Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Strona główna

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

33 kombinezony trafiły do DPS w Liskowie

29 maja 2020

27 maja Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy wraz z Radnym Powiatu Kaliskiego Arturem Szymczakiem, jednocześnie Prezesem Stowarzyszenia Ziemia Kaliska Razem  oraz Sekretarzem Stowarzyszenia Andrzejem Górskim przekazali na ręce Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Liskowie pani Agaty Trzęsowskiej 33 kombinezony ochronne. Stowarzyszenie przekazało łącznie 66 kombinezonów, które trafiły do domów pomocy w powiecie kaliskim i Kaliszu. 

Czytaj więcej o: 33 kombinezony trafiły do DPS w Liskowie
Powiększ zdjęcie

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku rusza z początkiem czerwca

28 maja 2020

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku od 1 czerwca będzie ponownie udostępnione do zwiedzania. Oczywiście, we wnętrzach Muzeum będą obowiązywać niezbędne zasady sanitarne.

Czytaj więcej o: Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku rusza z początkiem czerwca
Powiększ zdjęcie

Umowa na drogę Popów - Takomyśle podpisana. Przebudowane zostanie kolejne 7 km. dróg powiatowych.

27 maja 2020

Umowę na realizację inwestycji "Przebudowa dróg powiatowych: nr 4629P w m. Szczytniki oraz nr 4623P na odcinku Popów-Takomyśle” podpisali dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Kaliszu Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy z Wykonawcą - Przedsiębiorstwem Budownictwa Drogowego Spółką Akcyjną w Kaliszu reprezentowanym przez Jana Malitowskiego – Prezesa Zarządu.

Czytaj więcej o: Umowa na drogę Popów - Takomyśle podpisana. Przebudowane zostanie kolejne 7 km. dróg powiatowych.

27 maja - Dzień Samorządu Terytorialnego

27 maja 2020
Powiększ zdjęcie

Aktualne dane dotyczące zarażeń koronawirusem w powiecie kaliskim

27 maja 2020

Na podstawie informacji przekazywanych przez Wojewodę Wielkopolskiego, będziemy na bieżąco aktualizować informacje o zarażeniach koronawirusem (SARS-CoV-2) w powiecie kaliskim. Dane dotyczą zarówno mieszkańców powiatu kaliskiego jak i Miasta Kalisza.

 

Czytaj więcej o: Aktualne dane dotyczące zarażeń koronawirusem w powiecie kaliskim
Powiększ zdjęcie ARiMR

Pomoc z PROW - wydłużenie terminów naborów

26 maja 2020

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, wydłużyła terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014-2020 na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią, a także nawadnianie gospodarstw.

Czytaj więcej o: Pomoc z PROW - wydłużenie terminów naborów

26 maja 2020 r. - Dzień Matki

26 maja 2020
Powiększ zdjęcie 30%20000%20zł%20na%20stypendia%20dla%20uczniów%20szkół%20powiatowych%20ufundowane%20przez%20Wyższą%20Szkołę%20Handlu%20i%20Usług%20w%20Poznaniu

30 000 zł na stypendia dla uczniów szkół powiatowych ufundowane przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu

22 maja 2020

2 bony o wartości 15 000 zł każdy, przekazała na ręce Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Wicestarosty Kaliskiego Zbigniewa Słodowego, Magdalena Górska - Założyciel Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu. Jest to forma stypendiów, z których skorzystać będą mogli absolwenci powiatowych szkół w Liskowie i Opatówku. Tym którzy zdecydują się na naukę w tej Szkole, opłacone zostanie czesne za 3 lata studiów.

Czytaj więcej o: 30 000 zł na stypendia dla uczniów szkół powiatowych ufundowane przez Wyższą Szkołę Handlu i Usług w Poznaniu

Informacja Wydziału Komunikacji

22 maja 2020

Informujemy, że od dnia 22.05.2020r. od godziny 14:30 do dnia 25.05.2020r. do godziny 08:00 wyłączony zostanie system internetowej rejestracji do kolejki w Wydziale Komunikacji.

Czytaj więcej o: Informacja Wydziału Komunikacji
Powiększ zdjęcie

Mapka ścieżek rowerowych w powiecie kaliskim

21 maja 2020

Niedawno informowaliśmy o postępie budowy ścieżek rowerowych w powiecie kaliskim w ramach projektu pn. "Aglomeracja Kalisko-Ostrowska przyjazna rowerzystom. Budowa ścieżek rowerowych z punktami przesiadkowymi/parkingów P&R i B&R, samoobsługowymi stacjami/punktami naprawy rowerów oraz niezbędną infrastrukturą uzupełniającą". Dziś przedstawiamy mapkę naszego powiatu z wyszczególnieniem ścieżek rowerowych realizowanych w ramach ww. projektu.

Czytaj więcej o: Mapka ścieżek rowerowych w powiecie kaliskim

Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego

20 maja 2020

Zarząd Powiatu Kaliskiego podaje do publicznej wiadomości informację o ustaleniu II terminu składania wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu kaliskiego. Środki, o które mogą ubiegać się wnioskodawcy wynoszą: 8.000,00 zł. Termin składania wniosków o udzielenie dotacji upływa w dniu: 29 maja 2020 roku.

Czytaj więcej o: Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego

"Barka" w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Godziesze Wielkie na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II

18 maja 2020

18 maja mija 100. rocznica urodzin Papieża Polaka. To właśnie z tej okazji w całej Polsce śpiewana jest "Barka" - ulubiony utwór Jana Pawła II. Specjalnego wykonania utworu podjęli się także muzycy Orkiestry Dętej OSP w Godzieszach Wielkich

Czytaj więcej o: "Barka" w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Godziesze Wielkie na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II
Powiększ zdjęcie

XXI Sesja Rady Powiatu Kaliskiego w formie zdalnej za nami

15 maja 2020

Radni powiatowi już po raz trzeci obradowali w formie zdalnej. W Sesji udział wzięli wszyscy Radni, komunikując się z Przewodniczącym Rady za pomocą systemu e-sesja oraz komunikatora internetowego. Ogółem jednogłośnie podjęto 8 uchwał.

Czytaj więcej o: XXI Sesja Rady Powiatu Kaliskiego w formie zdalnej za nami
Powiększ zdjęcie

W powiecie kaliskim powstają kolejne ścieżki rowerowe

15 maja 2020

W naszym powiecie powstają kolejne ścieżki rowerowe. To efekt projektu pn. "Aglomeracja Kalisko-Ostrowska przyjazna rowerzystom. Budowa ścieżek rowerowych z punktami przesiadkowymi/parkingów P&R i B&R, samoobsługowymi stacjami/punktami naprawy rowerów oraz niezbędną infrastrukturą uzupełniającą". Niedługo rozpoczną się pracę nad siódmą ścieżką przeznaczoną dla miłośników turystyki rowerowej. Będzie ona przebiegać na odcinku Iwanowice. Stosowna umowa została parafowana 30 kwietnia br.

Czytaj więcej o: W powiecie kaliskim powstają kolejne ścieżki rowerowe
Powiększ zdjęcie

Sztandar dla PSP w Kaliszu na 75 - lecie istnienia

15 maja 2020

W roku 2020 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu, obchodzi jubileusz 75-lecia powstania zawodowej straży pożarnej w Kaliszu, który jest doskonałą okazją do uhonorowania KM PSP w Kaliszu Sztandarem. Z tego powodu został zawiązany SPOŁECZNY KOMITET FUNDACJI SZTANDARU w zaszczytnym składzie, którego zdaniem jest zrealizowanie tego szczytnego celu i planowe przekazanie sztandaru. W skład Komitetu Honorowego wchodzi Starosta Kaliski Krzysztof Nosal a Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy jest w Komitecie Organizacyjnym.

Czytaj więcej o: Sztandar dla PSP w Kaliszu na 75 - lecie istnienia