Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie

„TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA...”

16 listopada 2018

Już w najbliższy piątek 16 listopada w Zespole Szkół Nr 1w Godzieszach Wielkich odbędzie się XIII Powiatowy Festiwal Pieśni Legionowej i Historycznej. Tegoroczna edycja wpisuje się w wyjątkowe Powiatowe Obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, dlatego oprócz laureatów konkursu dla wszystkich gości wystąpi również Wojskowa Orkiestra z Torunia pod batutą Krzysztofa Żeleśkiewicza. Patronat nad Festiwalem objęli Krzysztof Nosal Starosta Kaliski oraz Józef Podłużny Wójt Gminy Godziesze Wielkie.

Czytaj więcej o: „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA...”
Powiększ zdjęcie

I Sesja Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 20 listopada 2018 r.

15 listopada 2018

Na podstawie ust. 3 postanowienia Nr 376/I/52/18 Komisarza Wyborczego w Kaliszu I z dnia 08 listopada 2018 r. w sprawie zwołania pierwszej Sesji nowo wybranej Rady Powiatu Kaliskiego informujemy, iż przedmiotowym postanowieniem Komisarz Wyborczy zwołuje pierwszą Sesję Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 20 listopada 2018 roku o godzinie 13.00  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu (103), Pl. Św. Józefa 5.

Czytaj więcej o: I Sesja Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 20 listopada 2018 r.
Powiększ zdjęcie

W powiecie kaliskim usunięto blisko 850 ton azbestu

14 listopada 2018

Blisko 850 ton azbestu za łączną kwotę 241.599, 28 złotych usunięto z terenu naszego powiatu w tym roku. Komisja rolnictwa i infrastruktury podczas dzisiejszego posiedzenia przyjęła informację dotyczącą zasad likwidacji azbestu i wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gmin powiatu kaliskiego w 2018 roku. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. "Powiatowy Program Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest" realizowany jest od 2011 roku. Przez ten czas w naszym powiecie udało się usunąć prawie 5 tysięcy ton azbestu.

Czytaj więcej o: W powiecie kaliskim usunięto blisko 850 ton azbestu
Powiększ zdjęcie

Świętowano Odzyskanie Niepodległości przed kaliskim Starostwem

13 listopada 2018

Było patriotycznie, wzniośle i wzruszająco. Takie emocje wyzwalały wydarzenia przygotowane przez Powiat Kaliski z okazji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i 20-lecia Samorządu Powiatowego. Na placu przed Starostwem Powiatowym odbyła się natomiast inscenizacja historyczna obrazująca przejęcie władzy nad miastem z rąk gen. Von Sontaga. Ostatnim akcentem uroczystości było odsłonięcia pamiątkowej rzeźby Orła Białego pn. "Niepodległość".

Czytaj więcej o: Świętowano Odzyskanie Niepodległości przed kaliskim Starostwem
Powiększ zdjęcie

Finałowy koncert "Artyści dla Niepodległości"

13 listopada 2018

Wielki finałowy koncert z cyklu "Artyści dla Niepodległości" odbył się 11 listopada w Auli im. prof. Jerzego Rubińskiego Wydziału Pedagogiczno - Artystrycznego UAM w Kaliszu. Na jednej scenie wystąpiło ponad 50 Artystów, którzy zaśpiewali dla prawie 400 osób zgromadzonych na widowni.

Czytaj więcej o: Finałowy koncert "Artyści dla Niepodległości"
Powiększ zdjęcie

Pobiegli by uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2018

W ramach Powiatowych Obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości, dziś spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu wystartował wyjątkowy „Bieg Niepodległości” w którym udział wzięło 233 zawodników. Bieg był ostatnim akcentem imprez sportowych wchodzących w skład Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Na pierwszych miejscach w kategorii OPEN zameldowali się Pani Katarzyna Werner (KKB Finisz Kalisz) oraz Pan Mateusz Łańduch (Baster Team). Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu, dziękujemy za wzorową postawę patriotyczną oraz propagowanie aktywności fizycznej.

Czytaj więcej o: Pobiegli by uczcić 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości
Powiększ zdjęcie

Program Powiatowych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę

11 listopada 2018
Powiększ zdjęcie WFOŚiGW

Konkurs na rzecz ochrony i odbudowy populacji pszczół na terenie województwa wielkopolskiego

9 listopada 2018

W związku z ogłoszeniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, konkursu na przedsięwzięcia związane z działaniami na rzecz ochrony i odbudowy populacji pszczół na terenie województwa wielkopolskiego, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że od dnia 13 listopada 2018 r. na stronie www.wfosgw.poznan.pl uruchomiony zostanie Generator, za pomocą którego możliwe będzie złożenie wniosku.

Czytaj więcej o: Konkurs na rzecz ochrony i odbudowy populacji pszczół na terenie województwa wielkopolskiego
Powiększ zdjęcie

W Kaliszu odsłonięto obelisk upamiętniający wręczenie sztandaru 29. Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich przez marszałka Józefa Piłsudskiego

9 listopada 2018

W Kaliszu, tuż obok parku wodnego, odsłonięto wczoraj obelisk upamiętniający wręczenie Sztandaru 29. Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich przez marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystościach brał udział Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz, który złożył kwiaty w imieniu mieszkańców powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: W Kaliszu odsłonięto obelisk upamiętniający wręczenie sztandaru 29. Pułku Piechoty Strzelców Kaniowskich przez marszałka Józefa Piłsudskiego
Powiększ zdjęcie

LIV sesja Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 14 listopada 2018 r.

7 listopada 2018

Zawiadamiam, iż LIV sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbędzie się w dniu 14 listopada 2018 roku o godz. 14.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5.

Czytaj więcej o: LIV sesja Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 14 listopada 2018 r.
Powiększ zdjęcie

Terminy i porządki posiedzeń Komisji Stałych RPK w dniu 14 listopada 2018 r.

7 listopada 2018

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed LIV sesją Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji Stałych RPK w dniu 14 listopada 2018 r.
Powiększ zdjęcie

Terminy i porządki posiedzeń Komisji Stałych Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 9 listopada br.

6 listopada 2018

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji Stałych Rady Powiatu w dniu 9 listopada br.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji Stałych Rady Powiatu Kaliskiego w dniu 9 listopada br.
Powiększ zdjęcie ZUS

e-ZLA – czyli co pacjent wiedzieć powinien

6 listopada 2018

Od 1 grudnia br. pacjenci będą mieli wystawiane wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. Już teraz do ZUS w województwie wielkopolskim wpływa takich zwolnień ponad 20 tys. tygodniowo. E-ZLA to dla chorych korzystne rozwiązanie.

Czytaj więcej o: e-ZLA – czyli co pacjent wiedzieć powinien
Powiększ zdjęcie

Bieg Niepodległości 2018 już w niedzielę. Zostały ostatnie wolne miejsca!

5 listopada 2018

W najbliższą niedzielę, 11 listopada, będziemy na sportowo świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzeniem, które przyczyni się do zrealizowania tego celu jest Bieg Niepodległości Kalisz 1918-2018, którego głównym organizatorem jest Klub Biegacza Supermaratończyk, a współorganizatorami Powiat Kaliski i Miasto Kalisz. Bieg  Niepodległości, który jest ostatnim akcentem Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2018, wystartuje punktualnie o godzinie 9.00 spod Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Uczestnicy będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Pozostało jeszcze 28 wolnych miejsc. Jeśli chcesz do nas dołączyć i na sportowo świętować wspaniały Jubileusz, to nie zwlekaj i zapisz się na Bieg Niepodległości za pośrednictwem strony Foxter Sport. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Czytaj więcej o: Bieg Niepodległości 2018 już w niedzielę. Zostały ostatnie wolne miejsca!
Powiększ zdjęcie

Mieszkanka Powiatu Kaliskiego nominowana w konkursie "Człowiek bez barier". Głosujemy na Natalię Miklas!

2 listopada 2018

Kapituła wybrała 20 półfinalistów w XVI edycji organizowanego przez portal niepelnosprawni.pl konkursu "Człowiek bez barier". Wśród osób nominowanych do nagrody publiczności znalazła się Natalia Miklas, mieszkanka powiatu kaliskiego. W tej kategorii o końcowych rozstrzygnięciach decydują czytelnicy portalu, którzy mogą głosować do 14 listopada br. Zachęcamy zatem Państwa do głosowania na mieszkankę naszego powiatu, która praktycznie od zawsze związana jest z Młodzieżową Orkiestrą Dętą OSP Rajsko.

Czytaj więcej o: Mieszkanka Powiatu Kaliskiego nominowana w konkursie "Człowiek bez barier". Głosujemy na Natalię Miklas!