Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Aktualności

 

Artykuły

Przejdź do - W niedzielę będą biegać leśnymi ścieżkami na Wolicy

W niedzielę będą biegać leśnymi ścieżkami na Wolicy

17 września 2019

Najbliższa niedziela będzie aktywnym dniem dla biegaczy. To właśnie 22 września na popularnych ścieżkach w Lasach Komunalnych Miasta Kalisza na Wolicy odbędzie się III edycja popularnego Biegu Leśną Ścieżką. Na tych malowniczych terenach odbędą się biegi dla dzieci, rywalizacja Nordic Walking oraz bieg główny na dystansie 5 kilometrów. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: W niedzielę będą biegać leśnymi ścieżkami na Wolicy
Przejdź do - Obchody 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę

Obchody 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę

17 września 2019

Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy złożył w imieniu Mieszkańców powiatu kaliskiego kwiaty przy pomniku upamiętniającym Ofiary Terroru na Nieludzkiej Ziemi w Ogrójcu Klasztoru OO. Jezuitów w Kaliszu.

Czytaj więcej o: Obchody 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę
Przejdź do - Zaproszenie na Dni Modelarza i Pasjonaty

Zaproszenie na Dni Modelarza i Pasjonaty

17 września 2019

W niedzielę 22 września w hali sportowej im. Polskich Olimpijczyków w Opatówku odbędą się Dni Modelarza i Pasjonaty. Cykliczna impreza po raz pierwszy odbywa się w Opatówku. Na wystawie będzie można obejrzeć między innymi modele samochodów, samolotów, kolejek, pojazdów wojskowych i militarnych wybranych przez Modelarzy, Konstruktorów i Pasjonatów.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na Dni Modelarza i Pasjonaty

Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego

17 września 2019

o przebiegu i wynikach konsultacji projektu Programu współpracy Powiatu Kaliskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2020 rok

Spotkanie z historią w Morawinie

17 września 2019

Piknik militarny połączony z rekonstrukcją historyczną wydarzeń z września 1939 roku odbył się w niedielę, 15 września w Morawinie. Wcześniej, przy pomniku pamięci miało miesjce uroczyste złożenie kwiatów, które w imieniu Mieszkańców Powiatu Kaliskiego, wiązanki złożyli Krzysztof Nosal Starosta Kaliski i Zbigniew Słodowy Wicestarosta Kaliski.

Czytaj więcej o: Spotkanie z historią w Morawinie
Przejdź do - Zmagania kolarzy dobiegły końca. Koźminek gościł uczestników finału Pucharu Polski

Zmagania kolarzy dobiegły końca. Koźminek gościł uczestników finału Pucharu Polski

16 września 2019

Przez trzy dni Koźminek stał się centrum kolarstwa. Do miasteczka usytuowanego w powiecie kaliskim zjechali się bowiem uczestnicy ostatniej odłosny tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Na starcie nie zabrakło adeptów tej dyscypliny sportu z dwóch sztandarowych klubów działających w naszym regionie: UKS Koźminianki Koźminek i KTK Kalisz. Organizatorem zmagań był klub z Koźminka, a współorganizatorami: Powiat Kaliski, Gmina Koźminek, Gmina Opatówek i Wielkopolski Związek Kolarski.

Czytaj więcej o: Zmagania kolarzy dobiegły końca. Koźminek gościł uczestników finału Pucharu Polski
Przejdź do - Rusza XX edycja Konkursu "Aktywni w Wielkopolsce"

Rusza XX edycja Konkursu "Aktywni w Wielkopolsce"

12 września 2019

Rozpoczęły się zapisy do konkursu "Aktywni w Wielkopolsce", który odbywa się w ramach konkursu Puchar Recyklingu organizowanego przez redakcję miesięcznika "Przegląd Komunalny". Partnerem inicjatywy jest Województwo Wielkopolskie. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 września 2019 r. Konkurs skierowany jest do gmin, przedsiębiorstw oraz związków międzygminnych.

Czytaj więcej o: Rusza XX edycja Konkursu "Aktywni w Wielkopolsce"
Przejdź do - W październiku odbędą się XI Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. Starosta Kaliski objął patronat

W październiku odbędą się XI Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. Starosta Kaliski objął patronat

12 września 2019

Już 4 października, Hotel-Restaurację "Borowianka" w Ostrowie Wielkopolskim wypełnią zawodnicy rywalizujący w XI Mistrzostw Polski w Przedsiębiorców w szachach DGCS OPEN 2019. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: W październiku odbędą się XI Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w szachach. Starosta Kaliski objął patronat
Przejdź do - Fundacja Nauka dla Środowiska

Fundacja Nauka dla Środowiska

12 września 2019

Fundacja Nauka dla Środowiska jako Operator na region północno – zachodni serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse oraz aplikowania o dotację.

Czytaj więcej o: Fundacja Nauka dla Środowiska
Przejdź do - Najbliższe dni pod znakiem emocji kolarskich. W Koźminku rusza finał Pucharu Polski

Najbliższe dni pod znakiem emocji kolarskich. W Koźminku rusza finał Pucharu Polski

11 września 2019

Od najbliższego piątku aż do niedzieli Koźminek stanie się swoistym centrum kolarstwa. To właśnie w miejscowości z powiatu kaliskiego odbędzie się finał Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. Sportowe akcenty  rozpoczną się od prezentacji ekip na Placu Wolności w Koźminku i rundy honorowej ulicami Koźminka. Prezentacja zaplanowana jest na godzinę 18.00.

Czytaj więcej o: Najbliższe dni pod znakiem emocji kolarskich. W Koźminku rusza finał Pucharu Polski
Przejdź do - Wielkopolskie Forum Aktywności i Przedsiębiorczości Społecznej

Wielkopolskie Forum Aktywności i Przedsiębiorczości Społecznej

10 września 2019

Zapraszamy na Wielkopolskie Forum Aktywności i Przedsiębiorczości Społecznej, które współorganizujemy wspólnie z Krajową Administracją Skarbową. Forum skierowane jest do zarządów i księgowych z podmiotów ekonomii społecznej w tym przede wszystkim stowarzyszeń, fundacji czy spółek non-profit.

Czytaj więcej o: Wielkopolskie Forum Aktywności i Przedsiębiorczości Społecznej
Przejdź do - W Mycielinie czytano Nowele polskie

W Mycielinie czytano Nowele polskie

7 września 2019

W gościnnych progach Dworu rodziny Doruchowskich w Mycielinie czytano fragmenty wskazanych przez Parę prezydencką Noweli polskich w ramach akcji Narodowe Czytanie. Organizatorami wydarzenia był Powiat Kaliski i Gmina Mycielin.

Czytaj więcej o: W Mycielinie czytano Nowele polskie
Przejdź do - Droga powiatowa Brzeziny - Sobiesęki Drugie oddana do użytku

Droga powiatowa Brzeziny - Sobiesęki Drugie oddana do użytku

6 września 2019

Powiat Kaliski wraz z Lasami Państwowymi - Nadleśnictwem Kalisz oraz przy finansowym zaangażowaniu Gmin: Szczytniki i Brzeziny wykonał w III etapach inwestycję pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4631 P na odcinku Brzeziny - Sobiesęki Drugie” .

Czytaj więcej o: Droga powiatowa Brzeziny - Sobiesęki Drugie oddana do użytku
Przejdź do - Uroczystości przy pomniku w Mącznikach

Uroczystości przy pomniku w Mącznikach

4 września 2019

3 września br. przy Pomniku w Mącznikach upamiętniono pomordowanych przez żołnierzy Wehrmachtu mieszkańców powiatów kaliskiego i ostrzeszowskiego.

Czytaj więcej o: Uroczystości przy pomniku w Mącznikach
Przejdź do - Nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2019-2023

Nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2019-2023

4 września 2019

W dniu 04 września 2019 r. w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu odbyło się uroczyste powołanie nowej Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2019-2023, która działa przy Staroście Kaliskim. W imieniu Starosty Kaliskiego - Pana Krzysztofa Nosala nominację wręczył Wicestarosta Kaliski - Pan Zbigniew Słodowy.

Czytaj więcej o: Nowy skład Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych na lata 2019-2023