Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Świąteczna Wystawa w Starostwie

Świąteczna Wystawa w Starostwie

11 grudnia 2017

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac świątecznych  przedstawiającą piękno i magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wystawa przygotowana została przez osoby niepełnosprawne intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi będące podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy im. Jana Pawła II w Liskowie. Wystawę można oglądać w holu Starostwa Powiatowego w Kaliszu od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania.

Przejdź do - Magiczne Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Niedźwiadach

Magiczne Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Niedźwiadach

9 grudnia 2017

Było magicznie, świątecznie, tradycyjnie i nie zabrakło prezentów dla nikogo. XV Świąteczne Spotkanie z Tradycją już za nami, odbyło się 9 grudnia w restauracji „Bursztynowy Dwór” w gminie Żelazków. Goście mogli spróbować wyjątkowych smaków z 12 stołów wigilijnych przygotowanych przez gminy powiatu kaliskiego i powiatowe Zespoły Szkół w Liskowie i Opatówku. Można było też posłuchać bardzo charyzmatycznego występu wychowawców i uczniów Szkoły Muzycznej ze Lwowa i obejrzeć występy dzieci ze szkoły w Biernatkach, a przy świątecznie nakrytych stołach śpiewał Zespół Kabaretowo- Ludowy Niechcice z Żelazkowa.

 

Czytaj więcej o: Magiczne Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Niedźwiadach
Przejdź do - Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu

Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu

8 grudnia 2017

Uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK odbyła się w sali recepcyjnej kaliskiego ratusza w dniu 28 listopada 2017. W uroczystości wziął udział Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński oraz Starosta Kaliskiego Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu
Przejdź do - Spotkanie wigilijne w Chełmcach

Spotkanie wigilijne w Chełmcach

8 grudnia 2017

2 grudnia w Domu Strażaka OSP w Chełmcach odbyła się Kolacja Wigilijna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP w Chełmcach. Ponad 200 mieszkańców Chełmc i Wolicy a także zaproszonych gości wzięło udział w spotkaniu, podczas którego z koncertem wystąpiła orkiestra dęta OSP Chełmce pod batutą Wojciecha  Olejnika. W spotkaniu Powiat Kaliski reprezentowali Starosta Powiatu Kaliskiego Krzysztof Nosal, Wicestarosta Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz, Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Mieczysław Łuczak, oraz Radny  Krzysztof Dziedzic.

Czytaj więcej o: Spotkanie wigilijne w Chełmcach

Stypendia Starosty Kaliskiego przyznane

5 grudnia 2017

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Kaliszu znajdują się wykazy uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz studentów, którzy otrzymali stypendium Starosty Kaliskiego za rok szkolny 2016/2017.

Czytaj więcej o: Stypendia Starosty Kaliskiego przyznane

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

30 listopada 2017

Zarząd Powiatu Kaliskiego informuje o ogłoszeniu:

  • otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w 2018 roku zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
  • otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
  • naboru do Komisji Konkursowej opiniującej oferty na realizację w 2018 r. zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej
Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego
Przejdź do - Potrzebne artykuły medyczne dla Mołdawii

Potrzebne artykuły medyczne dla Mołdawii

7 grudnia 2017

Kolejną zbiórkę w ramach pomocy dla Mołdawii organizuje Starostwo Powiatowe w Kaliszu. Tym razem potrzebne są środki medyczne typu: jednorazowe strzykawki, igły, środki opatrunkowe, środki dezynfekcji. Jeśli ktoś chce wesprzeć akcje to zbiórka potrwa do 15 grudnia 2017 roku. Konwój z darami z powiatu kaliskiego wyruszy w połowie stycznia 2018 roku.

Czytaj więcej o: Potrzebne artykuły medyczne dla Mołdawii
Przejdź do - Gmina Ceków-Kolonia na Centralnych Targach Rolniczych Warsaw Expo w Nadarzynie

Gmina Ceków-Kolonia na Centralnych Targach Rolniczych Warsaw Expo w Nadarzynie

5 grudnia 2017

Gmina Ceków-Kolonia prezentowała swoje walory turystyczne oraz  potrawy bożonarodzeniowe na stoisku promocyjnym  podczas Targów Rolniczych w Nadarzynie, w dniu 1 grudnia br.  Swoje  wyroby tj.  ręcznie wykonane ozdoby, dekoracje świąteczne zaprezentowali twórcy ludowi Pani Halina Grzegorek, Katarzyna Koniak i Jadwiga Moras.  Zespół Śpiewaczy "Cekowianki" wystąpił na głównej scenie ze świątecznym repertuarem.

Czytaj więcej o: Gmina Ceków-Kolonia na Centralnych Targach Rolniczych Warsaw Expo w Nadarzynie

Informacja Wydziału Komunikacji

12 grudnia 2017

Informujemy, że w związku z planowaną inwentaryzacją Wydział Komunikacji będzie czynny:
w dniu 29.12.2017r. do godz. 10.00
w dniu 02.01.2018r. od godz. 11.00

Za utrudnienia przepraszamy

Przejdź do - "Sport dla Wszystkich"

"Sport dla Wszystkich"

4 grudnia 2017

Minister Sportu i Turystyki podpisał decyzję w sprawie ogłoszenia Programu „Sport dla Wszystkich” w ramach upowszechniania sportu w społeczeństwie poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu różnych grup społecznych i środowiskowych. Minister Sportu i Turystyki przeznaczył z budżetu państwa na realizację Programu w 2018 roku kwotę 24 000 000,00 zł. Wnioski należy składać osobiście, drogą pocztową lub w formie przesyłki kurierskiej oraz przesyłać elektronicznie w systemie AMODIT w terminie do 20 grudnia 2017 r.  Rozpatrzenie wniosków nastąpi nie później niż do 20 lutego 2018 r.

Czytaj więcej o: "Sport dla Wszystkich"
Przejdź do - Wnioski Powiatu Kaliskiego wśród liderów listy rankingowej - Starosta dziękuje Gminom

Wnioski Powiatu Kaliskiego wśród liderów listy rankingowej - Starosta dziękuje Gminom

30 listopada 2017

Powiat kaliski na szczycie listy rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Tym razem wniosek na przebudowę 14,6 km drogi z Żydowa do Porwit jest na drugim miejscu listy zdobywając tym samym 29,29 punktów,  czyli o 0,2 punktu mniej niż lider listy – powiat leszczyński. Nasz drugi wniosek na przebudowę ponad 18 km drogi Morawin - Szadek zajął piąte miejsce na liście rankingowej z punktacją 27,53.

Czytaj więcej o: Wnioski Powiatu Kaliskiego wśród liderów listy rankingowej - Starosta dziękuje Gminom
Przejdź do - Otwarcie drogi powiatowej Opatówek- Marchwacz- Lipka

Otwarcie drogi powiatowej Opatówek- Marchwacz- Lipka

29 listopada 2017

 Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wraz z Wójtem Gminy Szczytniki Markiem Albrechtem i Burmistrzem gminy Opatówek Sebastianem Wardęckim otworzyli w środę nowo przebudowaną drogę powiatową z Opatówka, przez Michałów, Marchwacz, Cieszyków, Staw, Lipka z odbiciem z Cieszykowa do Szczytnik. To prawie 17 km. Wartość inwestycji 6.108.118 zł. W uroczystościach wzięła udział Wicewojewoda Wielkopolski Marlena Maląg. Dofinansowanie z budżetu Państwa do inwestycji wyniosło 2.844.056 zł. Powiat Kaliski przeznaczył  1.908.666 zł. Gmina Szczytniki dofinansowała 918.115 zł, a gmina Opatówek 437.281 zł.

Czytaj więcej o: Otwarcie drogi powiatowej Opatówek- Marchwacz- Lipka
Przejdź do - Uroczyste otwarcie nowego budynku  Sądu Okręgowego w Kaliszu

Uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego w Kaliszu

29 listopada 2017

Otwarcie nowej siedziby Sądu Okręgowego w Kaliszu, przy Al. Wolności 11 odbyło się w dniu 27 listopada. Oficjalnego otwarcia  dokonali m.in. Beata Kempa Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Łukasz Piebiak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Wśród zaproszonych gości byli Krzysztof Nosal Starosta Kaliski, Grzegorz Sapiński Prezydent Maista Kalisza oraz sędziowie, prokuratorzy, pracownicy sądu.

Czytaj więcej o: Uroczyste otwarcie nowego budynku Sądu Okręgowego w Kaliszu
Przejdź do - Złote Gody w Zbiersku

Złote Gody w Zbiersku

28 listopada 2017

Uroczystość wręczenia medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zbiersku w dniu 23 listopada 2017 r. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dekoracji medalami dokonała Burmistrz Stawiszyna Justyna Urbaniak w obecności rodzin jubilatów oraz zaproszonych gości: Wicestarosty Kaliskiego Jana Adama Kłysza, Przewodniczącej Rady Miejskiej Barbary Włodarczyk, Skarbnika – Anny Manikowskiej, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Ilony Gałązki, Dyrektora MGOK w Zbiersku – Joanny Górskiej. Uroczystość uświetnił występ zespołu Stawiszynianki z Gminy i Miasta Stawiszyn.

Czytaj więcej o: Złote Gody w Zbiersku
Przejdź do - Piotr Majas Szachowym Mistrzem Polski Rolników

Piotr Majas Szachowym Mistrzem Polski Rolników

28 listopada 2017

V Szachowe Mistrzostwa Polski Rolników odbyły się w Przysieku koło Torunia  w obiektach Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w sobotę 25 listopada 2017 r. Do rywalizacji stanęło 61 zawodników z całej Polski, w tym dwie kobiety. W zawodach wziął udział również mieszkaniec Powiatu Kaliskiego Piotr Majas mieszkający w Niemieckiej Wsi. Piotr okazał się najlepszym zawodnikiem, po dziewięciu rundach  zdobył 8 pkt. (7 zwycięstw i dwa remisy) pokonując rywali.  Wyprzedził  m.in. kilku  zawodników  z tytułem Mistrza FIDE oraz mistrza Unii Europejskiej do lat 14. Zdobył również statuetkę  dla najlepszego zawodnika z wielkopolski ufundowaną przez Dyrektora WODR w Poznaniu.

Czytaj więcej o: Piotr Majas Szachowym Mistrzem Polski Rolników