Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

XI Turniej Piłki Halowej OSP Powiatu Kaliskiego. Triumfowała OSP Gminy Żelazków!

W sobotę, 13 stycznia 2024 roku, w hali sportowej w Liskowie rozegrany został XI Turniej Piłki Halowej OSP Powiatu Kaliskiego. W zmaganiach uczestniczyło łącznie 9 ekip reprezentujących gminy: Blizanów, Brzeziny, Koźminek, Lisków, Mycielin, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków. Najwyższą formę prezentowali zawodnicy z Żelazkowa, którzy w wielkim finale pokonali OSP Gminy Szczytniki 2:0.

Otwarcia turnieju dokonała Dorota Sitko Zastępca Wójta Gminy Lisków oraz druh Jan Tomaska Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kaliszu.  W fazie grupowej rozegrano 16 meczów. Wobec bardzo wyrównanego poziomu losy półfinałów ważyły się aż do ostatniego gwizdka sędziego.  Ostatecznie z grupy A o finał walczyły drużyny z Blizanowa i Brzezin, a z grupy B drużyny ze Szczytnik i Żelazkowa. Mecz o trzecie miejsce wygrała drużyna z Brzezin. W starciu finałowym drużyna ze Szczytnik uległa zawodnikom z Żelazkowa 0:2. Zwycięzcy będą reprezentować Powiat Kaliski na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się 25 lutego 2024 r. w Grodzisku Wielkopolskim.

Turniej Piłki Halowej OSP Powiatu Kaliskiego

Puchary i dyplomy dla zwycięzców oraz pozostałych drużyn w imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Kaliszu, Starosty Kaliskiego – Krzysztofa Nosala wręczyli:  Dorota Sitko – Zastępca Wójta Gminy Lisków, Józef Miklas – przewodniczący Rady Gminy Lisków oraz druhowie Jan Tomaska i Dariusz Korczyński – Wiceprezesi Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kaliszu. Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Kaliszu we współpracy z Powiatem Kaliskim, Gminą Lisków oraz OSP Lisków.