Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podpisanie umowy na realizację przebudowy drogi Zbiersk- Koźminek

12 lutego 2010

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i wicestarosta Andrzej Dolny podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu, która wykona największą inwestycję w historii powiatu, drogę Zbiersk - Koźminek. Umowa została podpisana również z firmą BBS sp. z o.o. z Poznania na nadzór inwestorski. Oddanie placu budowy nastąpi 15 lutego, a prace budowlane rozpoczną się najpóźniej wiosną.

-W zasadzie mamy jedno oczekiwanie od obu firm , że ta inwestycja będzie zrealizowana zgodnie z umową, z wszystkimi wymogami. Na pewno będzie prowadzony duży monitoring społeczny, bo jest to inwestycja ważna dla mieszkańców. Nie wyobrażamy sobie jakiś błędów. A i sami będziemy co jakiś czas kontrolować postępy inwestycji i wykonane prace- mówił podczas podpisania umowy starosta kaliski Krzysztof Nosal.
Kaliskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego ma wykonać inwestycje za prawie 16 milionów złotych, była to najniższa oferta przetargowa. Za nadzór inwestorski powiat zapłaci 505 tys. zł. Przebudowane w ciągu trzech lat ma być 25 kilometrów dróg powiatowych, powstanie nowy most i rondo- pierwsze na drogach powiatowych.