Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

XXVI sesja Rady Powiatu Kaliskiego

21 października 2016

W dniu 28 października 2016 roku (piątek) o godz. 14.30 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5 odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: XXVI sesja Rady Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego

21 października 2016

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed XXVI sesją Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Kolejne budki lęgowe dla ptaków rozwieszone

20 października 2016

20 nowych budek lęgowych zostało rozwieszonych na terenie Powiatu Kaliskiego w czwartek 20 października 2016r. Tym razem w akcji wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Chełmcach wraz z przedszkolakami tutejszego Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu wraz z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Łąki” w Kaliszu.

Czytaj więcej o: Kolejne budki lęgowe dla ptaków rozwieszone

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

20 października 2016

o przebiegu konsultacji Programu Współpracy Powiatu Kaliskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok

Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

Konkurs na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu kaliskiego

19 października 2016

Zarząd Powiatu Kaliskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji w 2017 roku zadania publicznego w zakresie prowadzenia punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu kaliskiego oraz nabór do komisji konkursowej opiniującej oferty w otwartym konkursie ofert.

Czytaj więcej o: Konkurs na prowadzenie punktu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu kaliskiego
Powiększ zdjęcie

25-lecie Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu

19 października 2016

Jubileusz 25-lecia Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu odbył się  w dniu 7 października w Państwowej Szkole Muzycznej im. Henryka Melcera w Kaliszu. Z ramienia Powiatu Kaliskiego udział w uroczystości wziął Wicestarosta Jan Adam Kłysz, który złożył Pielęgniarkom i Położnym podziękowania za trud i poświęcenie wkładany w codzienną służbę na rzecz opieki medycznej i rekonwalescencji chorych.

Czytaj więcej o: 25-lecie Samorządu Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu
Powiększ zdjęcie

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie

19 października 2016

13 października 2016 roku w gościnnych progach Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie odbyła się wyjątkowa uroczystość, której doniosłe znaczenie otworzyło nowy rozdział w historii szkoły. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie złożył gronu pedagogicznemu i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym oraz życzył, aby profesjonalne wypełnianie codziennych obowiązków służbowych stało się źródłem satysfakcji i społecznego uznania.

Czytaj więcej o: Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie
Powiększ zdjęcie

Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

17 października 2016

Po raz drugi wspólnie wyruszyliśmy na Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej. Tym razem 38 cyklistów pojawiło się przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu w niedzielę, 16 października,  mimo bardzo trudnych warunków, deszczu, wiatru i chłodu.  Do pokonania mieli ponad 52 km trasy. Na mecie w kościele w Blizanowie ksiądz Tomasz Strzelecki, proboszcz parafii, odprawił mszę w intencji pielgrzymów. Rajd był okazją do zdobycia srebrnej odznaki Szlak Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej dla uczestników, którzy brali udział w drugim rajdzie organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Czytaj więcej o: Cykliści na Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej
Powiększ zdjęcie

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Opatówku

16 października 2016

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się w  Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku, 12 października. Była to okazja do podziękowania nauczycielom za trud ich pracy rozwijanie pasji wśród uczniów i kierowanie ich potencjału w stronę własnego rozwoju. Życzenia w imieniu Starosty Kaliskiego złożył wicestarosta Jan Adam Kłysz, który wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysławem Łuczakiem wręczyli nagrody i podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli z dwóch szkół powiatowych.

Czytaj więcej o: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej w Opatówku
Powiększ zdjęcie

Zapisy na Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej

16 października 2016

Starostwo Powiatowe w Kaliszu serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Rajdzie Rowerowym Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, który odbędzie się 16 października 2016 r.

Czytaj więcej o: Zapisy na Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej
Powiększ zdjęcie

Pierwsze budki lęgowe rozwieszone w Korabiu

15 października 2016

Rozpoczęła się akcja rozwieszania budek lęgowych na terenie powiatu kaliskiego realizowana w ramach projektu pn. „Działania edukacyjne poświęcone ochronie lasów Wielkopolski pn. Bogactwo lasów Wielkopolski” dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Patronat honorowy nad akcją objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Pierwsze budki lęgowe rozwieszone w Korabiu
Powiększ zdjęcie Kandydaci%20do%20XVI%20edycji%20Konkursu%20„Wielkopolski%20Rolnik%20Roku”

Kandydaci do XVI edycji Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”

14 października 2016

Konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego oraz Kapituły Konkursu Wielkopolski Rolnik Roku, reprezentowanej przez jej przewodniczącego prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Piotra Walkowskiego prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej oraz Krzysztofa Nosala Starostę Kaliskiego, odbyła się 14 października 2016r. w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Głównym tematem konferencji była wizytacja gospodarstw województwa wielkopolskiego biorących udział w kolejnej  edycji konkursu Wielkopolski Rolnik Roku.

Czytaj więcej o: Kandydaci do XVI edycji Konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku”

Życzenia Starosty Kaliskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14 października 2016

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do złożenia gorących podziękowań pracownikom oświaty za podejmowanie wyzwania i działania na rzecz polskiej edukacji, za pracę i codzienny trud wkładany w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia.

Czytaj więcej o: Życzenia Starosty Kaliskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Powiększ zdjęcie Zaproszenie

Zaproszenie na spotkanie z Elżbietą Cherezińską

13 października 2016

Gminna Biblioteka Publiczna w Opatówku zaprasza na spotkanie z królową polskiej powieści historycznej Elżbietą Cherezińską.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na spotkanie z Elżbietą Cherezińską
Powiększ zdjęcie

Wielkie zmiany w powiatowym "Ogrodniku" w Opatówku

11 października 2016

Powiat kaliski będzie realizował w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej projekt dotyczący przebudowy i wyposażenia warsztatów szkolnych w Zespole Szkół w Opatówku.  Koszty inwestycji będą sięgać kwoty 1.908.559,79, a kwota dofinansowania to 1.622.275,82 zł. Prawie pół miliona złotych przekazanych będzie na podniesienie poziomu kształcenia młodzieży, a dodatkowe 240 tys. złotych na kształcenie dorosłych.

Czytaj więcej o: Wielkie zmiany w powiatowym "Ogrodniku" w Opatówku