Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” III edycja – Jakość powietrza to jakość życia”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
7 lutego 2018

W związku z głoszeniem przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska”. Wydział Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji zawiadamia, że temat III edycji konkursu brzmi: „Jakość powietrza to jakość życia”.

Celem Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr występujące w otaczającym nas świecie.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 7 szkół podstawowych oraz klas 2 i 3 gimnazjów.

Tematem III edycji Konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” jest walka ze smogiem.

Przedmiotem III edycji Konkursu jest wykonanie ulotki propagującej walkę ze smogiem zawierającej m.in. stan faktyczny, a stan oczekiwany; zachowania szkodzące środowisku, sprzyjające jego poprawie; podejmowane działań w celu poprawy jakości powietrza:

  • ulotka w formie papierowej powinna mieć dwie strony formatu A5 (14,8 cm x 21,0 cm) – orientacja pionowa,
  • ulotka musi zawierać logotyp: „JAKOŚĆ POWIETRZA TO JAKOŚĆ ŻYCIA” dostępny do pobrania ze strony: www.umww.pl w zakładce Urząd – Departament Środowiska – Konkursy pod hasłem: Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” III edycja – „Jakość powietrza to jakość życia”. Logotyp należy umieścić na pierwszej stronie ulotki, minimalne wymiary logotypu: 4,06 cm na 3,21 cm.
  • forma zapisu ulotki - zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. „pen drive”) – w oryginalnej wielkości wydruku (1:1), w formacie TIFF, jpg lub pdf, w rozdzielczości minimum 300 dpi.

Czas trwania III edycji Konkursu od 5 lutego 2018 r. (data ogłoszenia) do 30 marca 2018 r. (ostateczny termin składania prac).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali. Nagrody/wyróżnienia rzeczowe zostaną przyznane uczniom biorącym udział w Konkursie. Ponadto uhonorowane zostaną szkoły, z których pochodzą nagrodzeni uczniowie.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z regulaminem konkursu i wzięcia w nim udziału.

Szczegóły znajdują się na stronie:

https://www.umww.pl/departamenty_departament-srodowiska_konkursy_konkurs-nasz-pomysl-na-ochrone-srodowiska-iii-edycja-jakosc-powietrza-to-jakosc-zycia

 

Kontakt z pracownikiem Wydziału Strategii Rozwoju Powiatu i Inwestycji:

pan Damian Michalak

tel. 62 501-42-88