Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Zapraszamy na wspólne czytanie Konstytucji RP

Zapraszamy na wspólne czytanie Konstytucji RP

24 marca 2017

Wspólne czytanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się 2 kwietnia 2017 roku o godz. 10.00 w sali kameralnej Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.

Czytaj więcej o: Zapraszamy na wspólne czytanie Konstytucji RP

Informacja

24 marca 2017

Informujemy, że w dniach 30 marca 2017 r. – 31 marca 2017 r. Wydział Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej będzie przenosił się do nowej siedziby tzw. skrzydła wschodniego Starostwa Powiatowego w Kaliszu, przy ulicy Kolegialnej 4 (wejście od ulicy Łaziennej – obok Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu).

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności bardzo przepraszamy.

Przejdź do - Podwórko Talentów NIVEA

Podwórko Talentów NIVEA

23 marca 2017

Wystartowała kolejnej edycji konkursu pn. „Podwórko Talentów NIVEA”. Akcja skierowana jest do szkół podstawowych i domów kultury. Przystąpienie do akcji jest bardzo proste  i odbywa się za pomocą specjalnie stworzonej platformy internetowej.  Wystarczy w okresie od 13 marca do 7 maja 2017 r. wskazać  lokalizacje na której terenie  NIVEA  będzie mogła wybudować podwórko i przekazać w załączeniu wypełniony formularza zgłoszeniowy oraz nagranie krótkiego filmu z udziałem dzieci prezentujących swoje talenty  z wybranej szkoły podstawowej, domu kultury, świetlicy, czy też  specjalnie zorganizowanej  na potrzeby konkursu grupy.

Czytaj więcej o: Podwórko Talentów NIVEA
Przejdź do - Targi Wiatr i Woda w Warszawie

Targi Wiatr i Woda w Warszawie

20 marca 2017

Powiat Kaliski prezentował się podczas trzydniowych (17 – 19 marca) Targów Wiatr i Woda w Warszawie, przy wspólnym stoisku Wielkiej Pętli Wielkopolski obok Powiatu Konińskiego. Powiat Kaliski miał taką możliwość dzięki członkostwu w Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej.  Stoisko Powiatu odwiedziły tłumy zwiedzających, którzy mogli poznać atrakcyjne miejsca powiatu kaliskiego oraz wziąć udział w konkursie wiedzy. Oprócz informacji o naszych akwenach i walorach przyrodniczych  zwiedzający mieli okazję posłuchać jak „Smakuje Powiat Kaliski” w ramach promocji Szlaku Kulinarnego "Kaliskie Smaki", a także o naszej perełce czyli „Szlaku Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej”.

Czytaj więcej o: Targi Wiatr i Woda w Warszawie
Przejdź do - Apel Prezesa KRUS o zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy z nawozami oraz środkami ochrony roślin

Apel Prezesa KRUS o zachowanie bezpieczeństwa podczas pracy z nawozami oraz środkami ochrony roślin

20 marca 2017
Przejdź do - Powiatowe szkoły na X Targach Edukacyjnych

Powiatowe szkoły na X Targach Edukacyjnych

20 marca 2017

X Targi Edukacyjne odbyły się w hali Arena Kalisz w dniu 17 marca 2017 r.  W targach  wzięli udział wystawcy z Kalisza oraz z terenu powiatu kaliskiego. Swoje stoisko z ofertą edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Kaliski  tj. Zespół Szkół Nr 1 w Liskowie oraz Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku. Podczas Targów nauczyciele wraz z uczniami zachęcali gimnazjalistów do zapoznania się z atrakcyjną propozycją kontynuowania nauki w szkołach zlokalizowanych w Liskowie i Opatówku.

Czytaj więcej o: Powiatowe szkoły na X Targach Edukacyjnych

UWAGA utrudnienia w ruchu podczas Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym 2017"

30 marca 2017

Organizatorzy zwracają się z prośbą o dostosowanie się do poleceń służb zabezpieczenia Wyścigu, zachowanie szczególnej ostrożności w czasie przejazdu kolumny wyścigu i o zabezpieczenie zwierząt domowych przed wtargnięciem na jezdnie. Na trasach przejazdu kolarzy obowiązuje zakaz parkowania pojazdów. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia i zapraszamy na trasy wyścigów do oglądania zmagań polskich i zagranicznych kolarzy.

Czytaj więcej o: UWAGA utrudnienia w ruchu podczas Wyścigu Kolarskiego "Szlakiem Bursztynowym 2017"
Przejdź do - „Depresja – porozmawiajmy o niej”

„Depresja – porozmawiajmy o niej”

20 marca 2017

Tematem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia (7 kwietnia br.), ogłoszonego przez WHO - Światową Organizację Zdrowia jest depresja.  Rok 2017 będzie obchodzony pod hasłem: „Depresja – porozmawiajmy o niej”. Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kaliszu kampania adresowana jest do każdego, ponieważ każdy może zachorować na depresję. Nie ma znaczenia wiek, płeć czy status społeczny. Depresji można zapobiegać, jak i ją leczyć. Bardzo ważne jest zwiększenie świadomości w tym zakresie. Często stygmatyzuje się osoby chore, przekonuje się je o wstydliwości tej choroby, co może zniechęcać chorych do podjęcia leczenia.

Czytaj więcej o: „Depresja – porozmawiajmy o niej”
Przejdź do - Najlepsi wokaliści zaprezentowali się w Szczytnikach

Najlepsi wokaliści zaprezentowali się w Szczytnikach

20 marca 2017

Koncert Finałowy XVII Międzygminnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, którego głównym celem jest popularyzacja dorobku artystycznego solistów dziecięcych i młodzieżowych z powiatu kaliskiego, odbył się w Sali Zespołu Szkół w Szczytnikach w niedzielne popołudnie 19 marca. Licznie zgromadzona publiczność oraz jury w składzie : Eryk Szolc, Adam Michalak, Elżbieta Roszczyk oraz Marzena Ugorna podziwiała wyjątkowe umiejętności wokalne młodych mieszkańców powiatu. Zwycięzcami Festiwalu w poszczególnych kategoriach zostali: Cornelia Andrzejak, Anna Shkirman – Zimny oraz Karolina Janiak.  Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Gminny Ośrodek Kultury w Opatówku i Gminny Ośrodek Kultury w Szczytnikach.

Czytaj więcej o: Najlepsi wokaliści zaprezentowali się w Szczytnikach
Przejdź do - Powiatowa Rada Biznesu została powołana w powiecie kaliskim

Powiatowa Rada Biznesu została powołana w powiecie kaliskim

19 marca 2017

Drugie wydarzenie z cyklu „Śniadanie biznesowe” odbyło się w powiecie kaliskim w czwartek, 16 marca, w Hotelu Kristoff. Podczas spotkania starosta kaliski Krzysztof Nosal powołał do działania Powiatową Radę Biznesu, która ma doradzać Staroście w zakresie rozwoju przedsiębiorczości w powiecie kaliskim i Aglomeracji Kalisko- Ostrowskiej.

Czytaj więcej o: Powiatowa Rada Biznesu została powołana w powiecie kaliskim
Przejdź do - Zapisz się na Biegi Uliczne „Wiosna Cekowska”

Zapisz się na Biegi Uliczne „Wiosna Cekowska”

21 kwietnia 2017

Po raz dwudziesty siódmy w okresie wiosennym Gmina Ceków-Kolonia oraz Powiat Kaliski są organizatorami Biegów Ulicznych "Wiosna Cekowska". Tegoroczna edycja oprócz Biegu Głównego na dystansie 5 km przewiduje po raz pierwszy Bieg Rodzinny. Nowa forma biegów z pewnością będzie służyć budowie więzi rodzinnych, upowszechnianiu zdrowego trybu życia oraz sprawi dużą radość i satysfakcję wszystkim zawodnikom. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników biegania w dniu 22 kwietnia 2017 r.  do Cekowa.

Czytaj więcej o: Zapisz się na Biegi Uliczne „Wiosna Cekowska”
Przejdź do - Kongres Geodetów Polskich

Kongres Geodetów Polskich

17 marca 2017

Kongres Geodetów Polskich odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim w dniach 23-25 marca 2017r. Jest to odpowiedź na liczne uwagi co do funkcjonowania geodezji w Polsce – zarówno ze strony geodetów jak również przedstawicieli administracji geodezyjnej i kartograficznej.

Czytaj więcej o: Kongres Geodetów Polskich
Przejdź do - Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Schowaj się za książkę"

Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Schowaj się za książkę"

16 marca 2017

Zapraszamy do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie fotograficznym pod patronatem Starosty Kaliskiego  Krzysztofa Nosala. Konkurs jest adresowany do wszystkich miłośników książki i fotografii z powiatu kaliskiego bez względu na wiek.

Czytaj więcej o: Powiatowy Konkurs Fotograficzny "Schowaj się za książkę"
Przejdź do - Zaproszenie na Targi WIATR I WODA 2017

Zaproszenie na Targi WIATR I WODA 2017

16 marca 2017

W dniach 16-19 marca 2017 roku w Warszawie odbędą się największe w tej części Europy Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Już po raz dwudziesty dziewiąty na targach spotykają się przedstawiciele branży oraz miłośnicy sportów wodnych i rekreacji z Polski i z zagranicy. Od piątku, 17 marca Powiat Kaliski po raz kolejny będzie prezentował się na wspólnym stoisku z Wielkopolską Organizacją Turystyczną.

Czytaj więcej o: Zaproszenie na Targi WIATR I WODA 2017
Przejdź do - Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce

16 marca 2017

Od 1 marca 2017 roku można składać zgłoszenia do XI edycji Konkursu na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Głównym celem jest wyróżnienie najlepszych przykładów turystyki wiejskiej.

Czytaj więcej o: Konkurs na najlepszy obiekt turystyki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce