Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zarząd Powiatu Kaliskiego

28 kwietnia 2017

ogłasza nabór do komisji opiniującej oferty na zlecenie realizacji w latach 2017-2021 zadania publicznego w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Zarząd Powiatu Kaliskiego

28 kwietnia 2017

ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej.

Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych prowadzących działalność w zakresie wspierania rodziny, pieczy zastępczej lub pomocy społecznej.

Przejdź do - Najlepsi tancerze w powiecie zaprezentowali się na Przeglądzie Formacji Tanecznych w Liskowie

Najlepsi tancerze w powiecie zaprezentowali się na Przeglądzie Formacji Tanecznych w Liskowie

24 kwietnia 2017

Rekordowa liczba 300 tancerzy reprezentujących 15 zespołów wzięła udział w XIII Powiatowym Przeglądzie Formacji Tanecznych, który odbył się 22 kwietnia na Hali Widowiskowo - Sportowej w Liskowie. Celem przeglądu była popularyzacja zespołowych form tanecznych wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ośrodków kultury z  powiatu kaliskiego, a także prezentacja różnorodnych technik i stylów sztuki tanecznej. Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Urząd Gminy w Liskowie.

Czytaj więcej o: Najlepsi tancerze w powiecie zaprezentowali się na Przeglądzie Formacji Tanecznych w Liskowie

Już w ten weekend zapraszamy na Targi do Opatówka

30 kwietnia 2017
Przejdź do - Pobiegli w Wiośnie Cekowskiej

Pobiegli w Wiośnie Cekowskiej

22 kwietnia 2017

Biegi Uliczne Wiosna Cekowska odbyły się w sobotę, 22 kwietnia w Cekowie. Po raz kolejny organizatorami biegów była Gmina Ceków Kolonia oraz Powiat Kaliski. Podczas tegorocznej XXVII edycji, oprócz Biegu Głównego na dystansie 5 km i Biegu Przedszkolaka, po raz pierwszy odbył się Bieg Rodzinny.

Czytaj więcej o: Pobiegli w Wiośnie Cekowskiej
Przejdź do - Wypalanie traw jest zabronione

Wypalanie traw jest zabronione

22 kwietnia 2017

Konferencja pn. "STOP pożarom traw” odbyła się 21 kwietnia 2017 roku  w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Konferencja organizowana była w ramach kampanii STOP POŻAROM TRAW - ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA przez Komendanta Miejskiego PSP w Kaliszu Slawomira Kotońskiego, a patronat nad konferencją objął  Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Wypalanie traw jest zabronione

Zapisz się na Rajd Rowerowy w ramach II Weekendu na Szlaku Piastowskim

5 maja 2017
Przejdź do - II weekend na Szlaku Piastowskim

II weekend na Szlaku Piastowskim

19 kwietnia 2017

W dniach 5 - 7 maja zaplanowano tegoroczną edycję "Weekendu na Szlaku Piastowskim", podczas którego można będzie skorzystać z wielu specjalnie przygotowanych atrakcji w tym m.in. koncertów, wyciceczek z przewodnikiem, warsztatów czy inscenizacji. Wszystkie obiekty Szlaku Piastowskiego zjednoczyły się organizując święto szlaku, które tym razem poświęcone będzie życiu codziennemu w piastowskim grodzie.

Czytaj więcej o: II weekend na Szlaku Piastowskim
Przejdź do - Pióro Starosty Kaliskiego

Pióro Starosty Kaliskiego

19 kwietnia 2017

„Niemalże hebanowy wszechpanujący mrok powoli się rozrzedza. Bezbrzeżna czerń ustępuje szarościom…”- między innymi z takimi językowymi pułapkami zmierzyli się uczestnicy IV Powiatowego Konkursu Ortograficznego „ O pióro Starosty Kaliskiego”. Konkurs odbył się 31 marca 2017 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.

Czytaj więcej o: Pióro Starosty Kaliskiego
Przejdź do - Zapraszamy na konferencję STOP pożarom traw

Zapraszamy na konferencję STOP pożarom traw

6 kwietnia 2017

Konferencja pn. "STOP pożarom traw” odbędzie się 21 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Patronat nad konferencją objął  Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Konferencja organizowana jest w ramach kampanii STOP POŻAROM TRAW - ZIEMIA JEST TYLKO JEDNA realizowanej pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Czytaj więcej o: Zapraszamy na konferencję STOP pożarom traw
Przejdź do - Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

14 kwietnia 2017

Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir odbyły się w Poznaniu 12 kwietnia 2017 roku. Hołd poległym i pomordowanym na Wschodzie Polakom w imieniu mieszkańców Powiatu Kaliskiego złożył Jan Adam Kłysz Wicestarosta Kaliski.

Czytaj więcej o: Obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Przejdź do - Poetyckie i prozatorskie potyczki z językiem niemieckim

Poetyckie i prozatorskie potyczki z językiem niemieckim

13 kwietnia 2017

Już po raz piąty w murach gimnazjum w Brzezinach  młodzież gimnazjalna i licealna mogła wziąć udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Niemieckojęzycznej „Du bist toll” pod honorowym  patronatem Starosty Kaliskiego. 7 kwietnia 2017r. przed komisją konkursową stanęło 16 dziewcząt z gimnazjów w Godzieszach Wielkich, Koźminku, Opatówku, Rajska, Tłokini Wielkiej i Brzezinach.

Czytaj więcej o: Poetyckie i prozatorskie potyczki z językiem niemieckim
Przejdź do - Program edukacji "Żegluj z nami Wielkopolsko"

Program edukacji "Żegluj z nami Wielkopolsko"

13 kwietnia 2017

Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski planuje rozpocząć program edukacji obywatelskiej i żeglarskiej pod nazwą „Żegluj z nami Wielkopolsko”. Założeniem projektu jest kształtowanie postaw obywatelskich młodzieży  naszego regionu.

 

Czytaj więcej o: Program edukacji "Żegluj z nami Wielkopolsko"

Nowa poradnia od września w powiecie

11 kwietnia 2017

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opatówku rozpocznie swoja działalność  1 września 2017 roku zgodnie z podjętą  uchwałą Nr XXX/360/2017  Rady Powiatu Kaliskiego z dnia 25 stycznia 2017 roku. Siedziba poradni znajdować się będzie w Opatówku przy ul. Parkowej 1, na I piętrze budynku internatu Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku.  Ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Opatówku, którego rozstrzygnięcie zostało zaplanowane  na 25 kwietnia 2017 roku.

 

Czytaj więcej o: Nowa poradnia od września w powiecie

Mieczysław Łuczak Burmistrzem gminy Opatówek

7 kwietnia 2017

Mieczysław Łuczak Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego został Burmistrzem Gminy  Opatówek na jeden dzień. To dziś w gminie zamiast Sebastiana Wardęckiego, urzędował przewodniczący Rady Powiatu. Wspólnie ustalili kolejne potrzebne inwestycje dla gminy Opatówek.  A wszystko po to by wesprzeć akcję charytatywna „Gramy dla Nikodema”.

Czytaj więcej o: Mieczysław Łuczak Burmistrzem gminy Opatówek