Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Strona Główna

Artykuły

Zaproszenie na Dożynki Wielkopolskie w Liskowie

28 sierpnia 2016
Powiększ zdjęcie

Rekordowa przebudowa dróg powiatowych i gminnch

24 sierpnia 2016

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wraz z członkiem Zarządu Benedyktem Owczarkiem podpisali umowy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego reprezentowanym przez wicemarszałka Krzysztofa Grabowskiego na przebudowę drogi powiatowej Pośrednik –Sobiesęki- Iwanowice Drugie. Umowy podpisało również 7 gmin powiatu: Ceków Kolonia, Lisków, Szczytniki, Mycielin, Stawiszyn, Brzeziny i Blizanów  na realizacje przebudowy dróg gruntowych w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich.

Czytaj więcej o: Rekordowa przebudowa dróg powiatowych i gminnch
Powiększ zdjęcie

Święto plonów w Gminie Ceków - Kolonia

24 sierpnia 2016

Dożynki Gminno – Parafialne Gminy Ceków Kolonia odbyły się w minioną niedzielę 21 sierpnia br. na placu przy Remizie Strażackiej w Przespolewie. Starostą tegorocznych dożynek był Zbigniew Wojciechowski,  a starościną Sylwia Kaczor. Ceremoniał Dożynkowy odbył się przy akompaniamencie Zespołu Śpiewaczego Cekowianki.

Czytaj więcej o: Święto plonów w Gminie Ceków - Kolonia

Utrudnienia w ruchu

23 sierpnia 2016

Informujemy, że w związku z przebudową drogi powiatowej nr 4612P na odcinku od Tłokini Nowej do Tłokoni Wielkiej, w dniach 23-24 sierpnia br. zostanie zamknięta ul. Św. Jana na odcinku od przejazdu kolejowego do Tłokini Wielkiej.

Czytaj więcej o: Utrudnienia w ruchu
Powiększ zdjęcie

Dożynki Gminy Blizanów

22 sierpnia 2016

Dożynki Gminne w Blizanowie odbyły się 21 sierpnia br. w miejscowości Lipe i połączone były z jubileuszem 600-lecia parafii Lipe. Święto plonów stało się okazją do przyznania odznaczeń: sześciu medali „Zasłużony dla gminy” i  czterech odznak honorowych „Zasłużony dla rolnictwa”. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli się przekonać o wyjątkowych walorach smakowitości przygotowanych przez 13 Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Blizanów. Powiat Kaliski podczas Dożynek reprezentował Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz.

Czytaj więcej o: Dożynki Gminy Blizanów
Powiększ zdjęcie

Święto plonów w Szczytnikach

22 sierpnia 2016

W strugach deszczu przebiegły tegoroczne Dożynki Gminno- Parafialne w Szczytnikach. W niedzielę 21 sierpnia tuż po mszy świętej barwny korowód dożynkowy przejechał z Iwanowic na plac przy OSP w Szczytnikach. -Deszcz jest potrzebny, a więc potraktujmy go jako kolejnego gościa tej uroczystości- mówił prowadzący wydarzenie Mariusz Janiak dyr. GOKu otwierając wydarzenie. Chleby dożynkowe wypieczone z tegorocznych zbóż przygotowały sołectwa  z gminy Szczytniki oraz straż z Iwanowic i gościnnie miejscowość Kamienna z parafii Iwanowice. Wszystkie dary przyjął gospodarz dożynek wójt Marek Albrecht wraz z przewodniczącym Rady Gminy Szczytniki.

Czytaj więcej o: Święto plonów w Szczytnikach

Zachęcamy do głosowania na Gminę Lisków

18 sierpnia 2016

W imieniu Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kapituły Konkursu oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej  w Poznaniu informujemy, że  Gmina Lisków zakwalifikowała się do szóstej edycji Konkursu WIELKOPOLSKA OTWARTA DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

 

Czytaj więcej o: Zachęcamy do głosowania na Gminę Lisków

Fundusze Europejskie na start – spotkanie informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim

18 sierpnia 2016

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące wsparcia osób planujących założenie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej o: Fundusze Europejskie na start – spotkanie informacyjne w Ostrowie Wielkopolskim
Powiększ zdjęcie

Dożynkowe świętowanie Gminy i Miasta Stawiszyn

17 sierpnia 2016

Czas podziękowania za plony, czyli Dożynki Parafialno-Gminne w Gminie i Mieście Stawiszyn odbyły się w dniu 14 sierpnia 2016 roku na terenie Klubu CKS  w miejscowości Zbiersk-Cukrownia. Słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu.

Czytaj więcej o: Dożynkowe świętowanie Gminy i Miasta Stawiszyn
Powiększ zdjęcie

Rajd „Tour de Calisia”

16 sierpnia 2016

W ramach VIII edycji ogólnopolskiego rajdu rowerowego „Tour de Calisia”, który odbył się 6 sierpnia, 350 rowerzystów ze 105 miejscowości z całej Polski przejechało wspólnie 100-kilometrową trasę po okolicach najstarszego miasta w Polsce.

Czytaj więcej o: Rajd „Tour de Calisia”

Terminy i porządek posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XXIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego

12 sierpnia 2016

Informacja o terminach i porządku posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XXIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Terminy i porządek posiedzeń Komisji stałych Rady Powiatu Kaliskiego przed XXIII sesją Rady Powiatu Kaliskiego

Porządek XXIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego

12 sierpnia 2016

Zawiadamiam, że w dniu 19 sierpnia 2016 roku (piątek) o godz. 14.00 w sali 103 Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Pl. Św. Józefa 5 odbędzie się XXIII sesja Rady Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Porządek XXIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego

Ogłoszenie

10 sierpnia 2016

Zarząd Powiatu Kaliskiego ogłasza przetarg ustny nieograniczony na wynajęcie garaży, położonych na nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie
Powiększ zdjęcie

Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze w Skarszewie

9 sierpnia 2016

XVIII Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze jednostek OSP powiatu kaliskiego odbyły się 7 sierpnia 2016 r. na boisku sportowym w Skarszewie. W rywalizacji wzięło udział 10 drużyn męskich i 8 żeńskich, które wcześniej zwyciężyły w eliminacjach gminnych.

Czytaj więcej o: Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze w Skarszewie
Powiększ zdjęcie

Wesele Bogumiła i Barbary podczas „Niedzieli u Niechciców”

9 sierpnia 2016

Ponad 1300 gości przybyło do Russowa  na ostatnią- z tegorocznego cyklu- „Niedzielę u Niechciców”.  Była to jedocześnie największa frekwencja zgromadzona podczas tegorocznego cyklu tych imprez. Tym razem na terenie parku przy Dworku Marii Dąbrowskiej można było obejrzeć wesele Bogumiła i Barbary oraz scenę związaną z młodzieńczą miłością Barbary Ostrzeńskiej do Józefa Toliboskiego, który zrywał dla niej nenufary.

Czytaj więcej o: Wesele Bogumiła i Barbary podczas „Niedzieli u Niechciców”