Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

 

Artykuły

Powiększ zdjęcie ARiMR

"Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"

24 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, konkursu dla OSP pn. „Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi", Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej i zaprezentowanie jej wśród mieszkańców, uczniów przedszkoli i szkół z terenów wiejskich w sposób zgodny z regulaminem konkursu.

Celem przeprowadzanej kampanii jest dążenie do ograniczenia wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Czytaj więcej o: "Ochotnicza Straż Pożarna w służbie mieszkańców wsi"
Powiększ zdjęcie Kursu%20na%20klasyfikatora%20grzybów%20żywych%20-%20plakat

Kurs na klasyfikatora grzybów żywych

24 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie

Formacje taneczne zaprezentowały się w Liskowie

23 kwietnia 2018

Blisko 250 tancerzy reprezentujących 17 zespołów wzięło udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznych, który odbył się 21 kwietnia w Hali Widowiskowo - Sportowej w Liskowie.

Czytaj więcej o: Formacje taneczne zaprezentowały się w Liskowie
Powiększ zdjęcie

Pavel Vereckyi zwyciężył tegoroczną Wiosnę Cekowską

23 kwietnia 2018

257 biegaczy stanęło na starcie XXVIII Biegów Ulicznych "Wiosna Cekowska" rozgrywanych w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Bieg główny zwyciężył Pavel Vereckyi, który na pokonanie 5-kilometrowej trasy potrzebował dokładnie 15 minut. Głównym organizatorem imprezy była Gmina Ceków-Kolonia, a współorganizatorami Powiat Kaliski oraz Polskie Stowarzyszenie Biegów.

Czytaj więcej o: Pavel Vereckyi zwyciężył tegoroczną Wiosnę Cekowską
Powiększ zdjęcie PARP

Bony na innowacje dla MŚP

19 kwietnia 2018

W związku z ogłoszeniem przez Polską Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości, konkursu na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw". Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że o „Bony na innowacje dla MŚP" na usługi badawczo-rozwojowe mogą ubiegać się wyłącznie mikro, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru.

Czytaj więcej o: Bony na innowacje dla MŚP
Powiększ zdjęcie

Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny już 28 kwietnia br.

19 kwietnia 2018

Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny  na odcinku Przystajnia – Ołobok zaplanowano na dzień 28 kwietnia 2018 r. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ekologię i ochronę środowiska, promocję turystycznych szlaków wodnych i rekreacji na świeżym powietrzu, promocję spływów kajakowych a przy okazji możliwość obcowania z niesamowitą przyrodą.

Czytaj więcej o: Wiosenne sprzątanie rzeki Prosny już 28 kwietnia br.
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na konferencję popularnonaukową w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

18 kwietnia 2018

"200 lat kaliskich towarzystw muzycznych w perspektywie historycznej" to temat konferencji, która odbędzie się w piątek 20 kwietnia o godz. 16.30 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.  Konferencja organizowana jest pod mecenatem Honorowych Obywateli Kalisza prof. doctor honoris causa Wandy Wiłkomirskiej oraz Maestro Józefa Wiłkomirskiego w związku z tegorocznym jubileuszem kaliskich towarzystw muzycznych.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na konferencję popularnonaukową w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Powiększ zdjęcie

Posiedzenie Komisji rewizyjnej w dniu 25 kwietnia 2018 r.

17 kwietnia 2018

Zawiadamiam, że posiedzenie Komisji rewizyjnej,  odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2018 roku (środa) o godz. 13.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego  w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5, pokój 131.

Czytaj więcej o: Posiedzenie Komisji rewizyjnej w dniu 25 kwietnia 2018 r.

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

16 kwietnia 2018

dotycząca rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację w 2018 roku zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie Nie%20wypalaj%20traw!

Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!

13 kwietnia 2018

W związku z zakazem wypalania traw na łąkach, pozostałości roślinnych na nieużytkach, skarpach kolejowych i rowach przydrożnych Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że za nieprzestrzeganie tych zakazów grożą wysokie kary. Kodeks wykroczeń przewiduje nawet 5 tys. zł grzywny za wypalanie traw. Znacznie surowszą karę poniesie osoba, która podpalając trawy, spowoduje zagrożenie życia i zdrowia innych ludzi albo mienia np. budynków. W tym wypadku Kodeks karny przewiduje karę więzienia od roku do 10 lat.

Czytaj więcej o: Nie wypalaj traw! Grożą za to kary i cofnięcie dopłat!
Powiększ zdjęcie

Rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej nr 4595P na odcinku Morawin-Szadek

11 kwietnia 2018

W powiecie kaliskim rozpoczęto kolejną inwestycję drogową. Mowa o odcinku drogi powiatowej Morawin-Szadek o długości 18,332 km, którego przebudowa wykonywana jest w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Całkowita wartość projektu wynosi 9.509.093,65 złotych, a planowany termin realizacji zadania to grudzień 2018.

Czytaj więcej o: Rozpoczęto przebudowę drogi powiatowej nr 4595P na odcinku Morawin-Szadek
Powiększ zdjęcie

50 osób otrzyma dotacje na własną działalność gospodarczą

11 kwietnia 2018

W kaliskim oddziale Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości od poniedziałku podpisywane są umowy z uczestnikami projektu "Przez samozatrudnienie swoje życie zmienię". W ramach zadania stymulującego rozwój przedsiębiorczości na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wsparcie finansowe otrzymało 50 osób. Łączna wartość projektu to 1 681 900, 80 PLN. Podczas podpisywania umów obecni byli Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz oraz Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego Alicja Łuczak.

Czytaj więcej o: 50 osób otrzyma dotacje na własną działalność gospodarczą

PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania

11 kwietnia 2018

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Powiatu Kaliskiego pozyskaniem pomocy na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że PGNiG rozpoczyna od 2 maja 2018 r. program, w ramach którego osoby zainteresowane zamianą dotychczasowego źródła ciepła na ogrzewanie gazowe mogą uzyskać dofinansowanie sięgające nawet 3 tys. zł.

Czytaj więcej o: PGNiG zaoferuje do 3 tys. zł na wymianę źródła ogrzewania

Kampania antysmogowa

10 kwietnia 2018
Powiększ zdjęcie WFOŚ

Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gmin Powiatu Kaliskiego dofinansowane ze środków WFOSIGW w Poznaniu

10 kwietnia 2018

Informujemy, że przedsięwzięcie pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gmin Powiatu Kaliskiego” realizowane w 2017 roku, zostało dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, w kwocie 190.950,69 zł (słownie zł: sto dziewięćdziesiąt tysięcy dziewięćset pięćdziesiąt złotych 69/100).

Czytaj więcej o: Usuwanie wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gmin Powiatu Kaliskiego dofinansowane ze środków WFOSIGW w Poznaniu