Koniec sierpnia pod znakiem półmaratonu w Murowańcu. Kończymy Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
21 sierpnia 2019

Ostatniego dnia sierpnia odbędzie się IV Cross Półmaraton Murowaniec - Baster Run 2019. To finalny akcent tegorocznego Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2019. Biegacze wystartują nad malowniczym zalewem Murowaniec punktualnie o godzinie 11.00.

Organizatorami zmagań są: Firma Baster Sp. z o.o. w Kaliszu, Klub Biegacza "Baster Team" oraz Gmina Koźminek i Powiat Kaliski, a honorowy patronat nad wydarzeniem sprawują Starosta Kaliski Krzysztof Nosal i Wójt Gminy Koźminek Iwona Michniewicz.

To już czwarta edycja popularnego półmaratonu, którego trasa wiedzie wokół malowniczego zalewu Murowaniec. Biegacze wystartują przy tamie punktualnie o godzinie 11.00 i przebiegną ok. 21 kilometrów. Organizatorze nie zapominają jednak również o amatorach, którzy będą mogli zakończyć swój udział szybciej. Bieg składa się bowiem z 4 pętli, które liczą po ok. 5,25 km. Można pokonać dowolną ilość okrążeń i również otrzymać pamiątkowy medal. Przypomnijmy, że za udział w biegach tegorocznego Grand Prix Ziemi Kaliskiej biegacze dostają medale, które finalnie złożą się w herb Powiatu Kaliskiego.

IV Cross Półmaraton Murowaniec - Baster Run 2019 to najdłuższy z biegów tegorocznego cyklu. Najdłuższy i zarazem najbardziej istotny. To właśnie nad zalewem usytuowanym w gminie Koźminek można najwięcej zyskać i stracić pod względem osiągniętego czasu. A łatwo z pewnością nie będzie bo trasa prowadzi przez urozmaicone tereny - drogami szutrowymi, leśnymi i asfaltowymi. Na dodatek, najprawdopodobniej uczestnikom będzie towarzyszyć solidny upał.

Kto najlepiej poradzi sobie w tych warunkach? O tym dowiemy się już 31 sierpnia, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku największe powody do radości może mieć Daniel Napierała. To właśnie biegacz z Opatówka po trzech odsłonach Grand Prix ma najlepszy czas (1:51:41) i wyprzedza drugiego w klasyfikacji Marcina Andrzejewskiego o ponad 3 minuty. Wśród Pań zdecydowanie najwyższą formę w tym roku przejawia Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego. Walka jednak zapowiada się pasjonująco, szczególnie tuż za plecami najlepszych. Tam bowiem panuje spory ścisk.

Wciąż można się zapisywać za pośrednictwem platformy internetowej https://www.foxter-sport.pl/baster-run-2019 , a szczegółowa klasyfikacja znajdziecie w załączonym pliku. Do końca zapisów elektronicznych opłata startowa wynosi 55 złotych. W dniu zawodów wzrośnie do 70 złotych.

 

Info: Michał Marszałkowski

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie