KTR "Powiat Kaliski"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Życzenia

11 kwietnia 2017

Przejdź do - Sprawozdanie

Sprawozdanie

24 marca 2017

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu Turystyki Rowerowej "Powiat Kaliski".

Czytaj więcej o: Sprawozdanie

Życzenia

27 lutego 2017

Przejdź do - TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

27 lutego 2017

W dniu 26 lutego 2017 roku czterech członków klubu KTR "Powiat Kaliski" Norbert, Paweł, Piotr i Krzysztof brało udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Start i meta biegu znajdowały się na terenie Klubu Sportowego KKS i KTK w Kaliszu.

Czytaj więcej o: TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Przejdź do -  25 Finał  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17 stycznia 2017

Na zaproszenie Zarządu klubu w dniu 15 stycznia 2017 roku o godzinie 9:00 pod Kaliskim Ratuszem zebrało się sześcioro Członków Klubu Turystyki Rowerowej "Powiat Kaliski" w celu kwestowania na rzecz WOŚP.

Czytaj więcej o: 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Życzenia Świąteczne

12 grudnia 2016

Przejdź do - Rajd z okazji Święta Niepodległości

Rajd z okazji Święta Niepodległości

12 listopada 2016

W dniu 11 listopada 2016 roku mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych za namową Iwonki i Lesia członków Klubu Rowerowego "Powiat Kaliski" odbył się Rajd Niepodległości w którym uczestniczyli również Nauczyciele oraz Uczniowie z Gimnazjum nr 2.
Na sam początek zostały rozdane przez Małgosię okolicznościowe znaczki, następnie cała grupa udała się pod Ratusz na uroczystości przygotowane przez Włodarzy miasta Kalisza.

Czytaj więcej o: Rajd z okazji Święta Niepodległości

Sprawozdanie z zebrania klubowego

17 października 2016

W dniu 14 października 2016 roku odbyło się zebranie, które zwołał Krzysztof Stelmarczyk na prośbę członków KTR "Powiat Kaliski". Głównym tematem spotkania było wznowienie działalności klubu.

Czytaj więcej o: Sprawozdanie z zebrania klubowego

Zebranie

10 października 2016

W dniu 14 października o godzinie 17:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu ( sala 101 ) odbędzie się zebranie klubowe, na które Krzysztof Stelmarczyk zaprasza wszystkich członków, a w szczególności Tych którzy chcą wznowienia działalności KTR "POWIAT KALISKI".

Przejdź do - I Rajd Rowerowy im. Ireneusza Mowczana

I Rajd Rowerowy im. Ireneusza Mowczana

12 października 2015

Kilkudziesięciu uczestników w tym sześcioro klubowiczów z KTR „Powiat Kaliski”  wzięło udział w I Rajdzie  Rowerowym im. Ireneusza Mowczana „Moimi ścieżkami”, który odbył się w sobotę 10 października br. Przed wyjazdem na trasę, wszystkich zebranych w imieniu organizatorów powitał kol. Robert Kowalski. Następnie w kilku zdaniach przypomniał postać Ireneusza Mowczana, wybitnego człowieka i przyjaciela, amatora  wycieczek rowerowych, wielokrotnego uczestnika Woodstockowej Sztafety Cyklistów z Kalisza do Kostrzynia, czy  "Tour de Calisia" –  Setka Cyklisty.

Czytaj więcej o: I Rajd Rowerowy im. Ireneusza Mowczana
Przejdź do - Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Chellenge

Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Chellenge

16 września 2015

W dniu 13.09.2015r. odbyła się w Poznaniu największa impreza rowerowa w Polsce „Solid Logistics Škoda Poznań Bike Chellenge". Wzięło w niej udział ponad 5 tysięcy rowerzystów z całego kraju. Klub Turystyki Rowerowej "Powiat Kaliski” reprezentowało czterech rowerzystów. Trzech klubowiczów wzięło udział w wyścigu na 18 km, a jeden zmierzył się z dystansem 50 km.

Czytaj więcej o: Solid Logistics ŠKODA Poznań Bike Chellenge
Przejdź do - XVI Objazd Dożynkowy Powiatu Kaliskiego

XVI Objazd Dożynkowy Powiatu Kaliskiego

8 września 2015

Czterech klubowiczów wzięło udział w dniu 06.09.2015r. w XVI Dożynkowym Objeździe Powiatu Kaliskiego. Kol. Krzysztof wystartował o godz. 8.00 spod Urzędu Gminy w Koźminku i pokonał wszystkie odcinki objazdu łącznie 12 tj. 170 km. Kol. Jarek przemierzył odcinek 7 gminy Blizanów ponad 19 km. Natomiast pozostali koledzy dołączyli w Kaliszu, gdzie Kol. Andrzej przejechał odcinek 8 ponad 8 km, natomiast kol. Heniek pozostałe odcinki łącznie 5 tj. ponad 60 km. Meta objazdu znajdowała się stadionie w Koźminku. Wszystkich, którzy dotarli gorąco zostali powitani przez gospodarzy dożynek. Po poczęstunku i krótkim odpoczynku powróciliśmy do swoich domów. Panu Bronisławowi Krakusowi i pozostałym kolegom dziękujemy za wspólną jazdę i przyjazną atmosferę. Choć w tym roku pogoda nie sprzyjała/wiatr i deszcz/ to mimo wszystko było to dla nas duże wezwanie i obiecujemy, że za rok na pewno wystartujemy.

Przejdź do - Rodzinny piknik "Pożegnanie wakacji"

Rodzinny piknik "Pożegnanie wakacji"

31 sierpnia 2015

Klubowicze z KTR „Powiat Kaliski” zorganizowali w dniu 30 sierpnia br. Rodzinny Piknik „Pożegnanie Wakacji". Miejscem pikniku była polana nad Prosną w Piwonicach. Najmłodszym uczestnikiem był Antoś, który świetnie się spisywał przy grillu. Ponadto swoją obecnością zachwyciły wszystkich uczestników,  czworonożne pupile kol. Marzeny  - „Wanda” i Ruda”. Przy wspólnym grillowaniu i w świetnych humorach  minął nam kilkugodzinny pobyt. Organizatorka pikniku kol. Małgorzata serdecznie podziękowała uczestnikom za wspólne biesiadowanie .

Przejdź do - Rajd "DĘBY I PAPROCIE"

Rajd "DĘBY I PAPROCIE"

25 sierpnia 2015

Osiemnastu rowerzystów, w tym klubowicze wzięło udział w rajdzie rowerowym p.n. „Dęby i Paprocie”, który odbył się w dniu 22.08.2015r.

Grupa wystartowała parę minut po godzinie 10 - tej spod Kaliskiego Parku Wodnego by następnie przez Zduny,Tłokinię Wielką, Borów, Rajsko, Radliczyce dotrzeć do Szczytnik. Tutaj zatrzymaliśmy się w parku przy Urzędzie Gminy na krótki odpoczynek. Po zregenerowaniu sił i zrobieniu wspólnego zdjęcia na tle dębu – pomnika przyrody udaliśmy się w dalszą trasę zatrzymując się na chwilę przy pomniku Ojca Augustyna Kordeckiego.

Czytaj więcej o: Rajd "DĘBY I PAPROCIE"
Przejdź do - "W ETERZE I NA ROWERZE"

"W ETERZE I NA ROWERZE"

18 sierpnia 2015

Ponad 400-tu miłośników dwóch kółek wzięło udział w rodzinnym rajdzie rowerowym „W eterze i na rowerze” zorganizowanym w dniu 16.08.2015r. przez Centrum handlowe „FERIO”, radio RMF MAXXX Konin, Gminę Golina, Klub Turystyczny PTTK w Koninie - Sekcja Turystyki Rowerowej „CiKLO”. KTR „Powiat Kaliski” reprezentowało czterech rowerzystów.

Czytaj więcej o: "W ETERZE I NA ROWERZE"