Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Ogłoszenie o przetargu na dzierżawę nieruchomości Skarbu Państwa

21 lutego 2018

Starosta Kaliski ogłasza przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości, stanowiących własność Skarbu Państwa, na okres od 1 kwietnia 2018 r. do 28 lutego 2021 r.

Przejdź do - „Dawnej fonii czar” – wystawa sprzętu radiofonicznego i telewizyjnego

„Dawnej fonii czar” – wystawa sprzętu radiofonicznego i telewizyjnego

21 lutego 2018

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, gdzie już w ten czwartek 22 lutego, o godz. 17.00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy sprzętu radiofonicznego i telewizyjnego pt. „Dawnej fonii czar”.

Czytaj więcej o: „Dawnej fonii czar” – wystawa sprzętu radiofonicznego i telewizyjnego
Przejdź do - Uwaga hodowcy trzody chlewnej

Uwaga hodowcy trzody chlewnej

20 lutego 2018

Od 27 lutego 2018 r. zacznie obowiązywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej rozporządzenie MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (Dz. U z 2018 r. poz. 360), w którym:

Czytaj więcej o: Uwaga hodowcy trzody chlewnej
Przejdź do - Popołudnia z planszówkami

Popołudnia z planszówkami

19 lutego 2018

Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku zaprasza do udziału w spotkaniach poświęconych grom planszowym. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21 lutego 2018 r. (środa) w siedzibie biblioteki w Opatówku (Plac Wolności 18),godz. 17.00. Do udziału w spotkaniach będzie można dołączyć w dowolnym czasie. Propozycja Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku jest alternatywą dla rozmaitych sposobów spędzania wolnego czasu a, że granie w planszówki jest fajne, coraz bardziej popularne i pozwala na świetną integrację międzyludzką nie można z niej nie skorzystać.

Czytaj więcej o: Popołudnia z planszówkami
Przejdź do - SMOG W KALISZU!!! – po raz 15 w tym roku przekroczono dopuszczalne normy jakości powietrza

SMOG W KALISZU!!! – po raz 15 w tym roku przekroczono dopuszczalne normy jakości powietrza

16 lutego 2018

W związku z ogłoszeniem 16 lutego 2018 r. przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, kolejnego w tym roku przekroczenia norm jakości powietrza dla Kalisza, Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że mieszkańcy miasta i powiatu Kaliskiego mogą kontrolować stan powietrza za pomocą bezpłatnej aplikacji mobilnej Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska pt. „Jakość Powietrza w Polsce”.
Aplikacja prezentuje dane bieżące o jakości powietrza z automatycznych stacji pomiarowych funkcjonujących w ramach Państwowego Monitoringu Środowiska (PMŚ). Dane dotyczą aktualnych stężeń pyłu PM10, pyłu PM2,5, dwutlenku siarki (SO2), dwutlenku azotu (NO2), tlenku węgla (CO), benzenu (C6H6) i ozonu (O3).

Czytaj więcej o: SMOG W KALISZU!!! – po raz 15 w tym roku przekroczono dopuszczalne normy jakości powietrza
Przejdź do - Drogi do Niepodległości w Brzezinach

Drogi do Niepodległości w Brzezinach

14 lutego 2018

Wystawa historyczna pn. "Drogi do Niepodległości" a także lekcje historyczne zaprezentowane zostały dzieciom i młodzieży w Szkole Podstawowej w Brzezinach. Jest to element  Powiatowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Wystawa, podobnie jak koncerty patriotyczne "Artyści dla Niepodległości", będą gościć w każdej gminie powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Drogi do Niepodległości w Brzezinach
Przejdź do - Agro Akademia Warzywnicza dla rolników z powiatu kaliskiego

Agro Akademia Warzywnicza dla rolników z powiatu kaliskiego

13 lutego 2018

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wziął udział w Agro Akademii BASF, która odbyła się 13 lutego 2018 roku w Hotelu Kristoff w Łaszkowie. W przedsięwzięciu edukacyjnym zainicjowanym przez firmę BASF Polska oraz Powiatowy Zespół Doradczy Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kaliszu wzięło udział ponad 100 rolników z terenu powiatu kaliskiego.

Czytaj więcej o: Agro Akademia Warzywnicza dla rolników z powiatu kaliskiego
Przejdź do - Powiat Kaliski z pozytywną oceną w konkursie Modernizacja Roku 2017

Powiat Kaliski z pozytywną oceną w konkursie Modernizacja Roku 2017

13 lutego 2018

Skrzydło Wschodnie Starostwa Powiatowego w Kaliszu przy ulicy Kolegialnej 4 uzyskało pozytywną ocenę w I etapie konkursu „Modernizacja Roku 2017” organizowanego przez Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego i Targi Pomorskie Sp. z o.o.

Czytaj więcej o: Powiat Kaliski z pozytywną oceną w konkursie Modernizacja Roku 2017
Przejdź do - VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018

VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018

13 lutego 2018

VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018, w ramach którego dzieci i młodzież z powiatu kaliskiego zaprezentowały bożonarodzeniowe widowiska sceniczne odbył się w środę 7 lutego. Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia była, już po raz szósty, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biernatkach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły „Nasze Dzieci”, a patronat honorowy objął Wójt Gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski.

Czytaj więcej o: VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018
Przejdź do - Uczniowie „Ogrodnika” wygrali Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołajczyku

Uczniowie „Ogrodnika” wygrali Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołajczyku

12 lutego 2018

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku osiągnęli duży sukces podczas VIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Mikołajczyku. „Ogrodnicy” w konkursie rozegranym 03 lutego 2018r. w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu okazali się bezkonkurencyjni i zajęli zespołowo 1. miejsce.

Czytaj więcej o: Uczniowie „Ogrodnika” wygrali Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Mikołajczyku
Przejdź do - Sztab 1862 podsumował Kaliskie Imprezy Zamknięte

Sztab 1862 podsumował Kaliskie Imprezy Zamknięte

12 lutego 2018

Podsumowanie XII edycji Kaliskich Imprez Zamkniętych odbyło się 09 lutego 2018 r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Zbiórki przeprowadzane przez wolontariuszy przyniosły znakomity, rekordowy wręcz efekt. Zebrano bowiem ponad 36 000  złotych.

Czytaj więcej o: Sztab 1862 podsumował Kaliskie Imprezy Zamknięte
Przejdź do - Nowe projekty Fundacji Dzieciom POMAGAJ

Nowe projekty Fundacji Dzieciom POMAGAJ

8 lutego 2018

Od 2018 roku Fundacja Dzieciom „POMAGAJ” z siedzibą w Wolicy, doceniając ogromne zaangażowanie i zaufanie rodziców, wprowadza kilka nowych projektów pomocowych skierowanych do uczniów naszej szkoły specjalnej i ośrodka TĘCZA.

Czytaj więcej o: Nowe projekty Fundacji Dzieciom POMAGAJ
Przejdź do - Wybieramy „Wielkopolskiego Lekarza z Sercem”

Wybieramy „Wielkopolskiego Lekarza z Sercem”

7 lutego 2018

Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolska Izba Lekarska uruchomiły II edycję Konkursu „Wielkopolski Lekarz z Sercem im. Kazimierza Hołogi”. Nabór kandydatów rozpoczął się 17 stycznia i potrwa do 28 lutego 2018 r.

Czytaj więcej o: Wybieramy „Wielkopolskiego Lekarza z Sercem”
Przejdź do - Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie

Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie

6 lutego 2018

Noc z 27 na 28 stycznia 2018 roku na zawsze pozostanie w pamięci uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Liskowie przygotowującego do pracy w służbach mundurowych  i jednostkach zarządzania kryzysowego oraz Technikum nr 1 im. ks. Wacława Blizińskiego w Liskowie, a także wychowawców i ich rodziców. Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie rozpoczął się o godzinie 18:00 w restauracji „Gościnna” w Stawie dokładnie na sto dni przed otwarciem pierwszego arkusza egzaminacyjnego.

Czytaj więcej o: Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Liskowie
Przejdź do - Rada Powiatu Kaliskiego zajęła stanowisko w sprawie poszerzenia Miasta Kalisza

Rada Powiatu Kaliskiego zajęła stanowisko w sprawie poszerzenia Miasta Kalisza

6 lutego 2018

Przedmiotem obrad piątkowej Sesji Rady Powiatu Kaliskiego była uchwała w sprawie stanowiska dotyczącego rozpoczętej procedury poszerzenia granic administracyjnych Miasta Kalisza o tereny wchodzące w skład Powiatu Kaliskiego. Radni podjęli uchwałę jednogłośnie.

Czytaj więcej o: Rada Powiatu Kaliskiego zajęła stanowisko w sprawie poszerzenia Miasta Kalisza