Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Paweł Raczyński wygrywa półmaraton w Murowańcu

Paweł Raczyński z Klubu Biegacza Baster Team wygrał wczoraj półmaraton w Murowańcu. Był jednym zawodnikiem, który zszedł poniżej 1:30. Osiągnął czas 1:27:04. Nad malowniczym zalewem wystartowało prawie 120 zawodników, którzy w tym roku mieli do wyboru trzy dystanse: 5, 10 i 21 kilometrów. Na starcie pojawili się również pasjonaci Nordic Walking, którzy pokonali dystans ok. 5 kilometrów. Głównym organizatorem zmagań był Klub Biegacza Baster Team. Wyniki uzyskane w półmaratonie zaliczane są do cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej.
Drugie miejsce na sztandarowym dystansie półmaratońskim zajął Tomasz Perliński, a niecałą minutę później na metę wpadł Dawid Ząbczyński. Bardzo dobrą dyspozycję wykazywał także Piotr Korzekwa z Drużyny Powiatu Kaliskiego, który zajął wysokie 5. miejsce w kategorii Open. Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Katarzyna Werner. Biegaczka z Malanowa na przebiegnięcie półmaratonu potrzebowała 1:43:14. Druga w klasyfikacji kobiecej była kolejna reprezentantka Drużyny Powiatu Kaliskiego - Justyna Matczak z Rajska.

Na 10 kilometrów najszybszy był Krzysztof Gałkowski z Kalisza, a na 5 km wygrał Wojciech Żarnecki - również mieszkaniec najstarszego miasta w Polsce.

Na starcie nie zabrakło entuzjastów "kijków". Klasyfikację Nordic Walking wygrał Wiktor Olszewski z Sieradza, który wyprzedził Damiana Abramowicza z Kalisza. W rywalizacji Nordic Walking wyniki nie były jednak najważniejsze, a przede wszystkim wspólna zabawa i ruch na świeżym powietrzu. Skutecznie o taki stan rzeczy zadbała grupa Kalisia Nordic Team Kalisz