Uroczysta Gala Muzyki Polskiej już niebawem w Opatówku

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 listopada 2018

Uroczysta Gala Muzyki Polskiej zakończy piątą edycję cyklu "Spotkania ze sztuką" w Opatówku. Będzie to także okazja do podsumowania kolejnego roku działalności Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". Koncert odbędzie się na 8 grudnia 2018 r. o godz. 19:00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

W trakcie finałowej Gali Muzyki Polskiej wystąpią: Joanna Rot (mezzosopran) oraz Michał Rot (fortepian). Artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Łodzi, a swoje umiejętności doskonalili w niemieckich uczelniach muzycznych (m.in. w Mannheim). Prowadzą aktywną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Muzyczny duet zaprezentuje utwory polskich kompozytorów m.in. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki czy Mieczysława Karłowicza. W związku z repertuarem koncert wpisze się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tradycyjnie ostatni koncert w roku to okazja do podsumowania działań Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". W trakcie koncertu wyróżnienie odbiorą osoby i instytucje, które wsparły Fundację w realizowanych działaniach. Nagrody i dyplomy odbiorą również laureaci konkursu wiedzy o organach - wydarzenia towarzyszącego III Międzynarodowemu Festiwalowi "Jesień Organowa - Chełmce 2018" oraz uczestnicy Akademii Wolontariatu Lokalnego.

Koncert odbędzie się 8 grudnia o godz. 19:00 w  Sali Fortepianowej Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, a udział w nim jest bezpłatny.

 

Info/Foto: Mateusz Walczak (Fundacja "Inicjatywa dla Opatówka")

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie