Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

74. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu

23 stycznia 2019

W środę 23 stycznia 2019 r. odbyły się obchody 74. rocznicy wyzwolenia Kalisza spod okupacji hitlerowskiej. Pod tablicą pamiątkową umieszczoną na ścianie Ratusza złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci. W imieniu mieszkańców Powiatu Kaliskiego, kwiaty złożyli Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz. 

Czytaj więcej o: 74. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu
Powiększ zdjęcie

Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego

23 stycznia 2019

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed IV Sesją Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 30 stycznia 2019 roku.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019

23 stycznia 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Czytaj więcej o: Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019
Powiększ zdjęcie

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie infrastruktury sportowej i turystycznej w 2019 roku

23 stycznia 2019

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaczął przyjmować wnioski dotyczące dofinansowania infrastruktury sportowej i turystycznej w bieżącym roku. O dofinansowanie zadań własnych w dziedzinie poprawy rozwoju i bazy mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego. Nabór wniosków trwa do 8 marca br.

Czytaj więcej o: Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie infrastruktury sportowej i turystycznej w 2019 roku
Powiększ zdjęcie

Rusza druga edycja Grand Prix Ziemi Kaliskiej

23 stycznia 2019

Pora na kolejną edycję zmagań biegowych w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Tradycyjnie już rozpoczniemy pod koniec kwietnia, od posiadającego niezwykle bogatą tradycję biegu "Wiosna Cekowska". To właśnie w Cekowie-Kolonii, dokładnie 27 kwietnia, biegacze będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów.

Czytaj więcej o: Rusza druga edycja Grand Prix Ziemi Kaliskiej
Powiększ zdjęcie

IV Sesja Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 30 stycznia 2019r.

22 stycznia 2019

Zawiadamiam, iż IV Sesja Rady Powiatu Kaliskiego, odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 roku o godz. 14.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5.

Czytaj więcej o: IV Sesja Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 30 stycznia 2019r.
Powiększ zdjęcie EKODOPŁATY

Ogłoszenie o wznowieiu nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze

21 stycznia 2019

Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu od dnia 21 stycznia 2019 r. wznawia nabór wniosków o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o wznowieiu nabór wniosków w ramach programu priorytetowego Czyste powietrze

Kondolencje dla rodzin zmarłych Samorządowców

19 stycznia 2019
Powiększ zdjęcie WFOŚiGW

Ogłoszenie o planowanym naborze wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”

18 stycznia 2019

W związku z planowanym ogłoszeniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, naborów wniosków na zakup sprzętu ratowniczego dla jednostek OSP z terenu województwa wielkopolskiego w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że formą dofinansowania jest dotacja w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie o planowanym naborze wniosków w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”
Powiększ zdjęcie

Stutysięczny klient zarejestrował pojazd w Wydziale Komunikacji

17 stycznia 2019

Stutysięczny klient dokonał dziś rejestracji pojazdu w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Jerzy Sobieszkoda, mieszkaniec gminy Żelazków, otrzymał okazjonalny dyplom oraz zestaw gadżetów, które węczyli Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy oraz Dyrektor Wydziału Komunikacji Jerzy Majas.

Czytaj więcej o: Stutysięczny klient zarejestrował pojazd w Wydziale Komunikacji
Powiększ zdjęcie

ARiMR organizuje spotkanie dla rolników "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi"

17 stycznia 2019

Wielkopolski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Poznaniu uruchomił cykl spotkań skierowanych dla rolników z poszczególnych powiatów. Dla powiatu kaliskiego spotkanie odbędzie się w dniu 5 lutego 2019 r. w Sali OSP w Koźminku przy ul. T. Kościuszki 13. Cele inicjatywy, która odbywa się pod patronatem Wojewody Wielkopolskiego jest przybliżenie aktualnych zagadnień w dzisiejszym rolnictwie.

Czytaj więcej o: ARiMR organizuje spotkanie dla rolników "Wspólnie dla wielkopolskiej wsi"
Powiększ zdjęcie

Trwają zgłoszenia do XXII edycji Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku"

16 stycznia 2019

Ruszyła XXII edycja Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku". Od 9 stycznia przyjmowane są nominacje firm i fundacji korporacyjnych, których działalność zaznaczona jest rzetelnością, dbaniem o klientów, otoczenie i zaangażowanie w zmienianie świata - zarówno w ujęciu lokalnym jak i globalnym. Zgłoszenia potrwają do 6 lutego 2019 roku. Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.

Czytaj więcej o: Trwają zgłoszenia do XXII edycji Konkursu o tytuł "Dobroczyńca Roku"
Powiększ zdjęcie

Przedszkolaki odwiedziły Starostwo

16 stycznia 2019

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola i Żłobka "Tęczowa Kraina" w Kaliszu odwiedziły wczoraj zabytkową siedzibę Starostwa Powiatowego. Młodzi goście mogli dzięki temu przyjrzeć się jak wygląda praca urzędników. Dzieci w ramach wizyty obejrzały Salę Sesyjną oraz gabinet Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala.

Czytaj więcej o: Przedszkolaki odwiedziły Starostwo
Powiększ zdjęcie

19. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów pojechała z Kalisza do Warszawy

15 stycznia 2019

13 cyklistów z Kalisza 13 stycznia wyruszyło w 19. Wielkoorkiestrowej Sztafecie Cyklistów z Kalisza do Warszawy. Niedzielne przeżycia były niesamowite, poniedziałek przyniósł tragiczne wieści. W związku z tym cykliści wystosują apel do Jurka Owsiaka, włączając się w internetową akcję #MuremZaOwsiakiem, by przemyślał decyzje o rezygnacji z funkcji prezesa fundacji WOŚP i się z niej wycofał.

Czytaj więcej o: 19. Wielkoorkiestrowa Sztafeta Cyklistów pojechała z Kalisza do Warszawy
Powiększ zdjęcie

Firma prowadzona przez pracownika Starostwa wśród laureatów konkursu "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"

10 stycznia 2019

Firma HHO-POWER prowadzona przez pracownika Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Damiana Michalaka, zwyciężyła w Konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski" edycja 2018. Ogłoszenia laureatów konkursu dokonał podczas środowej konferencji prasowej Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Konkurs zorganizował Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej o: Firma prowadzona przez pracownika Starostwa wśród laureatów konkursu "i-Wielkopolska - Innowacyjni dla Wielkopolski"