KTR "Powiat Kaliski"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Rajd ,,Bibliotekarza & Niezapominajki"

Rajd ,,Bibliotekarza & Niezapominajki"

21 maja 2018
Przejdź do - Nocny Rajd z Rolkami Kalisz

Nocny Rajd z Rolkami Kalisz

15 maja 2018

Życzenia

6 marca 2018

Życzenia

18 grudnia 2017

Przejdź do - Nocny rajd do Opatówka

Nocny rajd do Opatówka

18 sierpnia 2017

W dniu 12 sierpnia odbył się nocny rajd zorganizowany przez nasz Klub Turystyki Rowerowej "Powiat Kaliski". Startowaliśmy spod Aqua-parku a trasa wiodła przez Winiary – Tłokinia Wielka - Opatówek – Trojanów – Szałe. W trakcie przejażdżki miłośnicy nocnych rajdów odwiedzili Kościół drewniany Św. Jakuba , Pomnik ku czci ofiar II wojny światowej oraz Muzeum Historii i Przemysłu. W drodze powrotnej miłe wrażenie na rowerzystach zrobiła oświetlona ścieżka rowerowa w kierunku Aqua – Parku oraz nowa nawierzchnia w miejscowości Szałe.

Przejdź do - Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza"

Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza"

13 czerwca 2017

W dniu 10 czerwca nasz najmłodszy klubowicz Norbert Stelmarczyk debiutował na Zawodach Kolarskich Torowych zorganizowanych przez Klub KTK KALISZ, w którym jeździ jako licencjonowany kolarz w grupie młodzików. Ścigał się w trzech kategoriach scratch, eliminacyjny oraz punktowy. Wypadł całkiem dobrze, jak na pierwszy raz, z czego są bardzo dumni jego rodzice. Podczas zawodów dla wszystkich kibiców czekało mnóstwo atrakcji łącznie z loterią fantową, której główną nagrodą był rower ufundowany przez sponsorów. Klub wzbogacił się o kolejny samochód techniczny który będzie wykorzystywany podczas kolarskich zmagań na wyjeździe.

Czytaj więcej o: Zawody Kolarskie "Wielka Nagroda Kalisza"
Przejdź do - Sobotnia Przejażdżka Rowerowa

Sobotnia Przejażdżka Rowerowa

29 maja 2017

W dniu 27 maja grupa miłośników jednośladów brała udział w rajdzie zorganizowanym przez Klub Turystyki Rowerowej ,,Powiat Kaliski ''. Start odbył się z parkingu basenu przy ulicy Sportowej a trasa wiodła przez Las Winiarski , Winiary , Nędzerzew , Tłokinia , Opatówek , Trojanów , Szałe , Kalisz.

Czytaj więcej o: Sobotnia Przejażdżka Rowerowa
Przejdź do - Noc Muzeów

Noc Muzeów

22 maja 2017

W dniu 20 maja w późnych godzinach wieczornych Ula, Agnieszka oraz Krzysztof brali udział w nocym zwiedzaniu muzeów w naszym mieście.
Napotkali szereg niespodzianek choćby takich jak spotkanie z kaliskimi sportowcami Darią Walczykiewicz oraz Adamem Balskim, z którymi zrobili pamiątkowe zdjęcia. Podczas zwiedzania Okręgowego Muzeum Ziemi Kaliskiej mogli obejrzeć stroje , obuwie, rowery oraz kaski jakich kiedyś używali nasi Kaliscy Kolarze z Włókniarza.

Czytaj więcej o: Noc Muzeów
Przejdź do - Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy Bibliotekarz

22 maja 2017

W dniu 20 maja kilkoro członków naszego klubu brało udział w rajdzie zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Trasa wiodła przez Wojciechówkę – Skarszewek – Skarszew ( gdzie zrobiono postój pod pomnikiem pomordowanych w 1945 r. ) - Rożdżały – Słoneczna.
Na zakończenie organizator przygotował posiłek oraz ognisko na którym piekły się kiełbaski.

Czytaj więcej o: Odjazdowy Bibliotekarz
Przejdź do - II etap Rajdu Dookoła Polski 2017

II etap Rajdu Dookoła Polski 2017

15 maja 2017

W dniach od 29.04.-06.05. 2017r. Nasza Klubowiczka Iwona Karolczyk brała udział w II Rajdzie Dookoła Polski. Trasa prebiegła : Krynica Morska, Frombork, Lidzbark Warmiński, Święta Lipka, Węgorzewo,Gołdap, Puszcza Ronicka, Suwalski Park Krajobrazowy, Wigierski Park Narodowy, Augustowski Park Narodowy, Dolina Narwi, Biebrzański Park Narodowy, Białowieski Park Narodowy Białowieża.

W ciągu siedmiu dni mimo zmiennej pogody pokonała łącznie 694 km.zwiedzając przy tym Parki Narodowe, Muzea, Kościoły oraz Zamki.

Życzenia

11 kwietnia 2017

Przejdź do - Sprawozdanie

Sprawozdanie

24 marca 2017

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu Turystyki Rowerowej "Powiat Kaliski".

Czytaj więcej o: Sprawozdanie

Życzenia

27 lutego 2017

Przejdź do - TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

27 lutego 2017

W dniu 26 lutego 2017 roku czterech członków klubu KTR "Powiat Kaliski" Norbert, Paweł, Piotr i Krzysztof brało udział w biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Start i meta biegu znajdowały się na terenie Klubu Sportowego KKS i KTK w Kaliszu.

Czytaj więcej o: TROPEM WILCZYM BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
Przejdź do -  25 Finał  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17 stycznia 2017

Na zaproszenie Zarządu klubu w dniu 15 stycznia 2017 roku o godzinie 9:00 pod Kaliskim Ratuszem zebrało się sześcioro Członków Klubu Turystyki Rowerowej "Powiat Kaliski" w celu kwestowania na rzecz WOŚP.

Czytaj więcej o: 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy