Bieg na 100 km w Powiecie Kaliskim

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
3 listopada 2017

Już po raz 33 w sobotę 4 listopada wystartuje Supermaraton Kalisia, który odbędzie się na terenie Gminy Blizanów. Bieg ma charakter otwarty tzn. uczestniczyć w nim mogą osoby zrzeszone w klubach sportowych i amatorzy. Start o godz. 6.30 w Jarantowie, meta przy Urzędzie Gminy w Blizanowie. Zawodników obowiązuje limit czasu wynoszący 12 i pół godziny. Na liście startowej jest ponad 140 uczestników z całej Polski.

Trasa atestowana PZLA składa się z 10-kilometrowego dobiegu z Jarantowa do Blizanowa oraz sześciu 15-kilometrowych pętli: Blizanów - Jarantów - Brudzew – Janków II - Blizanów. Bieg odbywa się przy ograniczonym ruchu drogowym, a jego uczestnicy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności oraz do stosowania się do poleceń organizatorów i służb porządkowych.

Supermaraton Kalisia to najstarsza w Polsce impreza ultra. Bieg pod nazwą Supermaraton Calisia przez „C” był organizowany w latach 1982-2001 najpierw przez zrzeszenie Start, a później przez Miasto Kalisz i ościenne gminy. Bieg na 100 km wymyślili Włodzimierz Cieślak, wiceprezes Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Spółdzielczości Pracy Start w Kaliszu i Jerzy Walter, prezes Kaliskiej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego Cepelia. Hasło przyświecające imprezie od początku brzmiało Omnis vincit, czyli wszyscy zwyciężają.

Tekst: M.Kraszkiewicz

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie