Uwaga kierowcy. Zmiana organizacji ruchu w Chełmcach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
5 kwietnia 2017

Zmieniła się organizacja jazdy na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Chełmcach. Skrzyżowanie teras z Chełmc do Porwit i z Chełmc do Opatówka oraz z Chełmc do Saczyna ma inne oznakowanie, by zapewnić większe bezpieczeństwo tam przejeżdżających. Powiat kaliski opracował projekt zmiany organizacji ruchu w miejscowości Chełmce na skrzyżowaniu dwóch dróg powiatowych i jednej gminnej ze względu na konieczność podniesienia bezpieczeństwa na skrzyżowaniu, planowanym do generalnej przebudowany.

 

Teren został oznakowany dodatkowo tablicami uchylnymi z elementami odblaskowymi, w przyszłości powstanie w tym miejscu rondo. Fragment drogi gminnej (przy kapliczce) prowadzącej do Saczyna, między dwoma drogami powiatowymi,  został zaprojektowany jako jednokierunkowy.

-W ostatnim czasie w tym miejscu dochodziło do wielu niebezpiecznych kolizji. W związku z tym podjęto decyzję o zmianie organizacji ruchu. Obecnej przygotowywany jest też wniosek do Narodowego Programu Przebudowy Infrastruktury Gminnej i Powiatowej, na dofinansowanie i gruntowną przebudowę trasy powiatowej przebiegającej przez gminy Godziesze Wielkie i Opatówek- mówił Mieczysław Łuczak przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.

Władze powiatu proszą kierowców o zachowanie uwagi i dostosowanie jazdy do nowej organizacji.

 

 

 

Tekst: W.Przybylska

Fot: W.Przybylska/ M.Łuczak

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie