Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - VI Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej

VI Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej

19 października 2018

W piątek, 19 października, Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie gościł uczestników VI Powiatowego Konkursu Piosenki Ekologicznej. Tegoroczna edycja organizowana była przez Powiat Kaliski i Zespół Szkół nr 1 w Liskowie. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawował Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal, który wręczał nagrody laureatom.

Czytaj więcej o: VI Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologicznej
Przejdź do - Trwają zapisy na Bieg Niepodległości 1918-2018. Przed nami kolejny akcent tegorocznego Grand Prix

Trwają zapisy na Bieg Niepodległości 1918-2018. Przed nami kolejny akcent tegorocznego Grand Prix

16 października 2018

Trwają zapisy na ostatni bieg z cyklu tegorocznego Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Tym razem, pasjonaci biegania wystartują w Kaliszu. "Bieg Niepodległości Kalisz 1918-2018" odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Będzie to świetna okazja by na sportowo świętować Jubileusz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegacze wyruszą w trasę 11 listopada o godzinie 09.00.

Czytaj więcej o: Trwają zapisy na Bieg Niepodległości 1918-2018. Przed nami kolejny akcent tegorocznego Grand Prix

Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego

16 października 2018

w sprawie przebiegu konsultacji Programu Współpracy Powiatu Kaliskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2019 rok.

Przejdź do - Koncert "Artyści dla Niepodległości" już w piątek w Żelazkowie

Koncert "Artyści dla Niepodległości" już w piątek w Żelazkowie

16 października 2018

W najbliższy piątek, 19 października o godzinie 18.00, patriotyczne brzmienia wypełnią wnętrza sali OSP w Żelazkowie. Właśnie wtedy odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Artyści dla Niepodległości. Wydarzenie zostanie zrealizowane ramach zadania "Śladami Polski Niepodległej" współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Organizatorami są: Powiat Kaliski, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny UAM oraz Gmina Żelazków.

Czytaj więcej o: Koncert "Artyści dla Niepodległości" już w piątek w Żelazkowie
Przejdź do - Już 19 października nowa wystawa czasowa w Muzeum Historii Przemysłu

Już 19 października nowa wystawa czasowa w Muzeum Historii Przemysłu

16 października 2018

Dyrektor Muzeum zaprasza wszystkich serdecznie na otwarcie nowej wystawy czasowej. Tym razem tematem przewodnim będzie 100-lecie Odzyskania Niepodległości. Otwarcie wystawy odbędzie się 19 października 2018 o godzinie 16.00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej o: Już 19 października nowa wystawa czasowa w Muzeum Historii Przemysłu
Przejdź do - Gminne uroczystości z okazji 100-lecia Odyskania Niepodległości w Brzezinach

Gminne uroczystości z okazji 100-lecia Odyskania Niepodległości w Brzezinach

15 października 2018

W niedzielę, 14 października w Brzezinach odbyły się Gminne uroczystości z okazji 100-lecia Odyskania Niepodległości. Obchody rozpoczęły się w kościele parafialnym, gdzie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny, następnie złożono kwiaty przy pomniku ofiar II wojny światowej a ostatnim punktem uroczystości było nadanie imienia ronda "100-lecia Odzyskania Niepodległości".

Czytaj więcej o: Gminne uroczystości z okazji 100-lecia Odyskania Niepodległości w Brzezinach
Przejdź do - Warsztaty szkolne w popularnym „Ogrodniku” już otwarte

Warsztaty szkolne w popularnym „Ogrodniku” już otwarte

15 października 2018

Uroczyste otwarcie warsztatów w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka z udziałem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysława Łuczaka odbyło się w poniedziałek 15 października w Opatówku. To właśnie w "Ogrodniku" realizowana była przebudowa i wyposażanie wnętrz na potrzeby funkcjonowania warsztatów szkolnych. Inwestycja zrealizowana została w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę 2 085 000,00 zł, w tym aż 1 622 275,82 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Celem inwestycji było podniesienie jakości pracy szkoły oraz zwiększenie szans absolwentów na podjęcie pracy w wysoko wyspecjalizowanych firmach z branży rolniczo-ogrodniczej.

Czytaj więcej o: Warsztaty szkolne w popularnym „Ogrodniku” już otwarte
Przejdź do - Starosta Kaliski z tytułem "Samorządowiec 20-lecia"

Starosta Kaliski z tytułem "Samorządowiec 20-lecia"

15 października 2018

Zarząd Związku Powiatów Polskich przyznał Staroście Kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi tytuł "Samorządowiec 20-lecia". Oficjalne przekazanie Honorowej Statuetki Związku Powiatów Polskich nastąpiło w poniedziałek, 15 października, podczas LIII sesji Rady Powiatu Kaliskiego. Nagrodę wręczył Starosta Brzeziński i członek Zarządu ZPP Edmund Kotecki.

Czytaj więcej o: Starosta Kaliski z tytułem "Samorządowiec 20-lecia"
Przejdź do - Podsumowano V kadencję Rady Powiatu Kaliskiego

Podsumowano V kadencję Rady Powiatu Kaliskiego

15 października 2018

W poniedziałek, 15 października, w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu odbyła się LIII sesja Rady Powiatu Kaliskiego. Sesja miała wyjątkowy charakter,  podczas obrad podsumowano V Kadencję Rady Powiatu Kaliskiego, a także uroczyście podziękowano Radnym za pracę na rzecz wspólnoty lokalnej przez ostatnie 4 lata.

Czytaj więcej o: Podsumowano V kadencję Rady Powiatu Kaliskiego
Przejdź do - Powiatowo-Gminny Dzień Edukacji Narodowej połączono z otwarciem przedszkola w Piotrowie

Powiatowo-Gminny Dzień Edukacji Narodowej połączono z otwarciem przedszkola w Piotrowie

12 października 2018

Uroczyste obchody Powiatowo - Gminnego Dnia Edukacji Narodowej 2018 odbyły się 10 października 2018 w Piotrowie. Połączone były z przekazaniem do użytkowania Publicznego Przedszkola Samorządowego przy Zespole Szkół w Piotrowie.

Czytaj więcej o: Powiatowo-Gminny Dzień Edukacji Narodowej połączono z otwarciem przedszkola w Piotrowie

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

12 października 2018

Przejdź do - Biegiem po pomoc dla Edyty

Biegiem po pomoc dla Edyty

12 października 2018

Ponad 15 tysięcy złotych zebrano podczas zbiórki publicznej organizowanej, na rzecz kaliskiej biegaczki Edyty Marciniak. W zbiórkę zaangażowani są pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu, środowisko biegaczy z Kalisza i powiatu, policyjny klub biegacza, fani piłki ręcznej  i wielu ludzi dobrej woli.

Czytaj więcej o: Biegiem po pomoc dla Edyty
Przejdź do - Projekt Rimini 2018

Projekt Rimini 2018

12 października 2018

8 października 2018 r. w auli Zespołu Szkół w Liskowie odbyła się uroczysta inauguracja projektu Staże w Rimini kluczem do sukcesu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego we współpracy z centrum szkoleniowym Sistema Turismo.

Czytaj więcej o: Projekt Rimini 2018
Przejdź do - 65-lecie Szpitala w Wolicy. Starostowie Powiatu Kaliskiego nagrodzeni

65-lecie Szpitala w Wolicy. Starostowie Powiatu Kaliskiego nagrodzeni

10 października 2018

We wtorek, 9 października, w Starej Powozowni w Gołuchowie, odbyły się uroczyste obchody 65-lecia Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Podczas celebrowania tego wyjątkowego Jubileuszu podziękowania i honorowe statuetki dla "Przyjaciół Szpitala" otrzymali Starostowie Powiatu Kaliskiego – Krzysztof Nosal i Jan Adam Kłysz.

Czytaj więcej o: 65-lecie Szpitala w Wolicy. Starostowie Powiatu Kaliskiego nagrodzeni
Przejdź do - Młodzi uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe

Młodzi uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe

9 października 2018

Uczniowie z Goliszewa odwiedzili w miniony poniedziałek siedzibę Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Wizyta młodzieży odbywała się w ramach projektu „Matma w życiu x 2”, którego koordynatorem jest Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Kaliskiego i Prezes stowarzyszenia Nasze Kaliskie, Alicja Łuczak. W siedzibie Powiatu Kaliskiego, uczniowie zapoznali się z pracą Wydziału Geodezji, Kartografii, Katastru, a także wysłuchali wykładu dotyczącego funkcjonowania samorządu powiatowego i prezentującego atrakcje turystyczne oraz kulturalne zlokalizowane na terenie naszego powiatu.

Czytaj więcej o: Młodzi uczniowie odwiedzili Starostwo Powiatowe