Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Sportowcy z powiatu kaliskiego otrzymali Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego

Hale sportowo - widowiskowe

Artykuły

 • Hala Sportowo - Widowiskowa w Stawiszynie

  Hala Sportowo-Widowiskowa przy Zespole Szkół w Stawiszynie to nowoczesny budynek, wyposażony w boisko o wymiarach 36m na 24m, umożliwiający rozegranie zawodów w większości dyscyplin sportowych, m.in. w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Istnieje możliwość wydzielenia kotarami trzech odrębnych boisk treningowych. W budynku znajdują się również dwie sale - do ćwiczeń korekcyjnych i siłowych. Nowoczesne zaplecze hali składa się z czterech szatni wyposażonych w kompletne węzły sanitarne; kompleksu sanitariatów ogólnych; sanitariatów, wind i podjazdów dla osób niepełnosprawnych; pomieszczeń magazynowych. Galeria dla widzów może pomieścić ponad 180 osób, a rozkładane trybuny zapewniają miejsca siedzące kolejnym 70 osobom.

  Czytaj Więcej o: Hala Sportowo - Widowiskowa w Stawiszynie
 • Hala Sportowo - Widowiskowa w Liskowie

  Szanowne grono gości, piękne pokazy dzieci i młodzieży, przemówienia i gratulacje, uroczysta msza święta i mecz mistrzyń Polski w siatkówce - tak wyglądała uroczystość otwarcia Hali Sportowo - Widowiskowej w Liskowie. Obiekt ten to boisko o wymiarach 44×22 m, sale do rehabilitacji, siłownia, widownia na 200 miejsc stałych i 200 miejsc na krzesłach oraz cała infrastruktura do obsługi Hali i imprez. Wszystko to powstało dzięki odważnej decyzji Rady Gminy Lisków ubiegłej kadencji, która uchwałą z 30 czerwca 2003 roku postanowiła przystąpić do budowy Hali. Kolejne miesiące to były wizyty władz Gminy w różnych obiektach o podobnym charakterze. Zaowocowało to konkretnymi wnioskami do specyfikacji przetargowej, a potem do projektu budowlanego. Trzyletni okres budowy wypełniony był także szukaniem najlepszych rozwiązań koniecznych, czy estetycznych. Koszt całej inwestycji to kwota blisko 5 mln złotych, z czego 1,2 mln to dotacja z Ministerstwa Sportu z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

  Czytaj Więcej o: Hala Sportowo - Widowiskowa w Liskowie
 • Hala Widowiskowo - Sportowa w Opatówku

  Radni Gminy Opatówek 24 sierpnia 2000 roku podjęli uchwałę nr 162/00 w sprawie budowy obiektu gimnazjum w Opatówku wraz z halą sportową.

  Po zastosowaniu obowiązujących procedur, 21 marca 2001 roku Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z Ostrowa Wlkp., które wygrało przetarg na realizację inwestycji wg projektu p. Wiesława Motyla przejęło plac budowy i przystąpiło do pracy. Inwestorem zastępczym została firma "Inwestprojekt" z Kalisza.

  Czytaj Więcej o: Hala Widowiskowo - Sportowa w Opatówku