Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Biegowe Grand Prix Ziemi Kaliskiej dopiero w przyszłym roku

Z przykrością informujemy, że wspólnie ze współorganizatorami podjęliśmy decyzję o odwołaniu tegorocznego biegowego cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Sytuacja wiąże się z ogłosznym stanem epidemii będącym konsekwencją panującego w naszym kraju zagrożenia koronawirusem SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19.

Decyzja związana jest w głównej mierze z troską o zdrowie uczestników biegów wchodzących w cykl Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2020. Przypomnijmy, że w jego skład tradycyjnie już miały wchodzić cztery imprezy biegowe: XXX Biegi Uliczne Wiosna Cekowska (18 kwietnia), III Bieg Stawiszyn 5-10-15km (31 maja), II Bieg Chrystowskich (28 czerwca) i V Cross Półmaraton Murowaniec Baster Run (5 września). Jednocześnie, zarówno aktualna sytuacja epidemiologiczna, jak i przedstawione przez Rząd RP etapy znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 nie dają gwarancji, że przeprowadzanie imprez biegowych w tym roku będzie w ogóle możliwe, a co za tym idzie bezpieczne.

Co roku w biegach Grand Prix Ziemi Kaliskiej uczestniczyło kilkuset biegaczy, którzy w radosnej atmosferze rywalizowali ze sobą. I taką właśnie konwencję chcielibyśmy utrzymać, a w tym roku jest to niemożliwe. Jako organizatorzy jesteśmy również odpowiedzialni za zdrowie i życie uczestników biegów Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Uważamy, że w obliczu zaistniałego zagrożenia nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa biegaczom.

Liczymy na Państwa wyrozumiałość i zrozumienie przesłanek naszej decyzji. Jednocześnie informujemy, że w najbliższym czasie skontaktujemy się z osobami, które dokonały już wpłaty wpisowego i określimy szczegóły dotyczące dalszej procedury związanej z rozliczeniem wpłaconych środków.

 

Do zobaczenia za rok!