Nabory wniosków / Szkolenia / Konkursy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania

Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania

25 kwietnia 2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Kaliskiego pozyskaniem dofinansowania do zakupu bardziej ekologicznego ogrzewania, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Energa wdraża kolejne kompleksowe rozwiązania mające poprawić jakość powietrza w Polsce.

Czytaj więcej o: Antysmogowa Energ(i)a z dofinansowaniem do 5 tysięcy na zakup ekologicznego systemu ogrzewania
Przejdź do - "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

"Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

24 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, konkursu dla OSP pn. „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu.

Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Czytaj więcej o: "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"
Przejdź do - Bony na innowacje dla MŚP

Bony na innowacje dla MŚP

19 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości, konkursu na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw". Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że o „Bony na innowacje dla MŚP" na usługi badawczo-rozwojowe mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Czytaj więcej o: Bony na innowacje dla MŚP
Przejdź do - Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

13 kwietnia 2018

W związku z zakazem wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że za nieprzestrzeganie tych zakazów grożą wysokie kary. Kodeks wykroczeń przewiduje nawet 5 tys. zł grzywny za wypalanie traw. Znacznie surowszą karę poniesie osoba, która podpalając trawy, spowoduje zagrożenie życia i zdrowia innych ludzi albo mienia np. budynków. W tym wypadku Kodeks karny przewiduje karę więzienia od roku do 10 lat.

Czytaj więcej o: Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania

11 kwietnia 2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Kaliskiego pozyskaniem pomocy na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że PGNiG rozpoczyna od 2 maja 2018 r. program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ogrzewanie gazowe mogą uzyskać dofinansowanie sięgające nawet 3 tys. zł.

Czytaj więcej o: PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania

Nabór wniosków w zakresie Edukacji Ekologicznej dla ubiegających się o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW Poznaniu w roku 2018

3 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, nabór wniosków w zakresie Edukacji Ekologicznej dla ubiegających się o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW Poznaniu w roku 2018, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie wraz załącznikami należy składać w Sekretariacie Biura WFOŚiGW w Poznaniu od 28 marca do 07 maja 2018 r. do godz. 14:00

Czytaj więcej o: Nabór wniosków w zakresie Edukacji Ekologicznej dla ubiegających się o dofinansowanie ze środków WFOŚiGW Poznaniu w roku 2018

„Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2018/2019

21 marca 2018

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłasza konkurs projektów dotyczących mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2018/2019.

W związku z ogłoszeniem przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa konkursu projektów dotyczących mechanizmu „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2018/2019, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie należy dostarczyć osobiście lub listem poleconym do Kancelarii Ogólnej Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie, ul. Karolkowa 30, w nieprzekraczalnym terminie terminie do 30 kwietnia 2018 r.

Czytaj więcej o: „Wsparcie rynku produktów pszczelich” w sezonie 2018/2019

Konkurs na wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi

19 marca 2018

W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym, konkursu na wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi, RPO Wielkopolskiego, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie można składać w terminie od 30.03.2018 r. do 11.05.2018 r.

Czytaj więcej o: Konkurs na wsparcie aktywności zawodowej osób wyłączonych z rynku pracy z powodu opieki nad małymi dziećmi

Nowy nabór wniosków „Wsparcie przedsiębiorczości i infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego / 1.3.3 Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego, RPO Wielkopolskiego”

12 marca 2018

W związku z ogłoszeniem przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego jako Instytucji Zarządzająca Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym, konkursu na wsparcie przedsiębiorczości i infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego / 1.3.3 Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego, RPO Wielkopolskiego, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie można składać w terminie od 30. marca do 29 maja 2018r.

Czytaj więcej o: Nowy nabór wniosków „Wsparcie przedsiębiorczości i infrastruktury na rzecz rozwoju gospodarczego / 1.3.3 Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego, RPO Wielkopolskiego”

Rusza XII edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

8 marca 2018

W związku z ogłoszeniem XII edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że głównym celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych obiektów turystyki wiejskiej w naszym regionie.

W konkursie mogą wziąć udział właściciele obiektów, stowarzyszenia, fundacje, które mają ciekawe inicjatywy prowadzone na terenach wiejskich Województwa Wielkopolskiego.

Czytaj więcej o: Rusza XII edycja Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce
Przejdź do - Nowy nabór wniosków zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

Nowy nabór wniosków zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu

23 lutego 2018
W związku z ogłoszeniem przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu naboru wniosków na Przedsięwzięcia Pozostałe w zakresie:
– monitoringu środowiska,
– zapobiegania i likwidacji skutków poważnych awarii,
– innych zadań nieobjętych ogłoszonymi na rok 2018 Regulaminami Naborów
 
Czytaj więcej o: Nowy nabór wniosków zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu
Przejdź do - Uwaga rolnicy

Uwaga rolnicy

15 lutego 2018

Jest już dostępne oświadczenie potwierdzające brak zmian w tegorocznym wniosku w porównaniu z wnioskiem złożonym 2017 roku.

W związku ze zmianami w 2018 r. zasad dotyczących sposobu składania wniosków o przyznanie  płatności dla rolników, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017".

Czytaj więcej o: Uwaga rolnicy
Przejdź do - UWAGA ROLNICY od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej

UWAGA ROLNICY od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej

13 lutego 2018

W związku ze zmianami w 2018 r. zasad dotyczących sposobu składania wniosków o przyznanie  płatności dla rolników, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że Od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus dostępnej poprzez stronę internetową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: www.arimr.gov.pl.

Czytaj więcej o: UWAGA ROLNICY od 2018 roku wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW składa się w formie elektronicznej
Przejdź do - Dofinansowanie dla hodowców ryb w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe"

Dofinansowanie dla hodowców ryb w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe"

13 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naboru wniosków o dofinansowanie w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski o dofinansowanie tego naboru można składać w terminie od dnia 13 lutego 2018 r. do dnia 28 lutego 2018 r. włącznie.

Czytaj więcej o: Dofinansowanie dla hodowców ryb w zakresie działania 2.5 "Akwakultura świadcząca usługi środowiskowe"
Przejdź do - Nowy nabór wniosków ARiMR na „Modernizację gospodarstw rolnych”

Nowy nabór wniosków ARiMR na „Modernizację gospodarstw rolnych”

12 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w obszarze związanym z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakościprodukcji lub zwiększeniem wartości dodanej produktu. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że wnioski będzie można składać w terminie od dnia 19 lutego 2018 r. do dnia 20 marca 2018 r.

Czytaj więcej o: Nowy nabór wniosków ARiMR na „Modernizację gospodarstw rolnych”