Akcja „Biegiem po pomoc dla Edyty” zakończona

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 kwietnia 2019

Zakończyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Biegiem po pomoc dla Edyty”. Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli zebrało 22.293,54 zł, pieniądze trafiły na rehabilitację dla biegaczki, dziennikarki i policjantki Edyty Marciniak. Dziękujemy wszystkim za wsparcie. Starosta Kaliski Krzysztof Nosal wręczył symboliczny czek dla Edi.

Kiedy 5 października 2018 roku  doszło do tragicznego wypadku biegaczki Edyty Marciniak, wystarczyło kilka godzin by podjąć decyzję o organizacji zbiórki, jaka przeprowadziło Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej  oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Kaliszu i wielu życzliwych wolontariuszy. Pieniądze trafiły do Edyty. Zbiorka zakończyła się 31 marca kwotą 22.293,54 zł

Pieniądze przekazał Starosta kaliski Krzysztof Nosal i prezes Stowarzyszenia Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej Wioletta Przybylska wraz z zaangażowanymi członkami Stowarzyszenia Martą Wolarz i Natalią Pleśnierowicz.

Kilkaset osób wsparło swoją pomocą Edytę, która w Budapeszcie została potrącona przez samochód podczas treningu biegowego.

Ciągle wraca do zdrowia, czeka ją jeszcze operacja wiązadeł w kolanie.

- Dziękuję za wszelką pomoc, wielu ludzi  ten czas obdarowało mnie swoją pomocą i wsparciem. To jest bezcenne. Dziękuję za okazane serce, nieodzowne wsparcie i ogromne zaangażowanie w „biegową pomoc” dla mnie dzięki czemu – jestem! Mogę chodzić i działać … sięgać gwiazd - mówiła Edyta Marcinak.

Starosta Kaliski Krzysztof Nosal pogratulował samodyscypliny w powrocie do zdrowia i wielkiej pogody ducha po tak trudnych przeżyciach i w imieniu organizatorów zbiórki wręczył symboliczny czek z zebrana kwotą.

Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia!

 

Tekst: W.Przybylska

Fot. A. Foster

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie