Jesteś tutaj: Start / Powiat Kaliski / Godny Uwagi!

Godny Uwagi!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Hasło „Powiat Kaliski, godny Twojej uwagi"- będzie promować powiat kaliski. Odtąd wszystkie wydane foldery promocyjne i wszelkie publikacje powiatowe będą oznaczone takim właśnie hasłem.

-Chcemy aby powiat kaliski kojarzył się z hasłem wpadającym w ucho. Chcemy reklamować nasz powiat jako warty uwagi każdego. Zachęcamy do wypoczynku w gospodarstwach agroturystycznych z dala od zgiełku miejskiego. Hasło promocyjne ma być takim sloganem reklamowym sprzedającym atrakcyjność powiatu i jednocześnie jego bogactwo- wyjaśnia starosta kaliski Krzysztof Nosal.


atrakcje powiatu kaliskiego

Artykuły

Powiat Kaliski 2015

6 października 2015

Przejdź do - Powiat w obiektywie uczestników pleneru

Powiat w obiektywie uczestników pleneru

8 czerwca 2015

Najpiękniejsze fotografie zrobione podczas XIX Pleneru KKM na Ziemi Kaliskiej. Trzydzieści konkursowych prac znajdowało się w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, a potem na wystawie w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Na tej stronie prezentowanych jest ich znacznie więcej.
Plener odbył się pod patronatem Starosty Kaliskiego i Wójta Gminy Opatówek.

Czytaj więcej o: Powiat w obiektywie uczestników pleneru

Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie

25 września 2015

Maria Dąbrowska (6 X 1889 - 19 V 1965) pisarka i publicystka, urodziła się w Russowie pod Kaliszem jako najstarsza córka Ludomiry i Józefa Szumskich (miała dwie siostry: Helenę i Jadwigę oraz dwóch braci: Stanisława i Bogumiła). Pomysł utworzenia muzeum M. Dąbrowskiej w Russowie powstał po śmierci pisarki w 1965 r., a jego głównymi organizatorami byli: Wydział Kultury Prezydium Powiatowej Rady Narodowej w Kaliszu, Muzeum Ziemi Kaliskiej oraz Komitet Społeczny.

Czytaj więcej o: Muzeum Marii Dąbrowskiej w Russowie
Przejdź do - Park w Koźminku

Park w Koźminku

23 sierpnia 2010

Naszą podróż po powiecie, godnym uwagi rozpoczęliśmy tydzień temu w Opatówku. Dziś przyszedł czas na Koźminek. Turysta przybywający do tej gminy koniecznie musi zwiedzić urokliwy park, w którym wznosi się późnobarokowy dwór z II połowy XVIII wieku.

Czytaj więcej o: Park w Koźminku
Przejdź do - Park w Opatówku

Park w Opatówku

16 sierpnia 2010

Prezentację powiatu kaliskiego, jako godnego uwagi, zaczynamy od parku krajobrazowego w Opatówku. Jest to park w stylu angielskim z początku XIX wieku. Częściowo widoczny z drogi krajowej nr 12, ale całe piękno kryje się w centrum parku.

Czytaj więcej o: Park w Opatówku