Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Strona główna

Strona Główna

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Podpisano umowy na przebudowę kolejnych dróg powiatowych

25 kwietnia 2018

W środę, 25 kwietnia br. w gabinecie Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala podpisano umowę na realizację inwestycji Powiatu Kaliskiego dotyczącą przebudowy dróg powiatowych Żydów - Borek - Wolica - Chełmce - Porwity. W oficjalnym parafowaniu umowy uczestniczyli Wiceprezesi Zarządu Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz Bożena Salwierz i Mariusz Harendarz. Powiat Kaliski reprezentowali natomiast Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz. Realizacja inwestycji sprawi, że przebudowany zostanie ciąg komunikacyjny o długości 14,622 km.

Czytaj więcej o: Podpisano umowy na przebudowę kolejnych dróg powiatowych
Powiększ zdjęcie Energa%20-%20logo

Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania

25 kwietnia 2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Kaliskiego pozyskaniem dofinansowania do zakupu bardziej ekologicznego ogrzewania, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Energa wdraża kolejne kompleksowe rozwiązania mające poprawić jakość powietrza w Polsce.

Czytaj więcej o: Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania
Powiększ zdjęcie

Wizyta Prezydenta Regionu Riscani w powiecie kaliskim

24 kwietnia 2018

Delegacja z Rejonu Riscani - Prezydent Iurie Ursica wraz z małżonką gościli w powiecie kaliskim w poniedziałek, 23 kwietnia br. Rozmowy ze stroną mołdawską dotyczyły przede wszystkim systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

Czytaj więcej o: Wizyta Prezydenta Regionu Riscani w powiecie kaliskim
Powiększ zdjęcie ARiMR

"Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

24 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, konkursu dla OSP pn. „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu.

Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Czytaj więcej o: "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"
Powiększ zdjęcie Kursu%20na%20klasyfikatora%20grzybów%20żywych%20-%20plakat

Kurs na klasyfikatora grzybów żywych

24 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Formacje taneczne zaprezentowały się w Liskowie

23 kwietnia 2018

Blisko 250 tancerzy reprezentujących 17 zespołów wzięło udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznych, który odbył się 21 kwietnia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Liskowie.

Czytaj więcej o: Formacje taneczne zaprezentowały się w Liskowie
Powiększ zdjęcie

Pavel Vereckyi zwyciężył tegoroczną Wiosnę Cekowską

23 kwietnia 2018

257 biegaczy stanęło na starcie XXVIII Biegów Ulicznych "Wiosna Cekowska" rozgrywanych w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Bieg główny zwyciężył Pavel Vereckyi, który na pokonanie 5-kilometrowej trasy potrzebował dokładnie 15 minut. Głównym organizatorem imprezy była Gmina Ceków-Kolonia, a współorganizatorami Powiat Kaliski oraz Polskie Stowarzyszenie Biegów.

Czytaj więcej o: Pavel Vereckyi zwyciężył tegoroczną Wiosnę Cekowską
Powiększ zdjęcie PARP

Bony na innowacje dla MŚP

19 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości, konkursu na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw". Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że o „Bony na innowacje dla MŚP" na usługi badawczo-rozwojowe mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Czytaj więcej o: Bony na innowacje dla MŚP
Powiększ zdjęcie

Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny już 28 kwietnia br.

19 kwietnia 2018

Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny  na odcinku Przystajnia – Ołobok zaplanowano na dzień 28 kwietnia 2018 r. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska, promocję turystycznych szlaków wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu, promocję spływów kajakowych a przy okazji możliwość obcowania z niesamowitą przyrodą.

Czytaj więcej o: Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny już 28 kwietnia br.
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na konferencję popularnonaukową w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

18 kwietnia 2018

"200 lat kaliskich towarzystw muzycznych w perspektywie historycznej" to temat konferencji, która odbędzie się w piątek 20 kwietnia o godz. 16.30 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.  Konferencja organizowana jest pod mecenatem Honorowych Obywateli Kalisza prof. doctor honoris causa Wandy Wiłkomirskiej oraz Maestro Józefa Wiłkomirskiego w związku z tegorocznym jubileuszem kaliskich towarzystw muzycznych.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na konferencję popularnonaukową w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Powiększ zdjęcie

Posiedzenie Komisji rewizyjnej w dniu 25 kwietnia 2018 r.

17 kwietnia 2018

Zawiadamiam, że posiedzenie Komisji rewizyjnej,  odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2018 roku (środa) o godz. 13.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5, pokój 131.

Czytaj więcej o: Posiedzenie Komisji rewizyjnej w dniu 25 kwietnia 2018 r.

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

16 kwietnia 2018

dotycząca rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie Nie%20wypalaj%20traw!

Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

13 kwietnia 2018

W związku z zakazem wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że za nieprzestrzeganie tych zakazów grożą wysokie kary. Kodeks wykroczeń przewiduje nawet 5 tys. zł grzywny za wypalanie traw. Znacznie surowszą karę poniesie osoba, która podpalając trawy, spowoduje zagrożenie życia i zdrowia innych ludzi albo mienia np. budynków. W tym wypadku Kodeks karny przewiduje karę więzienia od roku do 10 lat.

Czytaj więcej o: Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!
Powiększ zdjęcie

Rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej nr 4595P na odcinku Morawin-Szadek

11 kwietnia 2018

W powiecie kaliskim rozpoczęto kolejną inwestycję drogową. Mowa o odcinku drogi powiatowej Morawin-Szadek o długości 18,332 km, którego przebudowa wykonywana jest w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Całkowita wartość projektu wynosi 9.509.093,65 złotych, a planowany termin realizacji zadania to grudzień 2018.

Czytaj więcej o: Rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej nr 4595P na odcinku Morawin-Szadek
Powiększ zdjęcie

50 osób otrzyma dotacje na własną działalność gospodarczą

11 kwietnia 2018

W kaliskim oddziale Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości od poniedziałku podpisywane są umowy z uczestnikami projektu "Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię". W ramach zadania stymulującego rozwój przedsiębiorczości na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wsparcie finansowe otrzymało 50 osób. Łączna wartość projektu to 1 681 900, 80 PLN. Podczas podpisywania umów obecni byli Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego Alicja Łuczak.

Czytaj więcej o: 50 osób otrzyma dotacje na własną działalność gospodarczą