerzyści z Czajkowa co roku jeżdżą do Sanktuarium na rowerach w okolicy 1 maja.

Czytaj więcej o: Pielgrzymka Rowerowa z Czajkowa przed kaliskim starostwem
Powiększ zdjęcie

Nowe inwestycje drogowe w powiecie

29 kwietnia 2016

Oszczędności po zimowym utrzymaniu dróg w powiecie kaliskim przyczynią się do realizacji m.in. kolejnych inwestycji drogowych. Radni na sesji w dniu 29 kwietnia, podjęli uchwały dotyczące przekazania środków na kilka zadań drogowych na terenie gminy Opatówek, Blizanów i Ceków Kolonia, które zostaną wykonane w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Czytaj więcej o: Nowe inwestycje drogowe w powiecie
Powiększ zdjęcie

Regionalny konkurs wiedzy z zakresu BHP

29 kwietnia 2016

Dnia 12 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie odbył się finałXXII edycji „REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY Z ZAKRESU BEZPIECZEŃSTWA I HIGIENY PRACY W ROLNICTWIE DLA UCZNIÓW  KIERUNKÓW ROLNICZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH POŁUDNIOWEJ WIELKOPOLSKI.” Do konkursu regionalnego przystąpiło 24 uczniów reprezentujących 8 szkół ponadgimnazjalnych z południowej Wielkopolski o kierunkach rolniczych, którzy uzyskali najlepsze lokaty w konkursach szkolnych. Konkursy te stanowiły eliminacje do finału regionalnego, a wzięło w nich udział 241 uczniów.                                                                

 

Czytaj więcej o: Regionalny konkurs wiedzy z zakresu BHP

Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa

27 kwietnia 2016
Powiększ zdjęcie

Podsumowanie konkursu "Dopalacze niszczą życie"

27 kwietnia 2016

W ramach projektu „Dopalacze niszczą życie” Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu  zorganizował konkurs o tematyce profilaktycznej ukierunkowanej na przeciwdziałanie używania tak zwanych „dopalaczy”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów  gimnazjów oraz szkół  ponadgimnazjalnych. Młodzież mogła przystąpić do niego w dwóch kategoriach – na spot filmowy oraz plakat. Laureaci otrzymali nagrody Starosty Kaliskiego. 

Czytaj więcej o: Podsumowanie konkursu "Dopalacze niszczą życie"
Powiększ zdjęcie

Biegi uliczne "Wiosna Cekowska"

26 kwietnia 2016

Zawodnik z Ukrainy IUKHYMCHUK Mykola wygrał tegoroczne Biegi Uliczne Wiosna Cekowska. Bieg główny na 5 km zaliczył w czasie 14:34. Drugie miejsce należało do Białorusina YUSHCHANKA Maksim (14:36), a trzecie miejsce należało do Polaka Pawła Ochala (14:42). Wśród kobiet najszybsze były białorusinki DASHKEVICH Anastasiya (19:44), BERASNIOVA Alena (19:45) i Ukrainka NAGIRNJAK Natalia (19:45). W biegu głównym wystartowało 118 biegaczy z całej Polski i zagranicy.  Zawody odbyły się w sobotę 23 kwietnia. Na starcie, jak co roku, nie zabrakło Drużyny Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Biegi uliczne "Wiosna Cekowska"

Środa z funduszami na rozpoczęcie działalności gospodarczej

25 kwietnia 2016

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza 4 maja 2016 r. do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu z cyklu „Środa z Funduszami", wprowadzającym do tematyki Funduszy Europejskich na lata 2014–2020.

Czytaj więcej o: Środa z funduszami na rozpoczęcie działalności gospodarczej
Powiększ zdjęcie

100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach

25 kwietnia 2016

Ochotnicza Straż Pożarna w Zdunach w gminie Opatówek za 100-letnią działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz ofiarne ratowanie życia i mienia mieszkańców Wielkopolski została wyróżniona Odznaką Honorową "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego" w niedzielę, 24 kwietnia. Podczas uroczystego jubileuszu w imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego odznakę wręczył wicemarszałek Krzysztof Grabowski w asyście Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysława Łuczaka.

Czytaj więcej o: 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach
Powiększ zdjęcie

Rekordowe Targi Ogrodnicze w Opatówku

24 kwietnia 2016

XIX Wiosenne Targi Ogrodniczo-Rolnicze i Działkowe …pamiętajcie o ogrodach… Odbyły się 23 i 24 kwietnia na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. W tym roku odwiedziło je blisko 20 tysięcy osób, a swoje produkty związane z domem i ogrodem prezentowało 150 firm. To największe tego rodzaju targi ogrodnicze na terenie Południowej Wielkopolski. Podczas targów odbył się konkurs dotyczący bezpieczeństwa podczas prac polowych i bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Czytaj więcej o: Rekordowe Targi Ogrodnicze w Opatówku