Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Zaproszenie na wystawę

27 października 2016
Powiększ zdjęcie Rzecznik%20Praw%20Pacjenta%20Przypomina

Kampania społeczna pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina"

26 października 2016
Powiększ zdjęcie

Konkurs „Oficjalna maskotka i gadżet promujący Powiat Kaliski”

26 października 2016

Starosta Kaliski zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kaliskiego do udziału w konkursie na „Oficjalną maskotkę i gadżet promujący Powiat Kaliski”. Konkurs odbędzie się w dniach od 1 do 30 listopada 2016 r. Nagrodami w konkursie będą sprzęty RTV, sprzęty komputerowe oraz gadżety promujące Powiat Kaliski. Szczegóły konkursu w Regulaminie poniżej.

Czytaj więcej o: Konkurs „Oficjalna maskotka i gadżet promujący Powiat Kaliski”
Powiększ zdjęcie

Otwarcie Posterunku Policji w Godzieszach z udziałem Premier RP Beaty Szydło

26 października 2016

Premier RP Beata Szydło wraz z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Błaszczakiem otworzyli dziś Posterunek Policji w Godzieszach Wielkich w powiecie kaliskim. Było to symboliczne otwarcie łącznie sześciu komisariatów policji w Wielkopolsce m.in. w Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku i Nowym Mieście nad Wartą.  W uroczystościach w Godzieszach wziął udział Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i wójtowie gmin powiatu kaliskiego.  

Czytaj więcej o: Otwarcie Posterunku Policji w Godzieszach z udziałem Premier RP Beaty Szydło
Powiększ zdjęcie nagroda

Nagroda specjalna „Trzy Widelce” dla Pałacu Tłokinia

26 października 2016

Wyjątkowość i jakość potraw serwowanych w Restauracji Pałac Tłokinia zostały docenione  w prestiżowym konkursie na najlepszą restaurację w Polsce, w którym Pałac Tłokinia  otrzymał nagrodę „Trzy Widelce”, czyli Grand Award 2016 według przewodnika Poland 100 Best Restaurant.

Czytaj więcej o: Nagroda specjalna „Trzy Widelce” dla Pałacu Tłokinia
Powiększ zdjęcie

Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Piłce Siatkowej

26 października 2016

W dniach 22-23 października 2016 r. w Opalenicy i Grodzisku Wlkp. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli reprezentacji powiatów w Piłkę Siatkową. W zmaganiach wzięła udział ośmioosobowa  reprezentacja powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Piłce Siatkowej
Powiększ zdjęcie

Nagrody i wyróżnienia dla ludzi kultury

25 października 2016

Powiatowe Spotkanie z Kulturą odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Opatówku, 21 października br. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród i wyróżnień dla działaczy i animatorów kultury za wkład i zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju i promocji powiatu kaliskiego. Powiat Kaliski to wyjątkowe miejsce na mapie Wielkopolski pod względem działalności kulturalnej. W zespołach i kapelach folklorystycznych, kołach gospodyń wiejskich czy orkiestrach dętych zrzeszonych jest blisko 1500 osób z terenu powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Nagrody i wyróżnienia dla ludzi kultury
Powiększ zdjęcie Zmiana%20na%20stanowisku%20Rektora%20PWSZ%20w%20Kaliszu

Zmiana na stanowisku Rektora PWSZ w Kaliszu

25 października 2016

Uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu miała miejsce 17 października br. w Auli Collegium Novum. Wydarzenie było połączone z przekazaniem insygniów władzy  rektorskiej nowej Rektor kaliskiej uczelni – prof. ndzw. dr hab. n. med. Magdalenie Pisarskiej – Krawczyk przez ustępującego Rektora prof. zw. dr inż. Jana Chajdę.

Czytaj więcej o: Zmiana na stanowisku Rektora PWSZ w Kaliszu
Powiększ zdjęcie Nadanie%20imienia%20św.%20Jana%20Pawła%20II%20Szkole%20Podstawowej%20w%20Moskurni

Nadanie imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Moskurni

25 października 2016

Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Moskurni odbyła się 23 października br. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz Powiatu Kaliskiego: Starosta Kaliski – Krzysztof Nosal oraz Członek Zarządu Monika Nowak, a także Radny Rady Powiatu Kaliskiego Mariusz Krupiński.  Starosta Kaliski wyraził swoje uznanie dla wyboru na Patrona Szkoły Wielkiego Polaka jakim był Papież Jan Paweł II.

Czytaj więcej o: Nadanie imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej w Moskurni
Powiększ zdjęcie Szlakiem%20pamięci%20Stefana%20Garczyńskiego%20w%20Kosmowie

Szlakiem pamięci Stefana Garczyńskiego w Kosmowie

24 października 2016

Kolejne wydarzenie z cyklu: „Szlakiem pamięci sławnych postaci powiatu kaliskiego” pod nazwą: „Życie i twórczość Stefana Floriana Garczyńskiego”- poety i przyjaciela Adama Mickiewicza, miało miejsce 14 października 2016 r. na placu przed Kościołem Parafialnym w Kosmowie. W tej miejscowości w 1805 roku urodził się poeta. Organizatorami przedsięwzięcia był Powiat Kaliski oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, a wydarzenie dofinansował Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gmina Ceków Kolonia.

Czytaj więcej o: Szlakiem pamięci Stefana Garczyńskiego w Kosmowie
Powiększ zdjęcie 105-te%20urodziny%20najstarszej%20mieszkanki%20Powiatu%20Kaliskiego

105-te urodziny najstarszej mieszkanki Powiatu Kaliskiego

21 października 2016

Starosta Kaliski  Krzysztof Nosal wraz z Wójtem Gminy Ceków – Kolonia  Mariuszem Chojnackiem złożyli najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz pogody ducha najstarszej mieszkance Powiatu Kaliskiego – Pani Zofii Zielińskiej z m. Nowa Plewnia w gm. Ceków-Kolonia. Szacowna Jubilatka świętowała 105. rocznicę swoich urodzin.

Czytaj więcej o: 105-te urodziny najstarszej mieszkanki Powiatu Kaliskiego

XXVI sesja Rady Powiatu Kaliskiego

21 października 2016

W dniu 28 października 2016 roku (piątek) o godz. 14.30 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5 odbędzie się XXVI sesja Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: XXVI sesja Rady Powiatu Kaliskiego

Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego

21 października 2016

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji, jakie odbędą się przed XXVI sesją Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Terminy i porządki posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Kolejne budki lęgowe dla ptaków rozwieszone

20 października 2016

20 nowych budek lęgowych zostało rozwieszonych na terenie Powiatu Kaliskiego w czwartek 20 października 2016r. Tym razem w akcji wzięli udział uczniowie klas 1 i 2 Szkoły Podstawowej w Chełmcach wraz z przedszkolakami tutejszego Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klas 5 i 6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Kaliszu wraz z dziećmi z Niepublicznego Przedszkola „Zielone Łąki” w Kaliszu.

Czytaj więcej o: Kolejne budki lęgowe dla ptaków rozwieszone

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

20 października 2016

o przebiegu konsultacji Programu Współpracy Powiatu Kaliskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok

Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego