Nabory wniosków / Szkolenia / Konkursy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości

14 czerwca 2018

Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje o możliwości promocji przedsiębiorstw z terenu Powiatu Kaliskiego w ramach V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości.

Czytaj więcej o: V edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Przedsiębiorstwo Przyszłości
Przejdź do - ARiMR: Młodzi rolnicy mogą starać się o 100 tys. zł bezzwrotnej pomocy

ARiMR: Młodzi rolnicy mogą starać się o 100 tys. zł bezzwrotnej pomocy

11 czerwca 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naboru wniosków w ramach programu "Premie dla młodych rolników", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż rolnicy którzy są pełnoletni i nie mają 40 lat, mogą starać się o bezzwrotną premię w wysokości 100 tys. zł; wnioski należy składać od 29 czerwca do 30 lipca 2018 r.

Czytaj więcej o: ARiMR: Młodzi rolnicy mogą starać się o 100 tys. zł bezzwrotnej pomocy
Przejdź do - Spotkanie subregionalne w Kaliszu dotyczące potencjałów i problemów rozwojowych Wielkopolski Południowej

Spotkanie subregionalne w Kaliszu dotyczące potencjałów i problemów rozwojowych Wielkopolski Południowej

25 maja 2018

W związku z ogłoszeniem przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego cyklu spotkań diagnostycznych nad kierunkami rozwoju województwa wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Forum Terytorialnego, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, iż kolejne ze spotkań subregionalnych odbędzie się w dniu 11 czerwca br. w Kaliszu w auli budynku Collegium Oecologicum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego, na terenie kampusu przy ul. Poznańskiej 201-205 (w godz. 10:00-14:00).

Czytaj więcej o: Spotkanie subregionalne w Kaliszu dotyczące potencjałów i problemów rozwojowych Wielkopolski Południowej
Przejdź do - Restrukturyzacja małych gospodarstw 2018 – nabór wniosków na od 18 czerwca

Restrukturyzacja małych gospodarstw 2018 – nabór wniosków na od 18 czerwca

23 maja 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naboru wniosków w ramach „Restrukturyzacji małych gospodarstw rolnych”, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż nabór wniosków na 60 tys. złotych dotacji będzie trwał od 18 czerwca do 17 lipca 2018 r.

Czytaj więcej o: Restrukturyzacja małych gospodarstw 2018 – nabór wniosków na od 18 czerwca
Przejdź do - Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza VII edycję konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza VII edycję konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”

23 maja 2018

W związku z ogłoszeniem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki VII edycji konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż celem inicjatywy jest zebranie informacji i promocja gmin, które aktywnie wspierają rozwój turystyki rowerowej, promują aktywny wypoczynek na rowerach i tworzą infrastrukturę sprzyjającą podróżowaniu na dwóch kółkach.

Czytaj więcej o: Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłasza VII edycję konkursu „Gmina Przyjazna Rowerzystom”
Przejdź do - Przedsiębiorco, uzupełnij nr PESEL w CEIDG. Tylko do 19 maja

Przedsiębiorco, uzupełnij nr PESEL w CEIDG. Tylko do 19 maja

18 maja 2018

W związku z komunikatem Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej w sprawie uzupełnienia numeru PESEL, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż Przedsiębiorcy, którzy zakładali firmę przed 1 stycznia 2012 roku, do 19 maja mają czas na uzupełnienie numeru PESEL we wpisie w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jeśli tego nie zrobią, ich wpis zostanie wykreślony.

Dotyczy to przedsiębiorców, którzy założyli firmę przed 1 stycznia 2012 r. i ich wpis został przeniesiony do CEIDG z gminnej ewidencji. Spokojni mogą być też ci przedsiębiorcy, którzy po 1 stycznia 2012 r. składali jakiekolwiek wnioski do CEIDG. W takiej sytuacji ich PESEL został uzupełniony podczas wprowadzania zmian.

Czytaj więcej o: Przedsiębiorco, uzupełnij nr PESEL w CEIDG. Tylko do 19 maja
Przejdź do - Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu

Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu

16 maja 2018

W związku z komunikatem Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu w sprawie zagrożenia, które niosą ze sobą zabiegi środkami ochrony roślin, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji przypomina, że nieprawidłowe wykonywanie zabiegów środkami ochrony roślin, niesie za sobą duże zagrożenie dla pszczół i innych zapylaczy.

Czytaj więcej o: Komunikat Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Poznaniu
Przejdź do - Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy wprowadzając nowy rodzaj umowy - o pomocy przy zbiorach

Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy wprowadzając nowy rodzaj umowy - o pomocy przy zbiorach

11 maja 2018

W związku z podpisaniem przez Prezydenta RP w dniu 8 maja 2018 r. ustawy dot. pomocy przy zbiorach, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż podpisana nowelizacja ustawy wprowadza nowy rodzaj umowy cywilnoprawnej oraz ubezpieczenie zdrowotne i wypadkowe dla pracowników sezonowych w rolnictwie.

Czytaj więcej o: Prezydent RP podpisał nowelizację ustawy wprowadzając nowy rodzaj umowy - o pomocy przy zbiorach
Przejdź do - Wnioski o płatności bezpośrednie w 2018 r.  będzie można składać o miesiąc dłużej tj. do 15 czerwca

Wnioski o płatności bezpośrednie w 2018 r. będzie można składać o miesiąc dłużej tj. do 15 czerwca

10 maja 2018

W związku z projektem Ministerstwa Rolnictwa w sprawie możliwości wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie w 2018 roku. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż w 2018 r. termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich lub płatności niezwiązanej do tytoniu będzie przedłużony do 15 czerwca.

Czytaj więcej o: Wnioski o płatności bezpośrednie w 2018 r. będzie można składać o miesiąc dłużej tj. do 15 czerwca
Przejdź do - NFOSiGW ogłasza konkurs na dofinansowanie dystrybucji ciepła i chłodu

NFOSiGW ogłasza konkurs na dofinansowanie dystrybucji ciepła i chłodu

9 maja 2018

W związku z ogłoszeniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkursu projektów w ramach Działanie 1.5 Efektywna dystrybucja ciepła i chłodu, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż w dniach od 30.05.2018 r. do 27.07.2018 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na projekty.

Czytaj więcej o: NFOSiGW ogłasza konkurs na dofinansowanie dystrybucji ciepła i chłodu
Przejdź do - Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw

Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw

9 maja 2018

W związku z ogłoszeniem przez Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, konkursu na dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.1 Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż w dniach od 28.05.2018 r. do 06.07.2018 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na projekty.

Czytaj więcej o: Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw
Przejdź do - "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów"

"Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów"

7 maja 2018

W związku z ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawie możliwości składania wniosków o przyznanie wsparcia na zalesienie w zakresie działania "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w 2018 roku. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji informuje, iż w dniach od 1 czerwca 2018 r. do 31 lipca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie wsparcia na zalesienie.

Czytaj więcej o: "Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów"
Przejdź do - Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania

Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania

25 kwietnia 2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Kaliskiego pozyskaniem dofinansowania do zakupu bardziej ekologicznego ogrzewania, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Energa wdraża kolejne kompleksowe rozwiązania mające poprawić jakość powietrza w Polsce.

Czytaj więcej o: Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania
Przejdź do - "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

"Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

24 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, konkursu dla OSP pn. „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu.

Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Czytaj więcej o: "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"
Przejdź do - Bony na innowacje dla MŚP

Bony na innowacje dla MŚP

19 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości, konkursu na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw". Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że o „Bony na innowacje dla MŚP" na usługi badawczo-rozwojowe mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Czytaj więcej o: Bony na innowacje dla MŚP