Konkurs „Czas na zdrowie”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 lutego 2017

Pragniemu serdecznie zaprosić uczniów i nauczycieli za szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w szóstej edycji projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” realizawanego przez fundację Banku Ochrony Środowiska.

Przedmiotem Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” jest promocja zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego.

Projekt prowadzony będzie w formie międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Składać się będzie z dwóch etapów:

pierwszy – przygotowawczy polega na powołaniu 10 - osobowych zespołów uczestników, którzy po zdobyciu wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego mają za zadanie wypromować ją wśród całej społeczności szkolnej i lokalnej. W pierwszym etapie uczestnicy przygotowują scenariusz planowanego Festynu Zdrowia – m.in. zdobywają wolontariuszy (uczniów, rodziców, nauczycieli) do pomocy, szykują się do promocji wydarzenia w społeczności lokalnej.

drugi – polega na organizacji ogólnoszkolnego Festynu Zdrowia z udziałem zaproszonych gości (rodziców, mieszkańców wsi/miasta, władz lokalnych, specjalnych gości, takich jak np. lekarze, dietetycy, producenci żywności ekologicznej i regionalnej, znani sportowcy i celebryci).

Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na www.czasnazdrowie.fundacjabos.pl