Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Rajd Rowerowy Murowaniec 2016 ODWOŁANY

24 czerwca 2016

Szanowni Państwo, w związku z ostrzeżeniem meteorologicznym nr 38 wydanym przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, dotyczącym wysokich upałów organizatorzy w trosce o zdrowie uczestników postanowili odwołać Rajd Rowerowy Murowaniec 2016, który miał się odbyć 25 czerwca 2016 roku o godz. 9.00. Nowa data rajdu opublikowana zostanie w późniejszym terminie. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Czytaj więcej o: Rajd Rowerowy Murowaniec 2016 ODWOŁANY
Powiększ zdjęcie

Moja przygoda w muzeum

22 czerwca 2016

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przystąpiło po raz kolejny do organizacji Ogólnopolskiego Konkursu  Plastycznego „Moja przygoda w muzeum”. Do udziału zaproszono dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Na konkurs wpłynęło 166 prac w różnych kategoriach wiekowych.

Czytaj więcej o: Moja przygoda w muzeum
Powiększ zdjęcie

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej – Lisków 2016

22 czerwca 2016

IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej – Lisków 2016 odbył się 3 czerwca 2016 roku w gościnnych murach Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie. Organizatorami imprezy są niezmiennie od czterech lat Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Zespół Szkół nr 1 w Liskowie.

Czytaj więcej o: IV Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej – Lisków 2016
Powiększ zdjęcie

XI Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 czerwca 2016

XI Powiatowy  Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych  z terenu powiatu kalskiego odbył się w dniu 10 czerwca w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Łącznie w konkursie uczestniczyło 35 laureatów gminnych konkursów. Konkursowi patronował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal oraz Wielkopolski Kurator Oświaty. Organizatorami konkursu był Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Klub „ Blaszak” przy Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Czytaj więcej o: XI Powiatowy Konkurs Recytatorski
Powiększ zdjęcie

Kolonie w Smołdzińskim Lesie z dofinansowaniem KRUS

22 czerwca 2016

Stowarzyszenie KALISZ XXI jest od 1999 r. organizatorem wypoczynku letniego – kolonii dla dzieci i młodzieży. W tym roku także organizuje kolonie nad Bałtykiem, w Smołdzińskim Lesie. Dzieci których przynajmniej jeden rodzic lub prawny opiekun jest płatnikiem KRUS otrzymają DOFINANSOWANIE do kolonii.

Czytaj więcej o: Kolonie w Smołdzińskim Lesie z dofinansowaniem KRUS
Powiększ zdjęcie

Budzik Muzyczny w Tłokini Kościelnej

22 czerwca 2016

Piękna muzyka w pięknym przypałacowym parku – to propozycja nie do odrzucenia, przygotowana na niedzielne popołudnie, 3 lipca przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich. Bohaterami plenerowego koncertu będzie Trio im. Wiłkomirskich i dwie harfistki.  W pierwszą niedzielę lipca, na godzinę 17.00, Fundacja Rodziny Wiłkomirskich zaprasza do pałacu w Tłokini Kościelnej, a dokładniej rzecz ujmując do kolumnowej altany, by przy niewątpliwie sprzyjającej aurze i w otoczeniu przyrody poddać się urokowi niezwykłej muzyki w wykonaniu w sumie pięciorga artystów. Cały cykl „BUDZIK MUZYCZNY” współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Partnerami koncertu są Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gmina Opatówek i Fabryka Fortepianów Schimmel.

Czytaj więcej o: Budzik Muzyczny w Tłokini Kościelnej

Komunikat ostrzegawczy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

22 czerwca 2016

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 38 wydanego przez IMGW PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu dnia 22.06.2016 r.

Czytaj więcej o: Komunikat ostrzegawczy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej
Powiększ zdjęcie

Zaproszenie na Forum "Walory Turystyczne Powiatu Kaliskiego"

21 czerwca 2016
Powiększ zdjęcie

Jubileusz 35-lecia Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku

21 czerwca 2016

35-lecie Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbyło się w miniony piątek, 17 czerwca, w Opatówku. Jubileusz świętowano  w obecności gości i przyjaciół, którzy od lat wspierają misję muzeum. Podczas uroczystości wręczono medal zasłużony dla Powiatu Kaliskiego pof dr hab. prof.  Benjaminowi Vogel - pracownikowi naukowemu Uniwersytetu w Lund (Szwecja), profesorowi Uniwersytetu Szczecińskiego, współtwórcy i opiekunowi naukowemu kolekcji fortepianów i pianin w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Czytaj więcej o: Jubileusz 35-lecia Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
Powiększ zdjęcie Zaproszenie%20na%20bezpłatne%20badania%20mammograficzne

Bezpłatna mammografia

21 czerwca 2016

Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej z Poznania zaprasza kobiety w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Badania przeprowadzane będą 1 lipca 2016r. od godziny 9:00 przy Urzędzie Gminy Żelazków.

Czytaj więcej o: Bezpłatna mammografia
Powiększ zdjęcie

Pieniądze dla lokalnych grup działania z powiatu kaliskiego

17 czerwca 2016

Konferencja prasowa z udziałem wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego, Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Józefa Podłużnego prezesa Lokalnej Grupy Działania 7 "Kraina Nocy i Dni" oraz Zbigniewa Słodowego Prezesa LGD "Długosz Królewski" odbyła się 13 czerwca 2016 w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Omówiono podpisane umowy jakie Lokalne Grupy Działania z powiatu kaliskiego podpisały z Urzędem Marszałkowskim na wydatkowanie środków unijnych. Przyznane kwoty dostosowane są do wielkości lokalnych grup działania i ich opracowanych strategii.

Czytaj więcej o: Pieniądze dla lokalnych grup działania z powiatu kaliskiego
Powiększ zdjęcie

Estrada Folkloru Ziemi Kaliskiej

16 czerwca 2016

Estrada Folkloru Ziemi Kaliskiej połączona z wiosenną edycją kampanii „Uzależnia mnie tylko sport” odbyły się w Parku przy Szkole Podstawowej w Morawinie, w niedzielę 5 czerwca. Do Morawina zawitało liczne grono wystawców, głównie przedstawicieli sztuki ludowej. Podczas imprezy istniała możliwość zakupu rękodzieła na Targach Sztuki Ludowej, takich jak : wyroby z wikliny, słomy, ozdoby z bibuły i  papieru, hafty ludowe i rzeźby drewniane. Atrakcją dla gości było widowisko taneczne i śpiewacze, w wykonaniu zespołów ludowych z Południowej Wielkopolski. Zwieńczeniem Estrady Folkloru był występ Kapeli Ludowej BRZEZINY oraz loteria fantowa z cennymi nagrodami.

Czytaj więcej o: Estrada Folkloru Ziemi Kaliskiej
Powiększ zdjęcie

Nagrody dla laureatów konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”

16 czerwca 2016

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów tegorocznej edycji konkursu "Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego” odbyło się w Sali Recepcyjnej Kaliskiego Ratusza, w dniu 14 czerwca. Uczestnicy w ramach konkursu musieli opracować trzy spośród pięciu tematów, a były to : Stan wojenny w Kaliszu, Władysław Kościelniak i jego działalność artystyczna, Kaliski Rozmarek, Archiwum Państwowe w Kaliszu widziane oczami dzieci i młodzieży oraz Dziedzictwo rodziny Fibigerów. Gratulacje i nagrody wręczyli Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński, Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz oraz Dyrektor Archiwum Grażyna Schlender.

Czytaj więcej o: Nagrody dla laureatów konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”

Nabór wniosków w ramach programu PROSUMENT

16 czerwca 2016

Ogłoszony został nabór wniosków w ramach programu priorytetowego NFOŚiGW pn. "Wspieranie rozproszonych, odnawialnych źródeł energii. Część 2c) Prosument - linia dofinansowania z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii poprzez wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej". Nabór wniosków rozpocznie się 20 czerwca 2016 roku o godz. 8:00.

 

Czytaj więcej o: Nabór wniosków w ramach programu PROSUMENT