Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

XXIII Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

25 maja 2016

Karolina Bartoszczyk z Gimnazjum w Stawiszynie (opiekun Elżbieta Maciejewska), Piotr Józefiak z Gimnazjum w Iwanowicach (opiekun Stanisław Olender) oraz Jakub Grabiński z Gimnazjum w Rajsku (opiekun Krzysztof Drobnik),  będą reprezentować  powiat kaliski ziemski podczas etapu wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Żychlinie, w połowie czerwca br. Miasto Kalisz będzie miało reprezentantów w osobach Patryka Ignasiaka  z Gimnazjum nr 10 (opiekun Marcin Jaworski) oraz Sylwestra Sulanowskiego z Gimnazjum nr 9 (opiekun Katarzyna Gąsiorowska). Reprezentantów miasta i powiatu wyłonił powiatowy etap konkursu, który odbył się  w gościnnym kaliskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki.

Czytaj więcej o: XXIII Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
Powiększ zdjęcie

Kronikarze w Stawiszynie

24 maja 2016

21 maja 2016 roku w Stawiszynie odbyły się dziesiąte warsztaty dla kronikarzy OSP. Organizatorem spotkania był Zarząd Wojewódzkiego Klubu Kronikarza OSP Województwa Wielkopolskiego wraz z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Stawiszyn oraz Zarządem Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP w Stawiszynie, a gospodarzem spotkania - Zespół Szkół w Stawiszynie.

Czytaj więcej o: Kronikarze w Stawiszynie
Powiększ zdjęcie

30-lecie reaktywacji Nadleśnictwa Kalisz

24 maja 2016

Obchody 30-lecia reaktywacji Nadleśnictwa Kalisz odbyły się w piątek 20 maja w Szałem. Była to również okazja do otwarcie nowo zmodernizowanej siedziby Nadleśnictwa. Koszt prac to 1,5 miliona złotych, prace zostały zakończone w marcu tego roku. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat Lasy Państwowe wydały blisko 24 miliny złotych na modernizację i przebudowę 25 siedzib Nadleśnictw na terenie Wielkopolski.

Czytaj więcej o: 30-lecie reaktywacji Nadleśnictwa Kalisz
Powiększ zdjęcie

Powiatowy Dzień Strażaka w Mycielinie

23 maja 2016

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka odbyły się w Mycielinie, w niedzielę 22 maja 2016 r.Przed strażnicą OSP odbyła się uroczysta msza święta oraz oficjalne uroczystości podczas, których wręczono medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków oraz podziękowania dla osób współpracujących z ochotnikami. Poświęcono też nowy samochód, który trafił do OSP Mycielin. Podziękowania i gratulacje w imieniu Zarządu Powiatu Kaliskiego wręczył wicestarosta kaliski Jan Adam Kłysz dla  Strażaka Roku 2015 - prezesa OSP w Korzeniewie Jarosława Miedzińskiego.

Czytaj więcej o: Powiatowy Dzień Strażaka w Mycielinie
Powiększ zdjęcie

Noc Muzeów 2016 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

23 maja 2016

Po raz kolejny opatówecka Noc Muzeum cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, a zwiedzający goście przyjechali do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku tradycyjnie z różnych zakątków Polski. Dla odwiedzających gmach muzeum czekały liczne atrakcje. O wyznaczonych godzinach odbywała się projekcja filmu „Wariackie losy obrazów Jana Matejki podczas II wojny światowej”. Film tegorocznej edycji Muzeum Utracone to, zawarta w trzech aktach, historia zaginionych i odzyskanych dzieł, jednego z najważniejszych polskich malarzy – Jana Matejki.

Czytaj więcej o: Noc Muzeów 2016 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Powiększ zdjęcie Miejsko%20-%20Powiatowy%20Dzień%20Dziecka%20w%20Szałem

Zapraszamy na Miejsko- Powiatowy Dzień Dziecka w Szałem

23 maja 2016
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na spotkanie "Autonomia i finansowanie organizacji działających na prowincji"

20 maja 2016

Towarzystwo Kulturalne „Echo Pyzdry” zaprasza organizacje społeczne, grupy nieformalne, aktywnych liderów na spotkanie z Wojciechem Kaczmarczykiem Pełnomocnikiem Rządu RP ds. społeczeństwa obywatelskiego, które odbędzie się 21 czerwca 2016 r. w Agroturystyce „Wójtostwo”, Pyzdry ul. Zwierzyniec 6. Zgłoszenia można przesyłać na adres : echo@echo.org.pl do 10 czerwca 2016 r.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na spotkanie "Autonomia i finansowanie organizacji działających na prowincji"

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego

20 maja 2016

Porządek XX sesji Rady Powiatu Kaliskiego

20 maja 2016

XX sesja Rady Powiatu Kaliskiego odbędzie się w dniu 31 maja 2016 roku o godz. 13.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Plac Św. Józefa 5.

Czytaj więcej o: Porządek XX sesji Rady Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Szlak Kulinarny "Kaliskie Smaki"

20 maja 2016

Kolejne spotkanie dotyczące tworzenia Szlaku Kulinarnego „Kaliskie Smaki” odbyło się w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczyli producenci i przedsiębiorcy z terenu powiatu kaliskiego: Tłocznia Soków TeSo, Agroturystyka „Karczma Kaliska”, Zakład Cukierniczy „Andruty Kaliskie”, Agroturystyka „Stajnia Czempisz”, Restauracja Dwór „Stary Chotów”, Zakład Mięsny T. Łucyk, Restauracja „Komoda Klub” oraz Pałac Tłokinia. Zarząd Powiatu Kaliskiego przyjął już Regulamin, według którego będą przyjmowani członkowie Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki".

Czytaj więcej o: Szlak Kulinarny "Kaliskie Smaki"

Informacja

18 maja 2016

o wywieszeniu na tablicy ogłoszeń wykazu zawierającego nieruchomość, stanowiącą własność Skarbu Państwa, przeznaczoną do sprzedaży w drodze bezprzetargowej.

Czytaj więcej o: Informacja
Powiększ zdjęcie

Strzelanie Obywatelskie

17 maja 2016

Strzelanie Obywatelskie z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja z pistoletu policyjnego Walther P99 odbyło się wzorem lat ubiegłych na strzelnicy Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych odbyło się. Organizatorami zawodów byli Kaliskie Bractwo Strzelców Kurkowych, Komenda Miejska Policji w Kaliszu, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów KMP  w Kaliszu.  W sobotę, 14 maja br. 21 drużyn  reprezentujących różne instytucje, samorządy, lokalne zakłady pracy i  firmy stanęło do rywalizacji.

Czytaj więcej o: Strzelanie Obywatelskie
Powiększ zdjęcie Rajd%20Rowerowy%20Murowaniec%202016

Zaproszenie na Rajd Rowerowy Murowaniec 2016

17 maja 2016

Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Gminy Koźminek oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zapraszają 25 czerwca 2016 r. na Rajd Rowerowy Murowaniec 2016.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na Rajd Rowerowy Murowaniec 2016
Powiększ zdjęcie

Gminne Święto Strażaka w Chodybkach gm. Koźminek

17 maja 2016

Gminny Dzień Strażaka w Koźminku odbył się w dniu 03.05.2016 r.  Święto rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w Koźminku, po której obchody przeniesiono przed strażnicę OSP w Chodybkach. Wydarzenie było również okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom za ich niebezpieczną i ciężką pracę ratującą zdrowie i życie ludzi. Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Ochotnicza Straż Pożarna Chodybki została odznaczona Srebrnym Znakiem Związku OSP RP.

Czytaj więcej o: Gminne Święto Strażaka w Chodybkach gm. Koźminek