Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu odwiedzili powiatowe jednostki organizacyjne w Opatówku

Członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu odwiedzili powiatowe jednostki organizacyjne w Opatówku

15 lutego 2019

Wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu odbyło się wczoraj w Opatówku. W ramach spotkania Członkowie Komisji odwiedzili miejscowy Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka oraz Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną. W Opatówku nie zabrakło także dyrektorów wspomnianych jednostek Marka Janiaka i Darii Jurek, którzy dokonali podsumowania działalności zarządzanych placówek.

Czytaj więcej o: Członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu odwiedzili powiatowe jednostki organizacyjne w Opatówku
Przejdź do - Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe spotkały się w Łaszkowie

Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe spotkały się w Łaszkowie

13 lutego 2019

Ponad 100 Członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu kaliskiego wzięło udział w konsultacjach regionalnych, które odbyły się w Hotelu Kristoff w Łaszkowie w środę 3 lutego br. Konsultacje związane były z nowelizacją ustawy o kołach gospodyń wiejskich, ich działalnością po rejestracji oraz zasadami prawidłowego rozliczenia dotacji.

Czytaj więcej o: Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe spotkały się w Łaszkowie
Przejdź do - Powiatowy Lekarz Weterynarii organizuje szkolenie dla rolników z powiatu kaliskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii organizuje szkolenie dla rolników z powiatu kaliskiego

13 lutego 2019

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kaliszu organizuje szkolenie dla rolników w zakresie uboju zwierząt poza rzeźnią na użytek własny. Szkolenie ma charakter bezpłatny i będzie skierowane do osób, które chcą dokonywać uboju zwierząt na terenie prowadzonego przez siebie gospodarstwa. Zgłoszenie należy przesłać do 25 lutego 2019 r.

Czytaj więcej o: Powiatowy Lekarz Weterynarii organizuje szkolenie dla rolników z powiatu kaliskiego

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

13 lutego 2019

W związku z  trwającymi w Narodowym Instytucie Wolności  - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, przygotowaniami do wdrożenia Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030, w lutym bieżącego roku zostaną ogłoszone otwarte konkursy dotacyjne  w ramach następujących priorytetów Programu:

Czytaj więcej o: Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych

Ogłoszenie

7 lutego 2019

o przetargu nieograniczonym ustnym na sprzedaż samochodu ciężarowego marki Peugeot Partner o pojemności silnika 1.8 ccm, rok produkcji 1999.

Informacja

7 lutego 2019

dotycząca udzielenia dotacji celowych z budżetu Powiatu Kaliskiego na 2019 rok na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych lub znajdujących się na obszarze powiatu kaliskiego.

Przejdź do - Delegacja z rejonu Kamienka odwiedziła powiat kaliski

Delegacja z rejonu Kamienka odwiedziła powiat kaliski

7 lutego 2019

Czteroosobowa delegacja z rejonu Kamienka w Naddniestrzu, przebywała od soboty w powiecie kaliskim. Na zaproszenie Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, z dalekiego Naddniestrza przybyli m.in.: Mer Miasta i Rejonu Kamienka Władimir Bychkov, Radny Powiatu Kamienka Anatalij Serdun i Dyrektor Przedsiębiorstwa Utrzymania Dróg Oleg Kinisnichan. Podczas trwającego 4 dni pobytu, nasi goście odwiedzili urzędy gminne, gospodarstwa rolne, przedsiębiorstwa mające swoje siedziby na terenie naszego powiatu, a także wzięli udział w Święcie Powiatu Kaliskiego. W organizację wizyty włączyło się także Towarzystwo Kulturalne "Echo Pyzdr".

Czytaj więcej o: Delegacja z rejonu Kamienka odwiedziła powiat kaliski

Jak tworzył się Powiat Kaliski przez 20 lat?

6 lutego 2019

Święto Powiatu Kaliskiego połączone z obchodami 20-lecia Samorządu Powiatowgo było doskonałą okazją do przytoczenia hisorii powiatu, tworzenia jego jednostek, przywołania nazwisk samorządowców, którzy tworzyli powiat, ale i tych których już nie ma wsród nas. Przekrój historii Powiatu Kaliskiego przywołał w swoim wystąpieniu Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz.

Czytaj więcej o: Jak tworzył się Powiat Kaliski przez 20 lat?
Przejdź do - Święto Powiatu Kaliskiego połączone z 20-leciem Samorządu

Święto Powiatu Kaliskiego połączone z 20-leciem Samorządu

5 lutego 2019

To było niezwykłe święto mieszkańców powiatu kaliskiego, ludzi zasłużonych, przyjaciół i osobowości, które swoją codzienną pracą sprawiają, że nasz Powiat Kaliski pięknieje rozwija się i zachwyca swoich gości. To również święto samorządności i samorządowców, to w ich kontekście najczęstszym słowem, które padało to współpraca. Jesteśmy dumni z Powiatu Kaliskiego z jego rozwoju, o czym mówił Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz. Doceniamy prace naszych przedsiębiorców, którzy rozwijają nasz powiat gospodarczo- o czym mówił Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Gratulujemy wszystkim odznaczonym.

Czytaj więcej o: Święto Powiatu Kaliskiego połączone z 20-leciem Samorządu
Przejdź do - Osiem par z gminy Brzeziny otrzymało medale od Prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Leon Lewandowski z nominacją WTK

Osiem par z gminy Brzeziny otrzymało medale od Prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Leon Lewandowski z nominacją WTK

30 stycznia 2019

Osiem par z gminy Brzeziny zostało odznaczonych przez Prezydenta RP z okazji Jubileuszu 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Oficjalna uroczystość pn. "Dzień Seniora" odbyła się 27 stycznia br. w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzezinach. Pary małżeńskie otrzymały także okolicznościowe grawertony od władz Powiatu Kaliskiego, które reprezentowali Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy i Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz. Podczas "Dnia Seniora" przekazano również nagrodę Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego, którą otrzymał najstarszy muzykant Ziemi Kaliskiej i jednocześnie mieszkaniec gminy Brzeziny, Pan Leon Lewandowski.

Czytaj więcej o: Osiem par z gminy Brzeziny otrzymało medale od Prezydenta RP "Za długoletnie pożycie małżeńskie". Leon Lewandowski z nominacją WTK

Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego

25 stycznia 2019

o rozstrzygnięciu konkursów ofert na realizację w 2019 roku zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Czytaj więcej o: Informacja Zarządu Powiatu Kaliskiego
Przejdź do - 74. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu

74. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu

23 stycznia 2019

W środę 23 stycznia 2019 r. odbyły się obchody 74. rocznicy wyzwolenia Kalisza spod okupacji hitlerowskiej. Pod tablicą pamiątkową umieszczoną na ścianie Ratusza złożono kwiaty i zapalono znicze pamięci. W imieniu mieszkańców Powiatu Kaliskiego, kwiaty złożyli Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz. 

Czytaj więcej o: 74. rocznica zakończenia okupacji niemieckiej w Kaliszu
Przejdź do - Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie  Grantowym Programu Równać Szanse 2019

Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019

23 stycznia 2019

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2019" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do fundacji i stowarzyszeń z miejscowości do 20 000 mieszkańców oraz domów kultury i bibliotek, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.

Czytaj więcej o: Trwa nabór wniosków w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2019
Przejdź do - Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie infrastruktury sportowej i turystycznej w 2019 roku

Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie infrastruktury sportowej i turystycznej w 2019 roku

23 stycznia 2019

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaczął przyjmować wnioski dotyczące dofinansowania infrastruktury sportowej i turystycznej w bieżącym roku. O dofinansowanie zadań własnych w dziedzinie poprawy rozwoju i bazy mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego z województwa wielkopolskiego. Nabór wniosków trwa do 8 marca br.

Czytaj więcej o: Samorząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie infrastruktury sportowej i turystycznej w 2019 roku
Przejdź do - Rusza druga edycja Grand Prix Ziemi Kaliskiej

Rusza druga edycja Grand Prix Ziemi Kaliskiej

23 stycznia 2019

Pora na kolejną edycję zmagań biegowych w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Tradycyjnie już rozpoczniemy pod koniec kwietnia, od posiadającego niezwykle bogatą tradycję biegu "Wiosna Cekowska". To właśnie w Cekowie-Kolonii, dokładnie 27 kwietnia, biegacze będą rywalizować na dystansie 5 kilometrów.

Czytaj więcej o: Rusza druga edycja Grand Prix Ziemi Kaliskiej