Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”

Konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”

18 czerwca 2018

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla laureatów tegorocznej edycji konkursu „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego” odbyło się 14 czerwca 2018 r. w Villa Calisia. Głównym punktem uroczystości była prelekcja Anety Kolańczyk, poetki, autorki opowiadań, animatorki kultury i nauczycielki w Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu pt. „Cicho płyńmy jak duch – Asnyk emigrant”. Nagrody w jednej z kategorii ufundował Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

Czytaj więcej o: Konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”
Przejdź do - Konkurs fotograficzny pod patronatem Starosty Kaliskiego rozstrzygnięty

Konkurs fotograficzny pod patronatem Starosty Kaliskiego rozstrzygnięty

15 czerwca 2018

121 zdjęć wykonali członkowie Kół Młodych Przyrodników w ramach konkursu fotograficznego „Przyroda Powiatu Kaliskiego” organizowanego w ramach realizacji programu kształtowania postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Konkurs odbył się pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, a nagrodzone pracę wystawiono w centrum edukacyjnym w Nadleśnictwie Grodziec. Tam też odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

Czytaj więcej o: Konkurs fotograficzny pod patronatem Starosty Kaliskiego rozstrzygnięty
Przejdź do - Ruszyły zapisy na konsultacje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

Ruszyły zapisy na konsultacje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych

15 czerwca 2018

Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne "Tęcza w Wolicy" zaprasza na bezpłatne konsultacje specjalistyczne dla rodziców i dzieci niepełnosprawnych. W ramach konsultacji rodzice dzieci niepełnosprawnych lub zagrożonych niepełnosprawnością bedą mogli otrzymać fachowe doradztwo ze strony psychologa, logopedy, fizjoterapeuty i pedagoga specjalnego.

Czytaj więcej o: Ruszyły zapisy na konsultacje dla rodziców dzieci niepełnosprawnych
Przejdź do - Opatówek, Blizanów, Kalisz i Szczytniki w Finale Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

Opatówek, Blizanów, Kalisz i Szczytniki w Finale Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

13 czerwca 2018

Miniona środa upłynęła pod znakiem piłkarskich eliminacji toczonych w ramach XVIII Powiatowego Turnieju Młodzieżowej Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka. Rozgryki odbywały się trzech grupach, w których o awans do wielkiego finału rywalizowało łącznie 9 zespołów z terenu powiatu kaliskiego i Miasta Kalisza. Do wielkiego finału, który odbędzie się 24 czerwca w Stawiszynie awans wywalczyły ekipy z gmin Opatówek, Blizanów, Szczytniki oraz zespół reprezentujący miasto Kalisz.

Czytaj więcej o: Opatówek, Blizanów, Kalisz i Szczytniki w Finale Turnieju Piłki Nożnej im. Stanisława Posiłka

Awaria Systemu CEPiK usunięta

13 czerwca 2018

Wydział Komunikacji informuje, że wczorajsza ogólnopolska awaria systemu CEPiK została usunięta. W związku z tym w dniu dzisiejszym Wydział Komunikacji obsługuje petentów w pełnym zakresie czynności. Za powstałe utrudnienia w dniu wczorajszym przepraszamy.

Przejdź do - Jubileuszowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Jubileuszowa Pielgrzymka Samorządowców na Jasną Górę w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości

12 czerwca 2018

Już po raz 10. odbyła się Pielgrzymka Rowerowa Samorządowców na Jasną Górę. Pojechało 18 cyklistów, reprezentantów powiatu kaliskiego, gmin: Koźminek, Stawiszyn oraz Czajków. Cykliści przejechali 168 km. Pierwszego dnia przejechali blisko 98 km i pokonali trasę z Kalisza, przez Brzeziny, Czajków, Lututów, aż do gminy Osjaków koło Wielunia. Drugiego dnia trasa wyniosła 72 km. Rowerzyście uczestniczyli we mszy świętej na Jasnej Górze w intencji Ojczyzny, bo taka była też intencja pielgrzymki samorządowców  w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 

Przejdź do - „Moja Przygoda w Muzeum”

„Moja Przygoda w Muzeum”

12 czerwca 2018

Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku przystąpiło po raz kolejny do organizacji na szczeblu regionalnym Międzynarodowych Spotkań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, którego głównym organizatorem jest Muzeum Okręgowe w Toruniu. Konkurs w Opatówku zorganizowany został pod patronatem Starosty Kaliskiego. Jego celem jest pogłębienie wiedzy dzieci i młodzieży o zbiorach muzealnych różnego typu i profilu specjalistycznego, ich rodowodzie i charakterze, a także wartościach naukowych, historycznych i artystycznych.

Czytaj więcej o: „Moja Przygoda w Muzeum”
Przejdź do - Stowarzyszenie KALISZ XXI zaprasza na jubileuszowe kolonie z dofinansowaniem

Stowarzyszenie KALISZ XXI zaprasza na jubileuszowe kolonie z dofinansowaniem

12 czerwca 2018

Podczas tegorocznych wakacji 120 dzieciaków z południowej Wielkopolski będzie wypoczywało nad morzem w Smołdzińskim Lesie na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Stowarzyszenie KALISZ XXI, które już dwudziesty rok organizuje wypoczynek zaprasza dzieci płatników KRUS do skorzystania z dofinansowania, które pozyskało z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

Czytaj więcej o: Stowarzyszenie KALISZ XXI zaprasza na jubileuszowe kolonie z dofinansowaniem

Awaria systemu CEPiK

12 czerwca 2018

 

Wydział Komunikacji informuje, że wystąpiła ogólnopolska awaria systemu CEPiK. W związku z tym na chwilę obecną  nie jest możliwa obsługa w zakresie: rejestrowania, wyrejestrowania i wydawania dokumentów. Administrator systemu podjął już działania w celu jak najszybszego usunięcia usterki. Przepraszamy za powstałe utrudnienia.  Po  usunięciu awarii ukaże się stosowny komunikat.

Komunikat Zarządu Powiatu Kaliskiego

11 czerwca 2018

w sprawie ustalenia drugiego terminu składania wniosków o udzieleni dotacji celwych z budzetu Powiatu Kaliskiego na 2018 rok na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu kaliskiego.

Przejdź do - Kaliskie Grześki okrzyknięte Hitem Handlu 2018

Kaliskie Grześki okrzyknięte Hitem Handlu 2018

11 czerwca 2018

Kultowe wafelki Grześki produkowane przez firmę Colian, której siedziba mieści się na terenie usytuowanego w powiecie kaliskim Opatówku, już piąty rok z rzędu nie miały sobie równych w konkursie branżowym "Hit Handlu". Grześki Mega kakaowe w czekoladzie deserowej 48g zdobyły tytuł "Hit Handlu 2018", przyznawany najlepiej sprzedającym się produktom na polskim rynku.

Czytaj więcej o: Kaliskie Grześki okrzyknięte Hitem Handlu 2018
Przejdź do - VIII edycja Kaliskiego Festiwalu Smaków

VIII edycja Kaliskiego Festiwalu Smaków

11 czerwca 2018

W miniony weekend kaliski Park Miejski tętnił życiem, a w powietrzu unosiły się niepowtarzalne zapachy przyciągające z daleka mieszkańców najstarszego polskiego miasta. To efekt VIII edycji Kaliskiego Festiwalu Smaków stanowiącego część obchodów Święta Miasta Kalisza. Na malowniczych terenach było smakowicie, dźwięcznie i rodzinnie. Odwiedzający mogli skosztować smakowitych potraw i produktów przygotowanych przez wystawców. Festiwal zaszczycił swoją obecnością szwajcarski szef kuchni i znany krytyk kulinarny Kurt Scheller. Głównym organizatorem imprezy było Miasto Kalisz, a współorganizatorami Powiat Kaliski, Sanktuarium Św. Józefa i Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni w Warszawie.

Czytaj więcej o: VIII edycja Kaliskiego Festiwalu Smaków
Przejdź do - SP 10 najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej "13 Cup"

SP 10 najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej "13 Cup"

11 czerwca 2018

Zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 10 okazali się bezkonkurencyjni i pewnie zwyciężyli rozegrany 8 czerwca II Turniej Piłki Nożnej "13 Cup". Powiat Kaliski reprezentowała Szkoła Podstawowa z Rychnowa, która zajęła 6. miejsce. Podczas turnieju nie zabrakło wielu atrakcji zapewnionych przez organizatorów. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się konkursy i małe pojedynki piłkarskie przeprowadzane przy stoisku Powiatu Kaliskiego.

Czytaj więcej o: SP 10 najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej "13 Cup"
Przejdź do - Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) - ulotka informacyjna ZUS

Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) - ulotka informacyjna ZUS

8 czerwca 2018

Szefie, czy odbierzesz elektroniczne zwolnienie lekarskie swojego pracownika?

Pracodawco, chcesz wiedzieć, że Twój pracownik jest na zwolnieniu lekarskim, jak najszybciej załóż konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jeśli zatrudniasz powyżej pięciu pracowników, masz obowiązek posiadać profil na PUE ZUS. Jeśli masz mniejszą firmę, po prostu warto mieć PUE.

Czytaj więcej o: Elektroniczne zwolnienia lekarskie (e-ZLA) - ulotka informacyjna ZUS

Ogłoszenia Zarządu Powiatu Kaliskiego

7 czerwca 2018

Zarządu Powiatu Kaliskiego ogłasza otwarty konkurs ofert oraz nabór do do komisji opiniującej oferty, na wspieranie w 2018r. realizacji zadań publicznych w zakresie wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej pod tytułem "Organizacja szkoleń".